روحانی: توافق با اروپا نهایی نشده، گام سوم را برمی‌داریم | DW | 04.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسن روحانی می‌گوید 'بخش عمده' اختلاف‌ها با اروپا حل شده اما چون توافق نهایی نشده گام سوم کاهش تعهدات برجامی آغاز می‌شود. او مذاکرات را رو به جلو توصیف کرد اما بعید دانست که در یکی دو روز باقی‌مانده، توافق نهایی شود.

حسن روحانی می‌گوید"بخش عمده" اختلاف‌ها با اروپا حل شده اما چون توافق نهایی نشده گام سوم کاهش تعهدات برجامی آغاز می‌شود. او مذاکرات را رو به جلو توصیف کرد اما بعید دانست که در یکی دو روز باقی‌مانده، توافق نهایی شود.رئیس دولت دوازدهم در نشست روز چهارشنبه، ۱۳ شهریور هیئت دولت به تشریح روند مذاکرات بر سر طرح پیشنهادی همتای فرانسوی خود امانوئل مکرون برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن و نجات برجام پرداخت و تاکید کرد که بخش مهمی از اختلاف‌ها میان دو طرف حل شده است.

این کاهش تعهدات تا کنون در دو مرحله، به صورت رعایت نکردن سقف مجاز درصد غنی‌سازی و میزان ذخیره اورانیوم غنی‌شده انجام شده است.علی ربیعی، سخنگوی دولت دو روز پیش گفته بود روز جمعه، ۱۵ شهریور موعد آغاز گام سوم کاهش تعهدات است و این که ایران وارد این مرحله نشود کاملا به واکنش طرف اروپایی و مذاکرات فشرده‌ای بستگی دارد که در حال انجام است.

عباس عراقچی روز چهارشنبه به خبرگزاری ایسنا گفت: «از نظر جمهوری اسلامی صورت مسئله کاملا روشن است. اینکه اروپایی‌ها نفت ایران را می‌خرند، یا پیش خرید می‌کنند، یا خط اعتباری می‌دهند، خودشان می‌دانند و آمریکا. از نظر ما بازگشت به اجرای کامل برجام منوط به دریافت ۱۵ میلیارد دلار برای یک دوره چهار ماهه است و در غیر این صورت روند کاهش تعهدات ایران ادامه خواهد یافت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: با اروپا به توافق نهایی نرسیده‌ایمرئیس جمهوری ایران اعلام کرد مذاکرات با اروپا به توافق نهایی نرسیده است بنابراین ایران گام سوم تعهدات برجامی خود را اجرا خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روحانی: بعید می‌دانم با اروپاییان به توافق برسیم؛ گام سوم را اعلام می‌کنیمحسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است که بعید می‌داند مذاکرات ایران با اروپاییان در مورد برجام تا فردا به نتیجه برسد و ایران گام سوم در کاهش تعهدات خود را اعلام خواهد کرد. دولت ایران ضرب‌الاجلی را برای دریافت امتیازاتی در برابر ادامه تعهدات فعلی در برجام تعیین کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خلیلزاد: توافقنامه صلح با طالبان نهایی شده و منتظر امضا دونالد ترامپ هستیمزلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شامگاه دوشنبه 2 سپتامبر تایید کرد، توافقنامه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

افغانستان پس از توافق طالبان با آمریکا؛ صلح پایدار یا جنگ داخلیاخيرا موفق شدم نشست‌ها و صحبت‌های مفصلي با اعضای ارشد دفتر سياسي و تيم مذاكره كننده طالبان در دوحه قطر داشته باشم. نگاه واقع بينانه آنها نسبت به تحولات اجتماعي، فرهنگي و مخصوصا نسلي در جامعه افغاني، فهم شان از مسايل اساسي بحران افغانستان، رويكرد انتقادي و آسيب شناسانه شان نسبت به دوره ' امارت اسلامي افغانستان' و آمادگي شان براي مذاكره و گفتگوهاي منطقي و سازنده بين الافغاني و پذيرش موضوعات مورد تفاهم، براي من كه بيش از دو دهه است در مورد طالبان خوانده، نوشته و سخن گفته ام تازگي داشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بحران سیاسی در بریتانیا؛ رویارویی مخالفان برکسیت بدون توافق با جانسوندر رای گیری روز سه شنبه علاوه بر نمایندگان احزاب مخالف دولت ۲۱ نماینده حزب محافظه کار نیز علیه موضع بوریس جانسون رای دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نگرانی دولت افغانستان از «تبعات خطرناک» توافق صلح آمریکا با طالبانسخنگوی اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان روز چهارشنبه با انتشار توییتی ضمن اشاره به نگرانی های موجود نسبت به پیامدهای توافق صلح با طالبان خواستار توضیات و شفافیت بیشتر برای پیشگیری از تبعات ناگوار و خطرهای احتمالی ناشی از آن شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »