روحانی: تا کنون ۲۵ میلیون ایرانی مبتلا به کرونا شده‌اند | DW | 18.07.2020

28/04/1399 11:51 ق.ظ

اعلام آماری بی‌سابقه از سوی روحانی. ۲۵ میلیون ایرانی مبتلا شده‌اند. احتمال ابتلای ۳۵ میلیون نفر دیگر هم وجود دارد. او گفته که نه ایمنی جمعی برای کرونا وجود دارد و نه واکسن. او شمار قربانیان را ۱۴ هزار نفر اعلام کرده است.

در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران آماری منتشر شد که پیش از آن رسانه‌ای نشده بود.خبرگزاری دانشجویی ایران"ایسنا" روز شنبه ۲۸ تیر (۱۸ ژوئیه) با انتشار گزارشی به سخنان حسن روحانی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخته است.

خبرگزاری دانشجویی ایران"ایسنا" روز شنبه ۲۸ تیر (۱۸ ژوئیه) با انتشار گزارشی به سخنان حسن روحانی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخته است. در این گزارش به نقل از حسن روحانی آمده است: «تخمین زده می‌شود ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود.»رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه نه ایمنی جمعی وجود دارد و نه واکسنی برای درمان و پیشگیری این بیماری گفته است: «باید دست به دست هم دهیم و زنجیره انتقال را قطع کنیم تا روند فعالیت های اجتماعی و اقتصادی مردم ادامه یابد.»

روحانی گفته است که بر اساس گزارشی که توسط وزارت بهداشت به او تحویل داده شده است، در طول ۱۵۰ روز گذشته، حدود ۲۵ میلیون از شهروندان ایران به ویروس کرونا مبتلا شد‌ه‌اند.روحانی همچنین اعلام کرد که در مدت زمان یاد شده، بیش از ۲۰۰ هزار نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. او شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ را حدود ۱۴ هزار نفر اعلام کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

روحانی: 25 میلیون ایرانی به کرونا مبتلا شده و 35 میلیون دیگر در معرض ابتلا هستندروحانی: طبق برآوردها احتمالا تا 35 میلیون نفر دیگر نیز در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند روحانی: تخمین بر این است که تاکنون 25 میلیون ایرانی به کرونا مبتلا شدند

روحانی: تا الان ۲۵ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اندرئیس جمهوری ایران همچنین گفت که ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر نیز در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستند و کشور تا پایان امسال یا اوائل سال آینده درگیر ویروس کرونا خواهد بود. معاون ریاست‌جمهوری: ۲۵ میلیون ایرانی مقابل کرونا به ایمنی کامل رسیده‌اند

توضیحاتی درباره آمار ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کروناتوضیحاتی درباره ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا دبیر کمیته علمی ستاد کرونا: این آمار به معنای تعداد بیمار نیست این همان گروه مبتلای خفیف هستند که مشکلی نداشتند که بخواهند به پزشک مراجعه کنند این ۲۵ میلیون نفر بر بیماری غلبه کرده و علامتی هم پیدا نکردند

۳۵ میلیون ایرانی در معرض ابتلا به کرونا هستند/ تعداد بستری‌ها دو برابر می‌شودرئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی قابله با کرونا گفت: ۲۵ میلیون نفر تاکنون مبتلا شده‌اند و احتمالاً ۳۵ میلیون در معرض ابتلا خواهند بود.

گزارش حریرچی از هزینه های سنگین کرونا برای هر خانوار ایرانی؛ حداقل ۱/۶ میلیون تومانکرونا هزینه خانوارها را افزایش داد | حریرچی:اگر هر خانوار ایرانی به خاطر مسائل بهداشتی و درمانی در ایام کرونا حدود یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان افزایش هزینه داشته باشد، هزینه‌های کمرشکن سلامت از ۳.۷درصد به حدود ۸درصد می رسد.

آیا مستمری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانیِ بازنشستگان کارگری یک «فتح الفتوح» است؟!بازنشستگان با ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی که با ۵ ماه تاخیر به کرسی نشسته، تقریباً نصف حقِ تقلیل یافته و حداقلیِ ۵ میلیون تومانی خود را گرفته‌اند؛ تازه اگر برای ساده‌سازی معادله، در نظر نگیریم که همان سبد رسمیِ حدوداً ۵ میلیون تومانیِ اسفندماه امروز به بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است!

در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران آماری منتشر شد که پیش از آن رسانه‌ای نشده بود.

خبرگزاری دانشجویی ایران"ایسنا" روز شنبه ۲۸ تیر (۱۸ ژوئیه) با انتشار گزارشی به سخنان حسن روحانی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخته است.

در این گزارش به نقل از حسن روحانی آمده است: «تخمین زده می‌شود ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود.»رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه نه ایمنی جمعی وجود دارد و نه واکسنی برای درمان و پیشگیری این بیماری گفته است: «باید دست به دست هم دهیم و زنجیره انتقال را قطع کنیم تا روند فعالیت های اجتماعی و اقتصادی مردم ادامه یابد.»

روحانی گفته است که بر اساس گزارشی که توسط وزارت بهداشت به او تحویل داده شده است، در طول ۱۵۰ روز گذشته، حدود ۲۵ میلیون از شهروندان ایران به ویروس کرونا مبتلا شد‌ه‌اند.روحانی همچنین اعلام کرد که در مدت زمان یاد شده، بیش از ۲۰۰ هزار نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. او شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ را حدود ۱۴ هزار نفر اعلام کرد.

رئیس جمهوری ایران همچنین از احتمال ابتلای ۳۰ تا ۳۵ میلیون ایرانی دیگر به ویروس کرونا خبر داد. روحانی گفته است که در صورت صحت داشتن این گزارش، تعداد بیمارانی که باید در بیمارستان‌ها بستری شوند «دو برابر عدد فعلی ۲۰۰ هزار نفر خواهد بود.»

روحانی گفته است: «از هر هزار نفر طبق این گزارش پانصد نفر متوجه ابتلا نمی‌شوند، حدود ۳۵۰ نفر علائم خفیف دارند و ۱۵۰ نفر ممکن است نیاز به بستری پیدا کنند. پس ما چند میلیون نفر دیگر را برای بستری احتمالا در پیش داریم.»

روحانی کانون انتشار ابتلا به کرونا در ایران را قم و گیلان اعلام کرد و گفته که شیوع در اثر بازگشت مسافران از ووهان چین روی داده است.

رئیس جمهوری ایران مجددا بر راهکارهای عمومی مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و از مردم خواست به توصیه‌های وزارت بهداشت عمل کرده و در مجامع عمومی از ماسک استفاده کنند. او همچنین خواستار عدم شرکت در تجمعات شد. لازم به یادآوری است که اخیرا در بهبان و چند شهر دیگر تجمعات اعتراضی بر پا شده است.

روحانی مدعی شد که برای مقابله با ویروس کرونا، تولید لوازم بهداشتی در ایران به خوبی صورت گرفته و از این منظر ایران نیازی کمی به کشورهای دیگر دارد.او در عین حال خواستار حمایت از شاغلان بخش تولید کالاهای مورد نیاز مردم شد. بنا بر اظهارات او ۱۵ میلیون نفر در این بخش تولیدی فعالیت می‌کنند که مجموعا با تعداد اعضای خانواده خود به ۵۰ میلیون نفر می‌رسند.

در صورت صحت داشتن آمار ارائه شده از سوی حسن روحانی و ابتلای ۳۵ میلیون نفر دیگر به ویروس کرونا، شمار مجموعه مبتلایان به این ویروس در ایران به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید که سه چهارم جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد.