روحانی: ۴۰ سال است بر سر تعامل یا تقابل با دنیا به نتیجه نرسیده‌ایم | DW | 16.10.2019

24/07/1398 05:35 ب.ظ

حسن روحانی اذعان کرد که جمهوری اسلامی ۴۰ سال است تکلیف خود را در مورد تعامل یا تقابل با دنیا روشن نکرده است. رئیس جمهوری ایران گفت، در صورت تداوم این نوع از اختلاف‌نطرها راه دیگری جز 'همه‌پرسی از مردم' وجود ندارد.

حسن روحانی اذعان کرد که جمهوری اسلامی ۴۰ سال است تکلیف خود را در مورد تعامل یا تقابل با دنیا روشن نکرده است. رئیس جمهوری ایران گفت، در صورت تداوم این نوع از اختلاف‌نطرها راه دیگری جز 'همه‌پرسی از مردم' وجود ندارد. حسن روحانی اذعان کرد که جمهوری اسلامی ۴۰ سال است تکلیف خود را در مورد تعامل یا تقابل با دنیا روشن نکرده است. رئیس جمهوری ایران گفت، در صورت تداوم این نوع از اختلاف‌نطرها راه دیگری جز"همه‌پرسی از مردم" وجود ندارد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ سال است"پاسخ روشن و قاطعی" به این پرسش نداده که می‌خواهد از میان"تعامل یا تقابل با دنیا" کدامیک را برگزیند،"همه‌پرسی از مردم" را تنها راه‌حل این نوع از اختلافات عنوان کرد.

روحانی که امروز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) در دانشگاه تهران سخن می‌گفت، با پرسش از پی"تعامل یا تقابل با دنیا" را"مسئله راهبردی و اساسی کشور" خواند و گفت: «۴١ سال در کشور ما هنوز به جواب روشن و قاطع در این زمینه نرسیده‌ایم. یک عده می‌گویند تعامل سازنده و گروهی می‌گویند تقابل مستمر و دائم با دنیا داشته باشیم. عده‌ای معتقدند حل مشکلات با جهان راهی جز قدرتمند شدن و شکستن طرف مقابل ندارد.»به گزارش ایرنا، روحانی ادامه داد: «گروهی می‌گویند دشمن ما خبیث است باید با او باید مقابله کنیم و باید بزنیم و بکشیم و یا کشته بشویم اما گروه دیگری می‌گویند نه می‌شود بسیاری از مشکلات را با دنیا حل کرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

این حسن آقای ما گاهی که کم میاره تریپ منطق و استدلال بر میداره و از اینجور جفنگیات در میکنه. خدابیامرز خاتمی هم وقتی رییس جمهور بود کلی از اینجور حرفای شیک و باکلاس زد برامون اما نه نون شد نه آب. حالا این شاگرد کلیدساز اومده یه بار دیگه سر ملت رو شیره بماله و بره ما مردم ایران همچنان داغ ننگ بمبهای شیمیایی المانی و کثافتکاریهای شرودر و سمیعی در پروژه های کثیف شیمیایی کردن و درمان جوانان ایرانی در جنگ ایران وعراق را بر پیشانی دولت ورسانه های پلشت المانی مد نظر داریم. یادمون نمیره.

جمهوری اسلامی روشن نکرده اما دنیا تکلیف خود را با این عناصر سرگردان روشن کرده بفهمید مردم هم رای خود را چهل سال پیش در مورد تکالیف اساسی جمهوری اسلامی به صندوق ها ریخته اند آنرا هم بفهمید این بابا انگار با ی مشت خر طرفه 🤥 دفعه قبلی هم فریبش را خوردیم و فکر میکردیم امکان تعامل با دنیا یا همان کدخدا هست ولی خودشان بارها و بارها اعلام کردند توافق بر سر همه چیز یا هیچ چیز ولی متاسفانه یا نمی فهمند یا اینکه قرار نیست که بفهمند که (همه چیز )یعنی چی

دفعه قبلی هم فریبش را خوردیم و فکر میکردیم امکان تعامل با دنیا یا همان کدخدا هست ولی خودشان بارها و بارها اعلام کردند توافق بر سر همه چیز یا هیچ چیز ولی متاسفانه یا نمی فهمند یا اینکه قرار نیست که بفهمند که همه چیز یعنی چی یونیورز بیامُرز رضا شاه کبیر: ایران , ایران نخواهد شد! مگر آنکه سر هر تیر چراغ برفی آنقدر آخوند آویزان شود تا تیر چراغ برق خَم شود.

