روحانی:‌ اگر اتهام آمریکا درست است، چرا نتوانسته موشک را رهگیری کند

03/07/1398 12:46:00 ب.ظ

رئیس جمهوری ایران گفت اگر حمله به آرامکو از ایران بوده پس سیستم‌های راداری آمریکا در منطقه چطور نتوانست آن را رهگیری و بزنند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهوری ایران گفت اگر حمله به آرامکو از ایران بوده پس سیستم‌های راداری آمریکا در منطقه چطور نتوانست آن را رهگیری و بزنند. - خبرگزاری آناتولی 25.09.

2019 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گفت: اگر این موشک از ایران بوده است پس این همه پولی که آمریکا از عراق، کویت و عربستان گرفته و آن همه سیستم راداری در جنوب عراق و در کویت وعربستان نصب کرد ، چطور نتوانست این موشک را رهگیری و بزند.

وی که در نیویورک با شبکه فاکس نیوز آمریکا مصاحبه کرده است درباره متهم شدن ایران به حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، اظهار کرد: شب گذشته از آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه سوال کردم که دلیل شما چیست که می‌گویید ایران مسئول است. گفت کارشناسان ما گفته اند هنوز یمنی‌ها به این رشد و تکنولوژی نرسیده اند. به آنها گفتم اگر شما اطلاعی ندارید دلیل بر این نیست که آنها پیشرفته نیستند.

رئیس جمهوری ایران گفت: اگر آتش‌بسی در یمن بوجود نیاید، در آینده باز هم قدرت یمنی‌ها را خواهید دید. روحانی با بیان اینکه مسأله حمله به یکی از تاسیسات نفتی عربستان، به تجاوز عربستان به یمن برمی‌گردد تصریح کرد: طبق منشور سازمان ملل متحد، دفاع مردم یمن از کشورشان، حق طبیعی آنان است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اگر آمریکا آماده متوقف کردن تحریم‌ها باشد، راه برای گفت‌وگو باز خواهد شدسخنگوی دولت از باز بودن باب گفت‌وگو با آمریکا در صورت متوقف شدن تحریم ها توسط این کشور خبر داد و گفت این موضوع هیچ تعارضی با دیدگاه‌های مختلف داخلی ندارد.

سال‌هاست آمریکا مقر سازمان ملل را گروگان گرفته است/نفتکش انگلیسی می‌تواند حرکت کندسخنگوی دولت: آمریکا باید هم تحریم‌ها را لغو کند و هم به شرایط مذاکره برگردد. در آن صورت تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم. هیچ تناقضی هم بین گفته‌های مسئولین در این حوزه وجود ندارد. بشین تا لغو کنه 😃 با دارو دسته کورها طرفین؟ شماره دانشجویی برای ورود به سایت لازمه

وزیر خارجه ایران بار دیگر پیشنهاد تبادل زندان را به آمریکا دادآقای ظریف در مصاحبه‌ای با رادیوی آمریکایی ا‌ن‌پی‌آر در پاسخ به سوالی درباره ژیائو وانگ، شهروند دو تابعیتی آمریکایی-چینی که در ایران زندانی است، گفت که پیشنهاداتی را برای آزادی وی در سال گذشته ارائه کرده است. تخصص حکومت اسلامیه،گروگان گیری و باج خواهی

برایان هوک: آمریکا همزمان با کارزار فشار علیه ایران، درهای دیپلماسی را باز نگه می‌داردبرایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، در واکنش به پیشنهاد وزیر خارجه جمهوری اسلامی برای دستیابی به توافق با آمریکا، اعلام کرد که آمریکا همزمان با تداوم فشار بر ایران، درهای دیپلماسی را ب انقدر احمقی که بعد از اینهمه سال نفهمیدی که ایرانی تحت فشار هرگز به مذاکره اجباری نخواهد آمد.مذاکره تحت فشار یعنی پذیرفتن خواسته های ظالمانه آمریکا و متحدانش. در مورد ایران این روش جواب نمیده. زمانش رسیده که حق و حقوق ایران را برسمیت بشناسید. تمام. سالیان ساله امریکا با دست پس میزنه با ما پیش می کشه خسته نمیشه قیم مردم دنیا نیستیدباید با کشور ها تعامل کرده و با مزاکره مسائل را حل و فصل کرد آخه چقدر رئیس جمهورهای این کشور کودن هستند. وقتی تمامی مردم درزمان رای گیری رای نمیدهند و احزاب رئیس جمهور انتخاب میکنند اینطوری میشه. امریکا درهای باج خواهی و زورگویی رو باز نگه داشته وگرنه تحریم و فشار و مذاکره با هم جمع نمیشه .

روحانی در آمریکا: منطقه ما شرایط حساسی را می‌گذراندحسن روحانی Rouhani_ir ، رئيس جمهور ایران در بدو ورود به نیویورک: 'امیدواریم در شرایط حساسی که امروز منطقه ما می‌گذراند بتوانیم پیام ملت‌های منطقه که پیام صلح و پایان هرگونه مداخله‌جویی در منطقه حساس خلیج فارس و خاورمیانه است را به گوش جهان برسانیم'.

امروز آمریکا جرأت اقدام علیه جمهوری اسلامی را نداردنماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه سریال شکست های آمریکا برابر انقلاب اسلامی درحال تکرار است، گفت: دشمنان به دنبال شکل دادن به جهان واحد با کدخدای واحد بودند، اما انقلاب اسلامی نه تنها آنها را از این هدف بازداشت، بلکه شاخص های ابرقدرتی را از امریکا گرفت. حزب الئاه هر چه قدر اصلحه داره باز بیشتراز اسرائیل که نیست این بار اسرائیل جنوب لبنان را بمباران می کند که رژیم بی پول نتواند باز سازی کند ب امید روزی ک از هر درخت ی اخوند اویزون باشه. ادمین_خایمال سگ بگاد.