کرونا, کرونا در ایران, صندوق بین‌المللی پول

کرونا, کرونا در ایران

روحانی: صندوق بین‌المللی پول بدون تبعیض با درخواست ایران برخورد کند | DW | 08.04.2020

رئیس جمهوری ایران از صندوق بین‌المللی پول خواست که با درخواست وام پنج میلیارد دلاری ایران موافقت کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش با این درخواست مخالف است و کمک به ایران به دست مردم نمی‌رسد.

08/04/2020 09:39:00 ب.ظ

رئیس جمهوری ایران از صندوق بین‌المللی پول خواست که با درخواست وام پنج میلیارد دلاری ایران موافقت کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش با این درخواست مخالف است و کمک به ایران به دست مردم نمی‌رسد.

رئیس جمهوری ایران از صندوق بین‌المللی پول خواست که با درخواست وام پنج میلیارد دلاری ایران موافقت کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش با این درخواست مخالف است و کمک به ایران به دست مردم نمی‌رسد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) در جلسه کابینه با تاکید بر پشت‌سر گذاشتن موج اول مبارزه با کرونا در ایران گفت که برای دولت راحت‌ترین کار این است که به مردم بگوید در خانه بمانند اما این کار نشدنی است و ادامه این ممنوعیت برای کسانی که"اگر یک روز کار نکنند دستمزدی ندارند و پول غذای شب ندارند"، ناممکن است. 

عکس روز: زانو زدن نخست‌وزیر به احترام سیاه‌پوستان | DW | 05.06.2020 گمانه‌زنی درباره نامزدی 'قطعی' احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ | DW | 06.06.2020 دیده‌بان حقوق بشر: دو دانشجوی شریف باید فورا آزاد شوند | DW | 06.06.2020

حسن روحانی در این جلسه از صندوق بین‌المللی پول خواست که با درخواست وام ایران موافقت کند. او گفت: «از همه مجامع بین‌المللی می‌خواهیم که به وظایف قانونی خود عمل کنند ما اگر درخواستی برای وام از صندوق بین‌المللی پول کرده‌ایم، اگر میان ما و دیگر کشورها تبعیض قائل شوند نه برای ما و نه برای افکار عمومی جهان قابل قبول نیست.» 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدایران که زیر فشارهای شدید تحریم‌های اقتصادی و از جمله تحریم صادرات نفت است برای تامین نیازها و مقابله با بحران اقتصادی ناشی از کرونا از صندوق بین‌المللی پول درخواست پنج میلیارد دلار وام کرده است. این مبلغ از طرح ۵۰ میلیارد دلاری تسهیلات سریع این صندوق برای پیشگیری و درمان و مقابله با آثار اقتصادی ویروس کرونا است. 

 صندوق بین المللی پول در روزهای گذشته با درخواست وام ۱۱ کشور موافقت کرد اما ایران در میان آنها نبود. مقام‌های  جمهوری اسلامی ایران می‌گویند صندوق بین‌المللی پول به دلیل فشار آمریکا با درخواست تهران موافقت نکرده است.مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین (۷ آوریل) تصریح کرد که کشورش با اعطای وام به ایران مخالفت کرده است. او در پاسخ به پرسش بی‌بی‌سی فارسی گفت"هرگونه کمک مالی به رژیم ایران به دست مردم این کشور نخواهد رسید، سابقه آنها روشن است، آنها چنین پولی را در جیب خود می‌گذارند و برای کمک به گروه‌های نیابتی تروریست خود در خاورمیانه صرف می‌کنند".

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی قرار است در مجموع ۶۲ میلیارد دلار وام بی‌بهره و یا با بهره بسیار کم را در اختیار کشورهای درگیربا بحران کرونا در جهان قرار دهند. روزنامه وال‌استریت ژورنال نیز روز چهارشنبه از قول چند مقام ارشد آمریکایی که حاضر به افشای نام خود نشده‌اند نوشت ایالات متحده تصمیم دارد"مانع از تصویب وام درخواستی ایران از صندوق بین‌المللی پول" بشود.

روحانی در جلسه امروز هیئت دولت تاکید کرد: «ما در طول شاید ۵۰ سال گذشته از این صندوق چیزی نخواستیم. حالا بعد از این همه مدت که عضو صندوق هستیم و حالا عضو بُورد هم تقریبا هستیم و این همه تلاش کردیم، پول ما آنجا ذخیره بوده، در این شرایط سخت اگر آنها بخواهند به وظایف خود عمل نکنند، دنیا یک قضاوت دیگری نسبت به آنها انجام خواهد داد.»