روحانی: آمریکا مرتکب جنایت ضد بشری علیه ملت ایران شده استتهران-ایرنا- رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت‌ آمریکا با اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران مرتکب جنایت ضد بشری شده است، گفت: خارج شدن از یک توافق یک ننگ برای یک کشور است و این ننگ افزوده‌تر می‌شود وقتی مواد غذایی و دارویی هم جزو اقلام تحریمی باشد. ان غیبگویی است؟؟!!اصل برنامه خلاف است وحاصل بیان دفاعی ان اشکارتراست که چقدربرنامه های کشورعلمی است که درسراب رفتن رابه اب زدن تصوردارند؟؟!!

حالادیگه به اسم رفراندم دروغی میخوان تسلیم امریکا بشن شعر نگو مردک ۴۰سال هست جوک گفتید الان که فهمیدید مردم حتی به زور هم شده رأی نخواهند داد با چراغ سبز علی بابات بحث همه پرسی رو جلو کشیدید که توجه مردم رو جلب نکنید نخیر رفتنی هستید چه با زبان چه با زور همه پرسی را موقعی انجام میدهند که حکومت مردمی باشد نه دیکتاتوری و فاشیستی جواب ما به همه پرسی این است جمهوری اسلامی باید برود.

این روباه مکار در آخر خط ورشکستگی بازهم دودوزه بازی را شروع کرده و در حالیکه کشتی کلیت نظام منفورشان به گل نشسته و عالم و ادم از جنایات آنها در عذابند، بازهم به شعار مسخره تعامل با جهان روی آورده است. عجب روباهی هستی این بازی جدید برای کشاندن به پای صندوق رای به روزهای ملکوتی قبل از انتخابات نزدیک میشیم و حرفهای زیبا و مردم پسند شروع میشه

40 سال در درک مردمان ایران زمین ناتوان بودید ... دنیا پیش کش ... .. . مگر در تعامل با مردم‌به نتیجه رسیده اید ؟؟ همه پرسی !!! مردم !!!! خخخخخخخ😁 حرف مفت می‌زنه این مگه دست خودشه همه‌پرسی کنه؟

روحانی: دریاچه ارومیه احیا شده استرئیس جمهوری ایران در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، مدعی شد دریاچه ارومیه احیا شده و 14 میلیون نفر از خطر طوفان نمک نجات یافته اند. - خبرگزاری آناتولی Yalançı psikopat یالان دییر دیوث

No2Rouhani چهل_سال_دزدی_و_اختلاس چهل_سال_شکنجه چهل_سال_جنایت سرنگونی احساس خطر می کنن جانم باز خواب جدید واسه مردم دیدینا، ای شیطون همه پرسی باتشگیلات جاهلیت علوم بی استعدال و بی منطق فارسیعربی تحمیلی۷۰۰ ساله ی شئونیزم فرقه فارسیسم‌ پانفارسی اقلیت حاکم، کارگر نیست.همه پرسی فقط با علوم‌ علمی یا با تشگیل تشگیلات حق حقیقی علوم طبیعی خردمندانه ی حضوریکتائی ملتهای موسسان ایران ایرانیان ده هزار ساله، جوابگوست.

چه کلک دیگه ای سوار کردید؟؟ نظام شما(جمهوری اسلامی ایران) مشروعیت نداره پس نتیجه میشود که شما باید ایران را تحویل مردم ایران بدهید. وقتی ایران آزاد شد ما ملت ایران آریایی خودمون بهتر از هر کشوری میتونیم برای خودمون تصمیم بگیریم. پاینده_ایران

پایان فرآیند خروج از روند تولید خودروهای اعلام شده، پایان سال جاری استوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فرایند خارج کردن از روند تولید خودروهایی که اعلام شده، در پایان سال جاری پایان خواهد یافت و در حال جایگزینی خودروهای دیگری با خودروهایی هستیم که تولیدشان متوقف می‌شود.

ایرادهای سریال ستایش بسیار جدی است/ ضعف مدیریتی و نظارتی بر فیلم‌ها و سریال‌ها حاکم استعلیرضا دباغ می‌گوید: ایرادات سریال ستایش را بیشتر در بخش هنری و تخصصی آن می‌بینم که بسیار هم جدی هستند. یکی از این موارد هم نگاه سردستی به موضوعات است.

روحانی: در مسیر آرامش اقتصادی قرار گرفتیمرئیس جمهوری ایران گفت که اقتصاد ایران از سال‌های سخت خود فاصله گرفته و از اردیبهشت سال ۹۸ شاخص‌های اقتصادی کشور در مسیر و حرکت درستی قرار گرفته‌اند. پس ما چرا داریم پاره میشیم؟! برای اینکه باورت کنند باید دروغهای خیلی بزرگ بگی .جناب روحانی صدهزار تومان فعلی کپ ارزش تر از ده هزار تومان پارسال هست نشسته خونت فقط جوک میسازی ت کنفرانس ها تلاوت میکنی خیلی جاکشی بزرگوار

پوشش لحظه به لحظه ششمین روز حمله به کردهای سوریه؛ انتقاد روحانی از ترکیه🎥تصاویر پهپادی منتشر شده توسط ترکیه از حمله به یگان‌های مدافع خلق در سوریه آخرین تحولات را در ارتباط با ششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: ادمین پفیوز درود! گروه تروریستی YPG تشکر_ارتش_ترکیه تشکر_اردوغان مرگ بر تروریستهای کورد

روحانی: ۴۰ سال است بر سر تعامل یا تقابل با دنیا به نتیجه نرسیده‌ایم

حسن روحانی اذعان کرد که جمهوری اسلامی ۴۰ سال است تکلیف خود را در مورد تعامل یا تقابل با دنیا روشن نکرده است. رئیس جمهوری ایران گفت، در صورت تداوم این نوع از اختلاف‌نطرها راه دیگری جز"همه‌پرسی از مردم" وجود ندارد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ سال است"پاسخ روشن و قاطعی" به این پرسش نداده که می‌خواهد از میان"تعامل یا تقابل با دنیا" کدامیک را برگزیند،"همه‌پرسی از مردم" را تنها راه‌حل این نوع از اختلافات عنوان کرد.

روحانی که امروز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) در دانشگاه تهران سخن می‌گفت، با پرسش از پی"تعامل یا تقابل با دنیا" را"مسئله راهبردی و اساسی کشور" خواند و گفت: «۴١ سال در کشور ما هنوز به جواب روشن و قاطع در این زمینه نرسیده‌ایم. یک عده می‌گویند تعامل سازنده و گروهی می‌گویند تقابل مستمر و دائم با دنیا داشته باشیم. عده‌ای معتقدند حل مشکلات با جهان راهی جز قدرتمند شدن و شکستن طرف مقابل ندارد.»به گزارش ایرنا، روحانی ادامه داد: «گروهی می‌گویند دشمن ما خبیث است باید با او باید مقابله کنیم و باید بزنیم و بکشیم و یا کشته بشویم اما گروه دیگری می‌گویند نه می‌شود بسیاری از مشکلات را با دنیا حل کرد.»

رئیس جمهوری ایران همچنین با بیان اینکه"دعوا بر سر برجام نیست، بلکه بر سر یک مسئله بزرگ تر است"، گفت: «یک عده می گویند"با مذاکره با خارجی‌ها در حال وقت تلف کردن هستید و عمر شریف را هدر می‌دهید، ما باید قوی باشیم و آنها را تهدید کنیم و خارجی‌ در برابر ما تواضع می‌کند و به زانو در می‌آید و دست ما را می بوسد و تمام می‌شود"، اما گروه دیگری می‌گویند"نه، راه این نیست، با جنگ مداوم به نتیجه نمی‌رسیم."»حسن روحانی در بخش دیگری از سخنان خود"رشد و توسعه" کشور بدون تعامل با دنیا را ناممکن دانست و گفت: «در دوران تحریم هم زندگی را به یک شکل می‌گذارنیم. ما به شما کمک می‌کنیم. شما به ما کمک می‌کنید. همه دست به دست هم می‌دهیم اما رشد و توسعه بدون رابطه و تعامل با دنیا ممکن نیست. بانک‌ها، صادرات و واردات قفل باشد و شما بعد بگویید می‌خواهیم اقتصاد را توسعه بدهم. مگر می‌شود؟»

روحانی با بیان اینکه"در شرایط سختی هستیم"، اضافه کرد: «همین الان هم که کشور را اداره می‌کنیم باید از کشورهای همسایه یا برخی از کشورهای دوست در دنیا تشکر کنیم که به تحریم‌ها بی‌اعتنا بوده‌اند و با ما همچنان کار می‌کنند.»

رئیس جمهوری ایران همچنین با اشاره به لزوم ورود دانشگاه‌ها به"مسایل استراتژیک" گفت: «اگر در این مسایل استراتژیک، سال‌ها بحث کردیم اما به نتیجه نرسیدیم، باید به همه‌پرسی از مردم رجوع کنیم. ما راه دیگری نداریم. نمی‌شود که فقط با یکدیگر دعوا کنیم. ما ۴۰ سال است که با یکدیگر بحث می‌کنیم. راه را باید انتخاب کنیم.»

روحانی در حالی بر لزوم تعیین تکلیف نوع رابطه جمهوری اسلامی با دنیا تأکید کرده که رهبر جمهوری اسلامی نه تنها هرگونه مذاکره‌ای را با آمریکا ممنوع کرده، بلکه اخیرا اروپا را نیز"خبیث" خوانده و خواستار"قطع امید" از کشورهای اروپایی شده بود.

علی خامنه‌ای دهم مهرماه گذشته نیز با بیان اینکه"سلطه گران به گفته خودشان می‌خواهند ایران به کشوری عادی یعنی منطبق با سازوکار نظام سلطه تبدیل شود"، بار دیگر سمت‌گیری اصلی حکومت ایران را تببین کرد و گفت که جمهوری اسلامی کماکان"راه انقلابی‌گری و مقابله با سلطه‌گران" را ادامه خواهد داد.

با وجود ممنوع اعلام کردن مذاکره با آمریکا"در هر سطحی" از سوی رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی بارها گفته است که در صورت"لغو تحریم‌ها" برای مذاکره آماده است. رئیس جمهوری ایران ساعاتی پیش از سخنرانی دهم مهرماه خامنه‌ای گفته بود که با اروپایی‌ها در راستای مذاکره با آمریکا"همکاری" کرده، اما کاخ سفید"کارشکنی" کرده است.حسن روحانی در بخش دیگری از سخنان امروز خود به انتخابات در پیش مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: «با وجود همه نقص و اشکالات، بهترین راه صندوق است. برای شکستن افراط صندوق است. برای اصلاح جامعه صندوق است. برای شایسته‌سالاری صندوق است. برای اینکه افکار به‌حق مردم حاکم شود، صندوق است. ما راه دیگری نداریم.»روحانی با بیان اینکه"یکی از مهم‌ترین مسائل امسال را باید انتخابات بدانیم"، افزود: «کسی که خود را لایق می‌داند کاندیدا کند، چه انتخاب شود و چه انتخاب نشود، چه بگویند صالح هستی یا نیستی.»

اشاره حسن روحانی در این بخش از سخنان‌اش به رسیدگی شورای نگهبان به صلاحیت نامزدهای انتخاباتی است. اظهارات اخیر روحانی که در آن مجلس اول را"بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی" خوانده بود که به گفته او، در آن نظارتی مثل امروز وجود نداشته و حتی سازمان مجاهدین خلق هم در آن شرکت کرده بود، با انتقادهای شدیدی از سوی مدافعان"نظارت استصوابی" و شورای نگهبان روبه‌رو شد.

در این میان سخنگوی شورای نگهبان سخنان روحانی را فراخوانی برای"عدم رعایت قانون" ارزیابی کرده و احمد خاتمی، خطیب موقت نماز جمعه تهران نیز از آن به عنوان اظهاراتی یاد کرده بود که"بوی دو قطبی کردن" می‌دهد.سخنرانی امروز روحانی در مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با حاشیه‌هایی نیز همراه بود. گروهی از فعالان صنفی دانشجویی هم‌زمان با این سخنرانی در دانشگاه تهران دست به تجمعی اعتراضی زدند.

دانشجویان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی، از جمله به محکوم شدن شماری از دانشجویان به مجموعا ۱۰۰ سال زندان،"پادگانی" شدن دانشگاه و افزایش خصوصی‌سازی دانشگاه‌ها اعتراض کردند و خواستار آزادی دانشجویان زندانی شدند.

از سوی دیگر گزارش‌هایی هم در مورد اعتراض شماری از اعضای بسیج دانشجویی منتشر شده است که بر مبنای آن، به هنگام سخنرانی روحانی تعدادی از این افراد به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرده‌اند. خبرگزاری فارس ضمن اعلام این خبر نوشت: «برخی از دانشجویان تجمع‌کننده اعتراض خود به عدم انتقادپذیری دولت و هم‌چنین عدم اختصاص تریبون به تشکل‌های دانشجویی در مراسم را با زدن چسب بر دهان خود نشان دادند».

این خبرگزاری منتسب به نهادهای امنیتی ایران افزود: «دانشجویان معترض معتقد بودند دانشجویانی که در حضور رئیس‌جمهور سخنرانی کردند، نماینده واقعی دانشجویان نبودند». به گزارش فارس،"استقبال کم دانشجویان از سخنرانی حسن روحانی و صندلی‌های خالی سالن سخنرانی از نکات قابل توجه برنامه امروز" بوده است.

اما حسن روحانی که یکی از وعده‌های انتخاباتی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ از بین بردن"فضای امنیتی" در دانشگاه‌ها و لغو محرومیت دانشجویان محروم‌شده از تحصیل بود، در سخنان امروز خود به بازداشت دانشجویان و دیگر مطالبات تجمع‌کنندگان اشاره‌ای نکرد.