کرونا, حسن روحانی, بازگشایی مراکز آموزشی, کووید ۱۹

کرونا, حسن روحانی

روحانی: از دهم خرداد همه کارمندان سر کار حاضر می‌شوند | DW | 23.05.2020

به گفته حسن روحانی ده استان ایران در مرحله مهار کرونا قرار دارند و همه کارمندان از دهم خرداد در ادارات حضور می‌یابند. کاهش محدودیت‌ها در حالی انجام می‌شود که تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ رو به افزایش است.

23/05/2020 12:52:00 ب.ظ

به گفته حسن روحانی ده استان ایران در مرحله مهار کرونا قرار دارند و همه کارمندان از دهم خرداد در ادارات حضور می‌یابند. کاهش محدودیت‌ها در حالی انجام می‌شود که تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ رو به افزایش است.

به گفته حسن روحانی ده استان ایران در مرحله مهار کرونا قرار دارند و همه کارمندان از دهم خرداد در ادارات حضور می‌یابند. کاهش محدودیت‌ها در حالی انجام می‌شود که تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ رو به افزایش است.

حسن روحانی می‌گوید که مرحله اول"مرحله اعلام دقیق این بیماری در کشور" و بسیج همه امکانات برای مقابله و مدیریت آن بود. او مرحله بعدی را اعمال محدودیت‌های شدید زیر عنوان فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان کرد که شامل تعطیلی بسیاری از مغازه‌ها و کاهش ترددهای غیرضروری بوده است.

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد تظاهرات در آمریکا؛ خودروی پلیس به میان جمعیت رفت

به گزارش خبرگزاری ایرنا روحانی مرحله سوم را"فاصله‌گذاری هوشمند" عنوان کرد که در آن رفع بسیاری از محدودیت‌ها به تدریج در دستور کار قرار گرفت.رئیس دولت دوازدهم مرحله چهارم را مرحله مهار شیوع کرونا توصیف کرد و گفت: «۱۰ استان در مرحله مهار هستند و امیدواریم به تدریج بقیه استان‌ها اضافه شوند.»

سخنگوی وزارت بهداشت روز جمعه گفت در ۱۴ استان هیچ مورد مرگ بر اثر بیماری کووید ۱۹ گزارش نشده و در هشت استان فقط یک مورد فوتی وجود داشته است.بازگشت کارمندان به اداره‌ها و افزایش ساعت کارپس از گسترش شیوع کرونا در ایران فعالیت بسیاری از کسب و کارها به شدت محدود شد و ساعت کار اداره‌های دولتی به پنج ساعت و تعداد کارمندان به یک سوم کاهش یافت. وضعیت کار کارکنان دولت به رغم کاهش محدودیت‌ها در بسیاری از فعالیت‌های تجاری و اجتماعی، همچنان به شکل سابق ادامه دارد اما قرار است از شنبه آینده تقریبا به حالت عادی بازگردد.

به گفته روحانی سازمان اداری استخدامی کشور این هفته دستورالعملی ابلاغ می‌کند که بر مبنای آن از دهم خرداد ساعت کار اداره‌ها ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و همه کارمندان سر کار خود حاضر می‌شوند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداو می‌گوید در مرحله چهارم لازم است به تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مانند مراحل قبلی توجه شود زیرا مطابق نمودارهای وزارت بهداشت در برخی مناطق موارد ابتلا رشد کرده گرچه"خط فوتی‌ها مرتب در حال کاهش است".

وزارت بهداشت از مدتها پیش از ارائه آمار تفکیکی استان‌ها در ارتباط با مبتلایان جدید به بیماری کووید ۱۹ و قربانیان آن خودداری می‌کند، بر همین اساس ارزیابی وضعیت مناطق مختلف با توجه به آمار کشوری ساده نیست.مطابق آمار وزارت بهداشت شمار موارد شناسایی شده ابتلا به کرونا از ۱۳ اردیبهشت که به ۸۰۲ نفر، و کمترین میزان در حدود دو ماه گذشته رسید، با نوسان‌های اندکی رو به افزایش بوده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت دوم خرداد اعلام کرد تعداد مبتلایان شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۳۱۱ نفر و موارد فوت ۵۱ نفر بوده است.افزایش آزمایش، بالا رفتن موارد شناسایی شده؟افزایش موارد شناسایی شده ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در روزهای گذشته می‌تواند تا حدودی ناشی از افزایش آزمایش تشخیص کرونا باشد. تعداد آزمایش‌ها تا حدود یک هفته پیش روزانه بین ۹ تا ۱۲ هزار مورد بود اما از آن زمان از ۱۴ هزار آزمایش در روز فراتر رفت و در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر جمعه به بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ آزمایش رسید.

حسن روحانی در این ارتباط گفته است: «برای ما مهم است که مبتلایان را دقیق‌تر با هر روشی شناسایی و جداسازی کنیم و آنها به قرنطینه خانگی خودشان و یا در شرایطی به بیمارستان هدایت شوند و ما هم بتوانیم در جامعه سلامت را توسعه بدهیم و بیماری را مهار کنیم.»

عذرخواهی وزیر دفاع اسرائیل برای کشته شدن یک جوان فلسطینی توصیه قالیباف به نمایندگان: از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنید فضاپیمای متعلق به اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

برخی کارشناسان معتقدند که رفع محدودیت‌هایی نظیر بازگشایی زیارتگاه‌ها و حضور همه کارکنان در اداره‌ها باید با احتیاط بیشتری انجام شود چون افزایش ترددها و حضور بیشتر شهروندان در فضای محدود امکان رعایت توصیه‌های بهداشتی را کاهش می‌دهد و ممکن است به شیوع موج جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا منجر شود.

دستورالعمل بازگشایی مراکز آموزشی از ۱۷ خردادبا توجه به همین دغدغه‌ها وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی که موعد آن ۱۷ خرداد اعلام شده دستورالعملی برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر الزامات این کار تدوین و ابلاغ کرده است.به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت بهداشت از تمام استادان، دانشجویان و کارکنان مراکز آموزشی خواسته در سامانه خوداظهاری این وزارت‌خانه (salamat.gov.ir) ثبت نام کنند و در صورتی که علائم بیماری را نداشتند فرم مربوط را چاپ و پس از امضاء به مدیر آموزشگاه یا مسئول دانشگاه تحویل دهند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدوزارت بهداشت همچنین تمام فعالیت‌های ورزشی و جانبی در مراکز آموزشی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرده و از همه خواسته از تماس نزدیک با یکدیگر اجتناب کنند، فاصله صندلی‌ها در کلاس بین یک تا دو متر باشد و مدت هر درس از یک ساعت تجاوز نکند.

این وزارت‌خانه همچنین مقرر کرده مدت سرو نهار در سالن غذاخوری مراکز آموزشی، برای جلوگیری از تجمع افراد به دو برابر افزایش یابد و کلیه کلاس‌های فوق برنامه اعم از پخش فیلم، تئاتر و مسابقات ورزشی تا اطلاع بعدی تعلیق شود.مطابق برنامه قرار بود همزمان با از سرگیری فعالیت مراکز آموزشی، خوابگاه‌های دانشجویی نیز از ۱۷ خرداد بازگشایی شوند. محمود نیلی احمد‌آبادی، رئیس دانشگاه تهران به ایسنا گفته به دلیل ایجاد تراکم جمعیتی در محیط‌های خوابگاهی و شدت شیوع ویروس کرونا در پی این تراکم حضور، بحث بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی دست‌کم در این دانشگاه فعلا منتفی است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. Iran روحانی دروغگوترین فرد تاریخ چهل ساله حکومت ملایان است قبل از‌اوخاتمی‌بود .روحانی‌قاتل مبطلایان به کروناست.وپزشکان الان که تهران که وضعیت قرمز داره ،کارمندا چهار روز از پنج روز اداری اجبارا سر کار هستن ،این اراجیف گو دوباره چی زر میزنه ؟؟؟؟؟ ShalomFromIran

آمار سازی اینا منو یاد آمار سازی احمدی نژاد میندازه! برای پایین آوردن آمار بیکاران، دانشجویی رو به لیست اشغال اضافه کرد! ShalomFromIran

حضور همه کارمندان در محیط کار از ۱۰ خرداد/ بازگشایی صحن حرم‌ها بعد از عید فطررئیس جمهور اعلام کرد که در روند مبارزه و مهار کرونا در کشور، از سه مرحله تقریبا عبور کرده ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می شویم که در این مرحله نظارت ها و بخش تشخیص بیماری با هدف تسریع در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می شود. التماس دعا ... کاش آقای روحانی شما هیچ وقت حرف نمیزدی اینجوری سنگین تری مردم از خونه هم میتونن زیارت کنن. فکر کسب و کار مردم باش مرد حسابی. مملکت داریتون واقعاً فلاکت باره!!

۲۳۹۲ ابتلای جدید به کرونا/ عبور بهبود یافتگان کووید۱۹ در کشور از مرز ۱۰۰ هزار نفرشناسایی ۲۳۹۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۳۹۲ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۶۶ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۱۲۹۳۴۱ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۱۰۰۵۶۴ نفر *تعداد فوت شدگان: ۷۲۴۹ نفر

رویترز: حدود ۱۰ هزار نفر از اعضای کادر پزشکی در ایران به کرونا مبتلا هستندرویترز: حدود ۱۰ هزار نفر از اعضای کادر پزشکی در ایران به کرونا مبتلا هستند در پی شیوع گسترده کرونا طی ماه‌های گذشته، نبودن امکانات و لوازم حفاظت از پرستاران از جمله موضوعاتی بود که جان کارکنان بیمارستانی را به خصوص در استان‌های شمالی به خطر انداخت. آمریکا مفلوک ترین کشور در مقابله با ویروس کرونا است. پرستارا‌ودکترای‌آمریکاچی‌اروپا‌بماند...

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 5 میلیون و 200 هزار نفر عبور کرد

شمار مبتلایان به کرونا در بلژیک از 56 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در پاکستان از مرز 50 هزار نفر عبور کرد