روحانی خواستار اجتناب اروپاییان از تهدید و فشار در مذاکره با ایران شد

17/12/1399 03:03 ب.ظ

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دیدار با سایمون کاوونی وزیر خارجه جمهوری ایرلند خواستار پرهیز هر

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دیدار با سایمون کاوونی وزیر خارجه جمهوری ایرلند خواستار پرهیز هر طبق اعلام وزارت خارجه ایرلند، سفر وزیر خارجه این کشور به تهران در راستای اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل بوده که چارچوبی برای اجرای توافقنامه هسته‌ای موسوم به برجام میان ایران و کشورهای 1+5 تعیین کرده است.

ایالات متحده در سال 2018 در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به طور یک‌جانبه از برجام خارج شد و تحریم‌های شدیدی را علیه ایران به اجرا گذاشت. اما دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری جو بایدن تمایل خود را جهت بازگشت به برجام اعلام کرده به شرط آن که ایران به تمامی تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای باز گردد. در مقابل، ایران اصرار دارد که برای بازگشت مجدد به روند مذاکرات می‌بایست ابتدا کلیه تحریم‌ها برداشته شوند.

روحانی در دیدار با وزیر خارجه ایرلند اظهار داشت: بهترین راه برای حل مشکلات با همکاران اروپایی در سطوح مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، مذاکرات مبتنی بر احترام متقابل و پرهیز از هرگونه تهدید و فشار است. headtopics.com

او با انتقاد از بی‌عملی اروپا نسبت به تعهدات برجامی، افزود: «ایران متعهد به برجام و حفظ آن بوده و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته است».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بوریس جانسون از روحانی خواستار خروج نازنین زاغری از ایران شد | DW | 11.03.2021نخست‌وزیر بریتانیا با رئیس جمهوری ایران تلفنی گفت‌وگو کرده و خواهان خروج فوری نازنین زاغری از ایران و بازگشت او به بریتانیا نزد خانواده‌اش شده است. بوریس جانسون همچنین خواستار بازگشت ایران به تعهدات اتمی‌اش شده است. گوجه، دوغ اضافی؟ گوه خورده گوه خورده گوه خورده احتمالا هدف اصلی از این تماس بازگشت ایران ایران به تعهدات اتمی اش بوده است چون حقوق بشر و آزادی نازنین زاغری در آخر لیست تقاضا های غربیها از جمهوری اسلامی است متاسفانه.

حسن روحانی: کارهای ما در بحران کرونا می‌تواند منبع دانشگاهی باشدحسن خودبین.

میراث روحانی برای دولت 1400- اخبار خواندنی - اخبار رسانه ها تسنیم | Tasnimمیراث روحانی برای دولت ۱۴۰۰ این آمارها را کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰ بخوانند ۸ سال با رشد اقتصادی صفر رکورددار تورم در ۶۰ سال اخیر صعود ۷۰۰ درصدی دلار رکورد ۱۰ ساله شکاف طبقاتی رشد ۶۵۰ درصدی قیمت مسکن سفره‌هایی که خالی شدند دولت_تدبير_و_اميد گزارش کامل: Rouhani_ir HassanRouhani Rouhani_ir HassanRouhani علت ان: تزوير و ريا و نه تدبير و اميد اميد واهي به حل مشكلات مردم ايران بدست امريكا برادر جناب روحاني دزد برادر معاون دزد زنگنه با وجود قرداد كرسنت و دزديهاي قبل وزير تفت دروغ در باره آزادي پولهاي ايران از كره جنوبي بي توجهي به توانايي داخلي سياست ضعيف در برجام Rouhani_ir HassanRouhani عجب اینم از حسن کلید... رفسنجانی خاتمی احمدی نژاد قبلی ها گفتین دزد و خائن بودن قرن ۲۱ هست ،بسه دیگه.... هستن هنوز آدمایی که خر فرضشون کنید ،اما چند ساله که از تعداد اون خرها داره کمتر میشه. مردم، مردم چند سال پیش نیستن سخته دیگه گول بخورن تسنیم جان

علی مطهری: سرکوب اعتراضات آبان می‌توانست روحانی را ساقط کند

علی مطهری: روحانی باید در پی حوادث آبان ۹۸ ساقط می‌شد | DW | 14.03.2021به گفته علی مطهری 'سوءمدیریت و عملکرد دولت در موضوع گرانی بنزین، باید به ساقط شدن روحانی می‌انجامید اما حتی اجازه استیضاح وزیر کشور را هم به مجلس ندادند'. او کشته شدن ۲۳۰ نفر به خاطر اعتراض را 'فاجعه' خواند. نه_به_جمهوري_اسلامي متأسفانه خاورمیانه نقطه ای از دنیا ست که در برهه ای از تاریخ حکومت‌هایش دست نشانده بوده و دموکراسی وجود نداشته رژیم آخوندی از این قاعده مستثنا نیست رژیمی که خدا، قانون، وهمه چیز رهبری باشد جز استبداد و دیکتاتوری چیزی نیست تحریم_انتخابات_۱۴۰۰ نه_به_جمهوري_اسلامي بیشتر از ۱۵۰۰ نفر نه فقط ۲۳۰ . نه_به_جمهوری‌_اسلامی آبان_خونین رای_بی_رای No_to_the_Islamic_Republic

گونه «تهدید و فشار» از سوی کشورهای اروپایی طی گفت‌وگو برای احیای مجدد برجام شد.

طبق اعلام وزارت خارجه ایرلند، سفر وزیر خارجه این کشور به تهران در راستای اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل بوده که چارچوبی برای اجرای توافقنامه هسته‌ای موسوم به برجام میان ایران و کشورهای 1+5 تعیین کرده است.

ایالات متحده در سال 2018 در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به طور یک‌جانبه از برجام خارج شد و تحریم‌های شدیدی را علیه ایران به اجرا گذاشت. اما دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری جو بایدن تمایل خود را جهت بازگشت به برجام اعلام کرده به شرط آن که ایران به تمامی تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای باز گردد. در مقابل، ایران اصرار دارد که برای بازگشت مجدد به روند مذاکرات می‌بایست ابتدا کلیه تحریم‌ها برداشته شوند.

روحانی در دیدار با وزیر خارجه ایرلند اظهار داشت: بهترین راه برای حل مشکلات با همکاران اروپایی در سطوح مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، مذاکرات مبتنی بر احترام متقابل و پرهیز از هرگونه تهدید و فشار است.

او با انتقاد از بی‌عملی اروپا نسبت به تعهدات برجامی، افزود: «ایران متعهد به برجام و حفظ آن بوده و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته است».

روحانی تاکید کرد: این وضع نمی‌تواند به همین شکل تداوم یابد و برای حفظ و احیای برجام اجرای کامل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل از سوی همه اعضای برجام ضروری است.

سه کشور اروپایی عضو برجام پنج‌شنبه گذشته از تصویب قطعنامه محکومیت ایران در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژیاتمی به دلیل کاهش سطح تعهدات برجامی ایران خودداری کردند تا فرصتی مجدد به دیپلماسی بدهند.

روحانی بیان داشت که ایران همچنان مصمم به همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

ایران پیش از کاهش سطح بازرسی‌ها از تاسیسات اتمی خود که قرار بود از 23 فوریه اجرا شود با رافائل گروسی مدیر کل آژانس جهت به تعویق انداختن آن تصمیم به توافقی سه ماهه دست یافت.

در همین زمینه، یک مقام دیپلماتیک فرانسوی اعلام کرد که عدم تصویب قطعنامه محکومیت ایران در نشست اخیر شورای حکام در پاسخ به «سیگنال های مثبت» تهران جهت ادامه مذاکرات و پاسخگویی ایران‌ بوده است.

به نوبه خود، وزارت خارجه ایران از این گام استقبال کرد و بیان داشت: «عدم تصویب قطعنامه، روند دیپلماتیکی که ایران و آژانس اخیرا آن را آغاز کرده‌اند را باز می‌گذارد».

قرار است وزیر خارجه ایرلند دیداری با ظریف وزیر خارجه ایران نیز داشته باشد.

جمعه گذشته ظریف در توییتی اعلام کرده بود: به عنوان وزیر خارجه به زودی طرح اقدام سازنده ایران را از طریق دیپلماتیک اعلام خواهد کرد.