روحانی از 'اتخاذ تصمیمات حاد' برای بازگشت ارز صادرات خبر داد | DW | 09.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

حسن روحانی علت بالارفتن قیمت دلار که از مرز ۲۲ هزار تومان گذشته را کاهش صادرات و عدم بازگشت ارز صادراتی عنوان کرد. او می‌گوید میران این ارز ۲۰ میلیارد دلار است و برای بازگرداندن آن تصمیم‌های حادی اتخاذ شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صرافی بانک ملی و سامانه نظارت ارز (سنا) روز پنج‌شنبه ۱۹ تیر بهای فروش هر دلار آمریکا را ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. روز گذشته نیز قیمت دلار از مرز ۲۲ هزار تومان فراتر رفته بود.

روحانی درباره نقش بحران کرونا در کاهش صادرات گفت: «در اسفند، فروردین و اردیبهشت همه مرزهای ما با همسایگان بسته و صادرات ما دچار مشکل شد، اما مرزها به تدریج بازگشایی شدند. با این حال در صادرات وقفه ایجاد شد که امروز آثار آن را می‌‌بینیم.»رئیس دولت دوازدهم دومین دلیل مهم تلاطم در بازار ارز آزاد در ایران و افزایش قیمت دلار را عدم بازگرداندن ارز حاصل از صادرات توسط برخی از صادرکنندگان اعلام کرد.

به گفته روحانی، ایران می‌تواند در سال جاری ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشد که"اگر ارز آن سر موقع وارد کشور شود" همه ارز مورد نیاز برای واردات کالا تامین می‌شود. همتی نوشته بود این مهلت تمدید نمی‌شود و این صادرکنندگان با هماهنگی بانک مرکزی، قوه قضائیه، وزارت صمت و نهادهای نظارتی از روز سه‌شنبه در گروه‌های ۱۰ نفره"برای ادای توضیح" درباره نحوه اجرای تعهدات ارزی خود دعوت می‌شوند.تا کنون مشخص نشده که بانک مرکزی و نهادهای نظارتی تا چه حد می‌توانند صادرکنندگان را برای بازگرداندن ارز صادراتی تحت فشار قرار دهند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۰ میلیارد یورو کالا صادر شده، اما ارز آن بازنگشته است/ناچاریم تصمیم‌های حادی بگیریمروحانی: ناچار به اتخاذ تصمیمات حاد برای بازگرداندن ارز هستیم ۲۰ میلیارد یورو پول صادرات به کشور برنگشته در همین سال با محاسبات ما می‌توانیم ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش قیمت رسمی ۲۴ ارزتهران- ایرنا- بانک مرکزی امروز (چهارشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۴ ارز کاهش یافته و ۱۰ ارز افزایش قیمت داشته است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

۲۰ میلیارد یورو کالا صادر شده، اما ارز آن بازنگشته است/ناچاریم تصمیم‌های حادی بگیریمروحانی: ناچار به اتخاذ تصمیمات حاد برای بازگرداندن ارز هستیم ۲۰ میلیارد یورو پول صادرات به کشور برنگشته در همین سال با محاسبات ما می‌توانیم ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شکایت از دستور ترامپ برای اخراج دانشجویان خارجی با کلاس آنلاین | DW | 09.07.2020در پی دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اخراج آن دسته از دانشجویان خارجی که ترم زمستان را باید به صورت آنلاین تحصیل کنند دو دانشگاه هاروارد و 'ام‌آ‌ی‌تی' شکایتی را تسلیم دستگاه قضایی ماساچوست کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صادرکنندگان را سربازان و سرداران خط مقدم مبارزه با تروریسم آمریکا می‌دانیم/ ناچاریم تصمیمات حادی برای بازگشت ارزهای صادراتی اتخاذ کنیمرییس‌جمهور گفت: محصولات صنعتی در همه رشته‌های مهم در سه ماهه ابتدای امسال افزایش یافته؛ در زمینه پتروشیمی ۷درصد افزایش تولید، در خودروسواری ۸/۵ درصد افزایش تولید، در تولید وانت ۲۳درصد افزایش تولید، در انواع لاستیک خودرو ۳۱درصد افزایش تولید، در دوازده رشته صنعتی در سه ماهه ابتدای امسال با رشد خوبی مواجه بودیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »