روحانی: تحریم‌ها را بردارند، ایران فورا آماده اقدامات جبرانی است | DW | 07.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسن روحانی در دیدار با وزیر امور خارجه ایرلند بار دیگر بر آمادگی ایران برای همکاری با آژانس و بازگشت به برجام سخن گفت. محمدجواد ظریف نیز پیش از آن، از برنامه سازنده ایران برای حل‌وفصل موارد مورد اختلاف سخن گفته بود.

سفر سایمون کاوونی، وزیر امور خارجه ایرلند به ایران در شرایطی که بازار گمانه‌زنی‌ها پیرامون مذاکره احتمالی و قریب‌‌الوقوع ایران با دیگر کشورهای ذیربط در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ داغ شده است، از اهمیت خاصی برخوردار است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در دیدار روز یکشنبه ۱۷ اسفند خود با وزیر امور خارجه ایرلند بر همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید ورزید و گفت که جمهوری اسلامی «برای حل مشکلات با همکاران اروپایی در سطوح مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی» آماده مذاکره است.گرچه روحانی در این دیدار بار دیگر بازگشت ایران به تعهدات برجامی را منوط به رفع تحریم‌ها کرد، اما از آمادگی این کشور برای ایفای تعهدات کامل سخن گفت.

رئیس جمهوری ایران تاکید کرد که هرگاه آمریکا تحریم‌ها را لغو کند، ایران «بلافاصله اقدامات جبرانی خود را منطبق با مفاد برجام انجام داده و به تعهدات خود عمل می‌کند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رابرت مالی در گفت‌وگو با صدای آمریکا: برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران تعلل نخواهیم کرد♦️گزارش تکمیلی | رابرت مالی در گفت‌وگو با صدای آمریکا: برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران تعلل نخواهیم کرد ▪️نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با تبریک نوروز ابراز امیدواری کرد که روابط ایران و آمریکا بهتر از گذشته باشد. هرگونه مذاکره باتشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرست شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگران ایران،بیخردانه و فاشیستی ابلهانه است.تحریمها باید از دوش ایرانیان برداشته شود بردوش تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم گذاشته شود تا به بنیان حکومت ایرانیان تسلیم شوند کسی که قراره با قاتلان مردم ایران مذاکره کنه و با رفع تحریم بهشون پول برسونه تا با گلوله‌های بیشتری مردم ایران رو بکشه،فقط میتونه حکم اعدام بیگناهان رو بخونه نه تبریک عید نوروز بگه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: برای مقابله با تهدیدهای ایران با متحدانمان همکاری می‌کنیمجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، شامگاه چهارشنبه 28 آوریل 2021 به وقت محلی آمریکا، در اولین سخنرانی در برابر کنگره گفت که آمریکا برای مقابله با تهدیدهای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شیوع کرونا و درخواست از روحانی برای بستن مرزهای سه‌گانه ایران | DW | 27.04.2021رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به خطر شیوع سویه جهش‌یافته هندی ویروس کرونا به دولت روحانی هشدار داد. او این نوع جهش‌یافته ویروس_کرونا را بسیار خطرناک دانست و خواستار بستن مرزهای سه‌گانه ایران شد. علت خاصی هم ذکر شده؟علائم جدید یا دوره ی زمانی متفاوت اعم از کمون یا ابتلا؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روحانی خواستار اجتناب اروپاییان از تهدید و فشار در مذاکره با ایران شدحسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دیدار با سایمون کاوونی وزیر خارجه جمهوری ایرلند خواستار پرهیز هر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سند همکاری ایران و چین؛ وانگ ئی با حسن روحانی دیدار کردوی پیش از دیدار با رئیس جمهوری ایران با علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام ملاقات کرد. به گزارش خبرگزاری‌های ایران در این دیدار سند همکاری دو کشور نهایی شد. جزئیات بیشتر🔽 ایران فروشی ممنوع
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: دولت جدید آمریکا با واقعیت ایران فاصله داردرئیس جمهور ایران با بیان این‌که مقامات آمریکایی، ایران را به خوبی نمی‌شناسند، تاکید کرد که دولت جدید واشنگتن با واقعیت تهران فاصله دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »