روحانیون جای نیروهای امنیتی را در تیم‌های ورزشی می‌گیرند؟

05/03/1401 03:42 ب.ظ

آیا ورزش ایران خانه‌ای امن برای نیروهای امنیتی است؟ در این گزارش نگاهی به یکی از مراکز آموزشی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در ورزش ایران می‌اندازیم؛ فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان. اطلاع_رسانی ورزشی younesipour

از نخستین روز رسمی شدن خبر حضور تیم ملی ایران در کانادا، «انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی» به برگزاری این دیدار دوستانه اعت ... شخصی به نام مستعار «حاج آقا جمشیدی» با ظاهری شبیه نیروهای حراست در اردوهای تیم‌های ملی پارالمپیک حضور داشت از نخستین روز رسمی شدن خبر حضور تیم ملی ایران در کانادا، «انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی» به برگزاری این...

شخصی به نام مستعار «حاج آقا جمشیدی» با ظاهری شبیه نیروهای حراست در اردوهای تیم‌های ملی پارالمپیک حضور داشت از نخستین روز رسمی شدن خبر حضور تیم ملی ایران در کانادا، «انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی» به برگزاری این دیدار دوستانه اعتراض کردند. یکی از دلایل اعتراض این انجمن، سفر برخی از نیروهای امنیتی با تیم ملی فوتبال ایران به کانادا است.

در نخستین بیانیه‌ای که «حامد اسماعیلیون»، سخن‌گوی این انجمن منتشر کرد، نوشته شده بود: «فوتبال در ایران به شدت محبوب است. به همین دلیل مانند بسیاری از بخش‌های دیگر، به صورت مستقیم زیر نظر سپاه پاسداران اداره می‌شود. احتمالا مانند همیشه نیروهایی از سپاه همراه تیم ملی ایران به کانادا خواهند آمد.»

هم‌چنین «جواد سلیمانی»، همسر «الناز نبیئی»، یکی از مسافران این پرواز به «» گفته بود: «ما داریم در واقع مرزهای کانادا را به روی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی باز می‌کنیم و این موردی نیست که کانادا بخواهد از آن به راحتی بگذرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

گروسی: آژانس در وضعیت بسیار سختی با ایران در زمینه سوالات پاسخ‌نگرفته استمدیرکل آژانس می‌گوید روند شفاف‌سازی فعالیت‌های هسته‌ای ایران هنوز تمام نشده است

احضار کاردار یونان در تهران در اعتراض به توقیف محموله کشتی ایران | DW | 25.05.2022در پی توقیف محموله کشتی ایرانی در آب‌های یونان، وزارت امور خارجه ایران کاردار یونان را فراخواند. سازمان بنادر و دریانوردی نیز با انتشار بیانیه‌ای از دولت یونان خواست به تعهدات بین‌المللی خود در این زمینه عمل کند. دزد_دریایی

درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن؛ آغاز موج نوظهور دیگری در سینمای ایران🔺درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن؛ آغاز موج نوظهور دیگری در سینمای ایران ▪️حضور دو فیلم ایرانی در بخش رقابتی اصلی جشنواره کن، و یک فیلم ایرانی در بخش هفته منتقدان، رویداد مهمی برای سینمای ایران محسوب می‌شود. ⬇️ بیشتر بخوانید: لابد فیلمی است که ایران را عقب مانده و مردمانش را بی فرهنگ معرفی میکنه 😂

تهاجم روسیه به اوکراین؛ کشف ۲۰۰ جسد در زیرزمینی در ماریوپل و ادامه نبرد در شرقبندر ماریوپل در حاشیه دریای آزوف هفته‌ها زیرحملات سنگین ارتش روسیه بود

کشته شدن ۱۵ نفر در تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس - BBC News فارسییک جوان مسلح ۱۸ ساله ۱۴ دانش آموز و یک آموزگار را در دبستان راب در شهر اووالد کشت. فرماندار تگزاس گفت که مظنون مسلح به سلاح دستی بوده است. رسانه‌های محلی می‌گویند ممکن است او در آغاز تیراندازی مادربزرگ خود را کشته باشد. از جمله اتفاقاتی که فقط در امریکا اتفاق میوفته لعنت به طرفداران آزادی سلاح 😡 آمریکا نمیتونه حتی مدرسه هاشو مدیریت کنه چطور پا میشه میاد اینور کره ی زمین تو مسائل کشورهای دیگه فضولی میکنه..بابا اول برو خودتو جمع کن

حادثه صنعتی در کارخانجات منطقه پارچین- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimحادثه صنعتی در کارخانجات منطقه پارچین یک منبع آگاه از بروز حادثه صنعتی در یکی از کارخانجات منطقه پارچین خبر داد عصر دیروز حادثه صنعتی در یکی از کارخانجات منطقه پارچین روی داد که بر اثر این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد

پیام یونسی‌پورحجت‌الاسلام «ناصر ملکی» در کنار تیم بسکتبال مردان ایران روی ویلچر. او در اردوی تایلند این تیم را همراهی کرده بود

شخصی به نام مستعار «حاج آقا جمشیدی» با ظاهری شبیه نیروهای حراست در اردوهای تیم‌های ملی پارالمپیک حضور داشت

از نخستین روز رسمی شدن خبر حضور تیم ملی ایران در کانادا، «انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی» به برگزاری این دیدار دوستانه اعتراض کردند. یکی از دلایل اعتراض این انجمن، سفر برخی از نیروهای امنیتی با تیم ملی فوتبال ایران به کانادا است.

در نخستین بیانیه‌ای که «حامد اسماعیلیون»، سخن‌گوی این انجمن منتشر کرد، نوشته شده بود: «فوتبال در ایران به شدت محبوب است. به همین دلیل مانند بسیاری از بخش‌های دیگر، به صورت مستقیم زیر نظر سپاه پاسداران اداره می‌شود. احتمالا مانند همیشه نیروهایی از سپاه همراه تیم ملی ایران به کانادا خواهند آمد.»

هم‌چنین «جواد سلیمانی»، همسر «الناز نبیئی»، یکی از مسافران این پرواز به «» گفته بود: «ما داریم در واقع مرزهای کانادا را به روی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی باز می‌کنیم و این موردی نیست که کانادا بخواهد از آن به راحتی بگذرد.»

آیا ورزش ایران خانه‌ای امن برای نیروهای امنیتی شده است؟ در این گزارش نگاهی به یکی از مراکز آموزشی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در ورزش ایران می‌اندازیم؛ فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان.چرا یک روحانی با تیم بسکتبال با ویلچر به تایلند رفته است؟

حضور نیروهای امنیتی کنار تیم‌ها و ورزشکاران ایرانی در سفرهای برون مرزی نه یک عادت که یک قانون لازم‌الاجرا در ورزش ایران شده است.

«شورای برون مرزی» که زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان است، مسوولیت تایید سفرهای ورزشکاران ایرانی به خارج از کشور جهت حضور در اردوها یا رقابت‌های بین‌المللی را برعهده دارد. این شورا هم‌زمان باید فردی را از میان اعضای مورد تایید حراست‌های وزارت ورزش، کمیته المپیک یا فدراسیون‌های ورزشی برای همراهی ورزشکاران یا تیم‌ها به خارج از ایران معرفی کند.

بدون اجازه شورای برون مرزی وزارت ورزش و بدون همراهی یکی از اعضای حراست، هیچ تیم ورزشی رسمی از ایران به خارج از کشور اعزام نمی‌شود.

حضور نیروهای امنیتی کنار تیم‌های ورزشی، مختص به تیم‌های فوتبال یا رشته‌های پرطرف‌دار نیست، آخرین نمونه را می‌توان در تیم بسکتبال با ویلچر (پارا بسکتبال) مردان ایران در رقابت‌های آسیا اقیانوسیه تایلند دید.

یک روحانی به نام حجت‌الاسلام «ناصر ملکی» تیم بسکتبال مردان ایران را در سفر به تایلند همراهی کرده است. یکی از اعضای این تیم به «ایران‌وایر» گفته است که این روحانی در اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران نقش «قطب‌نما» را بازی می‌کند و موظف است در سالن مسابقات یا هتل تیم، جهت قبله را برای بازیکنان و برپایی نماز جماعت برپا کند!

حجت‌الاسلام ناصر ملکی فقط در اردوی تیم ملی نقش پیش‌نماز را ندارد، او در عکس‌های تیمی هم کنار بازیکنان دیده می‌شود و در سالن مسابقات نیز کنار بازیکنان است.

پیش از این، شخصی که او را با نام مستعار «حاج آقا جمشیدی» در اردوی تیم‌های پارالمپیک می‌شناختند، کنار بازیکنان یا تیم‌های پارالمپیک ایران به رقابت‌های ورزشی اعزام می‌شد؛ لباس شخصی بود با ظاهری شبیه به نیروهای حراست.

اما حجت‌الاسلام ناصر ملکی و روحانیونی مانند او چه‌گونه آرام آرام جایگزین نیروهای لباس شخصی حراست خواهند شد؟

مربی فرهنگی چیست و چه‌گونه جای مامور حراست را در ورزش می‌گیرد؟

۳۰ فروردین ۱۴۰۱، وب‌سایت کمیته ملی پارالمپیک ایران خبر از تشکیل اردوی جدید آماده‌سازی بسکتبالیست‌های پارالمپیکی ایران داد. در این، حجت‌الاسلام ناصر ملکی به عنوان «مربی فرهنگی» معرفی شده بود.

مربی فرهنگی پدیده‌ای جدید در ورزش ایران است که با همکاری کمیته پارالمپیک ایران با مدیریت سردار محمود خسروی‌وفا و «محمد شروین اسبقیان» شکل گرفت.سایت رسمی

فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان از برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت مربی فرهنگی در محل فدراسیون خبر داد.

اساتید این دوره تربیتی را برخی از فرماندهان سپاه و روحانیون حوزه علمیه قم تشکیل می‌دادند. شیوه‌های مداحی، روضه‌خوانی، سینه‌زنی، برپایی نماز جماعت و امر به معروف، بخش‌هایی از آموزش‌هایی هستند که در این فدراسیون ورزشی به مربیان تربیتی داده می‌شوند.

نتیجه برگزاری این جلسات، تربیت روحانیون یا مامورانی است که فعلا با تیم‌های ورزشی جانبازان و معلولان و به زودی با سایر تیم‌های ورزشی ایران به رقابت‌های بین‌المللی اعزام خواهند شد.

دوره‌های آموزشی برای روحانیون تحت عنوان تربیت مربی فرهنگی در حالی در فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار می‌شود که محمد شروین اسبقیان، رییس این فدراسیون فروردین سال جاری از مجلس شورای اسلامیطی سال‌های اخیر، ورزشکاران پارالمپیکی ایران با