بازگشت به کار برای کارگران روزمزد ضروری استروحانی در سخنان روز چهارشنبه خود در نشست دولت درباره ازسرگیری فعالیت‌های عادی در کشور با اشاره گفت دولت هیچ عجله برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها و برخی از فعالیت‌های فرهنگی سینما و تئاتر ندارد و ممکن است  در خیلی از فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی هم وضع به همین گونه باشد و"در مساجد اینجور باشد، اماکن مقدس هم اینجور باشد. خیلی جاها هنوز باید صبر کنیم و با تامل جلو برویم".

«رمضان عبدالله شلح» دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین درگذشت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim افغانستان کشته شدن سه مهاجر افغان در یزد را پیگیری می‌کند | DW | 06.06.2020 از هزارتوی ترجمه به اصلاح جامعه | DW | 06.06.2020

او  از لزوم شروع کار در برخی از فعالیت‌های اقتصادی سخن گفت. او تصریح کرد: «در این بخش کار را ۳ مرحله کردیم، کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی پرریسک را فعلا تا اطلاع ثانوی کنار گذاشتیم.»علیرغم این که این سیاست دولت در ابتدا در میان نمایندگان مجلس و برخی مسئولان دولتی با انتقادهای شدید روبرو شده و آنها این تصمیم را ریسک بزرگی در مهار کرونا در ایران خوانده‌اند اما در نهایت بسیاری از نمایندگان مجلس با توجه به عدم امکانات وسیع دولتی برای تامین زندگی اقشار پایین و نگرانی‌ از"آشوب و ناامنی‌ها" در جامعه به این تصمیم دولت روی خوش نشان داده‌اند. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدعبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور  نیز روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین (هفتم آوریل) در جلسه علنی مجلس با تقسیم فعالیت‌های اقتصادی به سه بخش"با ریسک کم، متوسط و بالا" گفت که از ۲۳ فروردین اصناف با ریسک پایین به جز تهران کار خود را آغاز خواهند کرد و طرح دولت نیز در باره فعالیت‌های اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین شروع خواهد شد. 

سخنان رئیس جمهوری ایران در حالی بیان شده که سعید نمکی، وزیر بهداشت در باره افزایش مبتلایان به ویروس کرونا و"توهم" نسبت به این امر هشدار داده است. او روز سه شنبه گفت که"ما هنوز به مرحله مهار و کنترل نرسیده‌ایم. بعضی دچار توهم نشوند. ما در مرحله مدیریت بیماری هستیم".

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران  آمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ را در شبانه روز گذشته ۱۹۹۷ نفر اعلام کرده است و گفته است که در این مدت ۱۲۱ نفر نیز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. طبق آمار رسمی تا نیمروز چهارشنبه بیستم فروردین شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران، به ۶۴ هزار و ۵۸۶  نفر رسیده است. تا کنون سه هزار و ۹۹۳ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ جان باخته اند. مطابق آمار رسمی ۲۹ هزار و ۸۱۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند. 

ادامه مطلب: DW فارسی »

در کامنت های زیر چقدر فوش دادن ! با این نوع هموطن ایران نه با این حکومت و غیر این حکومت پیشرفت نمی کند. بیشرف اول سیستم بانکی جهان و قبول کن.بعد تقاضا وام کن. اگر صندوق پول بین المللی با این درخواست موافقت کنه در واقع شریک جرم رژیم اسلامی تروریستی اخوند دروغگو و دجال و بایستی به جرم جنایت بر علیه بشریت در دادگاه جهانی محاکمه و مجازات بشه.

خب باید ببینه این پول رو واسه چی میخوان کمک به مردم کدوم مردم قشر اسیب پذیر یا قشر مرفح که شامل خودشون و وابسته هاشون میشه خرید لوازم دارویی که بارها گفتن ما خودکفا شدیم برای خرج کردن برای سایر کشور ها که فکر کنم این درست ترین حالته دقیقا درسته. کمک به مردم ایران میخوای بکنی یا مردم لبنان، چین ، یمن ، سوریه، عراق، اونها فکر کنم ایرانی هستن و ما بیگانه های موجود تو ایران،

خدا لعنتت کنه روحانی رو تو‌ برن روحانی، چرا امواله دزدیده شده سران‌ جمهوری افتظاهی اضلامی رو‌بر نمیگردونید. لیست میخای؟ درود برشرفش که حقیقتو گفته واقعاً مسخره نیست ؟ آخه نظام دُزد و دیکتاتوریی که رهبر تقلبی و شارلاتانش میلیاردها دلار پول ملت و مملکت را بدون استناد به قانونی مردمی و مدنی !!! زیر عبای کثیفش داره ، پول نقد از صندوق بین المللی را برای چه میخواهد ؟ فشار از مقام مُزاحمِ است یا اراذل دنیا که جیبشان خالی شده ؟

خوك بنفش گوه خورده جنايتكاران راه هاي رفاه و سلامت مردم ايران را مسدود مي كنند. چهل و یک سال نفت فروختند خامنه ای چلاق میلیاردها دلار سرمایه دارد. وام برای چه میخواهند رهبر مستکبران جهان به دولتش قرض بدهد. دقیقا درست گفته 👍👍👍 این ربطی به امریکا ندارد. ایران عضو صندوق پول است و مطابق مقررات حق دارد درخواست وام کند. امریکا مگر وکیل وصی مردم ایران یا فضول بین المللی است؟! مردم ایران حکومت و دولت اتنخاب کرده اند و به آن اعتماد دارند،شما لازم نیست برای مردم ایران اشک تمساح بریزید!

در طي اين چهل يكسال چ اندازه از درآمدهاي سرشار كشور براي مصارف مردم داخل هزينه شده ك بار بدهي اين رژيم دزد جاني هم بايد بر شانه هاي ملت قرار بگيرد . روحاني هفت جد آبادش گه خوردند .👎 گوه خورده روحانی حرامزاده پولها را به جیب میزنند و خرج تروریست‌ها می‌کنند . نباید باین رژیم کثافت اسلامی وام بدهند رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی درغگو و تروریست است. هر گونه کمک مالی به این رژیم کمک به جلادان و غارتگران ملت ایرانست.

امریکایی های دزد نزدیک ۵ میلیارد سرمایه ما در بانک است حداقل پول خودمون را پس بدید به عنوان یک ایرانی متاسفانه ، باید اعتراف کنم که به حرفهای سخنگوی وزارت خارجه امریکا بیشتر اعتماد دارم ، تا به گفته های رئیس جمهور انتصابی ولایت حقیر . موافقت نکنید. یه قرونش خرج ما نمی‌شه. خر نشید یه موقع.

تلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول درادامه رویکرد خصمانه آمریکا درقبال ایران،برخی رسانه‌ها گزارش دادند که واشنگتن قصد دارد مانع از درخواست ایران از صندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام بمنظور مقابله با کرونا شود درود بر امریکا همون خداروشكر. كه نميدن وگرنه همش ميره تو جيب حسن مفتخور و حشدو اسد زرافه و يمن و عراق این چه عکس بی ربطیه؟ما بی پولیم پرچم آمریکا رو پاره پوره نشون میدین؟

شمار قربانیان کرونا در ایران با ۱۳۳ مرگ جدید به ۳۸۷۲ نفر رسید🎥وزارت امور خارجه ایران: از آمریکا کمک پزشکی نخواستیم آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس_ کرونا در کشورهای مختلف جهان و ایران را در وب سایت یورونیوز بخوانید: راست میگن خب،غسال میخوان چقدر زود منتشر می‌کنید اخبار رو :) روحانی_غلط_کرد

یکسال با کارگران ایران؛ ۱۸۵۲ ماه زندان و ۴۴۹ ضربه شلاق برای مطالبه حقوقjavadroshana

شمار مرگ بر اثر مسمومیت با الکل در ایران بیش از ۶۰۰ نفر اعلام شد🔺شمار مرگ بر اثر مسمومیت با الکل در ایران بیش از ۶۰۰ نفر اعلام شد ⚡️در پی شیوع کرونا و شروع موج جدید مسمومیت با الکل در ایران پس از شدت گرفتن شایعه‌ها، گزارش‌های رسمی حاکی از مرگ بیش از ۶۰۰ نفر به خاطر مسمومیت با الکل در کشور است. مگه بخوری ینی پیشگیری میکنه؟ لطفا یکی منو روشن کنه عجيبه كه با وجود اين اخبار هر روز به تعداد مسمومين افزوده ميشه. مرگ ۱۰۵۰۰ نفر در امریکا در سال ۲۰۱۸ در رانندگی تحت اثر الکل

با فوت 121 مورد جدید شمار جانباختگان بيمارى کرونا در ایران به 4003 نفر رسیدرئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 64 هزار و 586 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس جان باختگان کرونا در ایران با لا 15000 نفره

استقبال ایران از طرح «کریدور سبز» روسیه برای مقابله با کرونا