روحانی: بوروکراسی پارلمانی نبود تحریم امروز تمام شده بود | DW | 24.06.2021

03/04/1400 05:44:00 ب.ظ

رئیس دولت دوازدهم 'برخی بوروکراسی‌ها' از جمله بوروکراسی مجلس را علت برداشته نشدن تحریم‌ها عنوان کرد. او روز قبل هم گفته اگر به سرپرست مذاکره‌کنندگان ایران در وین اختیار داده شود همین امروز توافق برجام را نهایی می‌کند.

رئیس دولت دوازدهم 'برخی بوروکراسی‌ها' از جمله بوروکراسی مجلس را علت برداشته نشدن تحریم‌ها عنوان کرد. او روز قبل هم گفته اگر به سرپرست مذاکره‌کنندگان ایران در وین اختیار داده شود همین امروز توافق برجام را نهایی می‌کند. دور ششم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام به تازگی در وین به پایان رسید اما هنوز درباره احیای توافق هسته‌ای و برداشته شدن احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی توافق نهایی به دست نیامده است.

حسن روحانی در این مراسم گفت: «ملت ما آمریکا را وادار کرد که پای میز مذاکره بیاید. اگر برخی مسائل تشریفات و بوروکراسی‌ها نبود، تحریم‌ها هم تمام شده بود. ما از این بوروکراسی‌ها داد می‌زنیم از جمله بوروکراسی پارلمانی.»

منظور روحانی احتمالا مصوبه مجلس موسوم به"قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران" است که مطابق آن جمهوری اسلامی از پنجم اسفند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و نظارت‌های بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به حال تعلیق درآورد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پس از اعمال تحریم‌ها صادرات نفت ایران به شدت کاهش یافت و حسن روحانی ضمن اعتراف ضمنی به آن می‌گوید دولت در سه سال گذشته توانست کشور را بدون نفت اداره کند. این سخنان می‌تواند کنایه به بی‌اختیاری عراقچی در مذاکرات وین یا درخواستی برای دادن اختیارات بیشتر به او از رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای باشد که تصمیم‌گیرنده نهایی در مورد سیاست‌های کلان، از جمله مذاکرات هسته‌ای است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

روحانی: در مورد لغو تحریم‌ها دولت کار را انجام داده، اما در بوروکراسی افتاده‌ استرئيس جمهور ایران با اشاره به اینکه دولت اقدامات لازم را برای لغو تحریم‌ها انجام داده، اعلام کرد که با این وجود فعلا در بوروکراسی افتاده است. - خبرگزاری آناتولی

جوانان فرانسوی سرخوش در جشن موسیقی محدودیت‌ها را نادیده گرفتندنادیده گرفتن مقررات بهداشتی از سوی برخی شرکت کنندگان در جشن موسیقی به خصوص جوان‌ها سبب شد تا پلیس در چندین شهر بزرگ از جمله پاریس و مارسی برای متفرق کردن جمعیت مجبور به مداخله شود.

عربستان سعودی: ابراهیم رئیسی را بر اساس وقایعی که روی می‌دهد قضاوت می‌کنیمعربستان_سعودی: ابراهیم رئیسی را بر اساس وقایعی که روی می‌دهد قضاوت می‌کنیم وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین گفت از بابت پرسش‌های بدون پاسخ مانده آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی در مورد پیدا شدن رد اورانیوم در برخی سایت‌های ایران «بسیار نگران» است رئیسی_جلاد۶۷ پروپکانی لوکوموتیررر نه_به_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی به اعتصابات_سراسری بپیوندید سیاست های عربستان رو با سیاست های ایران بسنجید .

پوتین آمریکا را به سازماندهی کودتا در اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد«چرا ایالات متحده کودتا ترتیب داد؟ چرا کشورهای اروپایی از موضع ضعف با آن همراه شدند و به این ترتیب به ایجاد شکاف در اوکراین و جدا شدن کریمه از آن تن دادند؟»

چرا دولت اسپانیا ۹ رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا را عفو کرد؟جنبش جدایی‌طلبی در کاتالونیا در حالی آزادی رهبران و هم‌گروهان خود را جشن می‌گیرد که از عفو دولت اسپانیا رضایت کافی و کامل ندارد.

خواهر رهبر کره شمالی گفت و گوهای تازه با آمریکا را رد کرد🔺خواهر رهبر کره شمالی گفت و گوهای تازه با آمریکا را رد کرد ▪️کاخ سفید پیشتر از آمادگی واشنگتن برای از سرگیری گفتگو های اتمی با کره شمالی خبر داده بود و علائم دریافتی از پیونگ یانگ در مورد «آمادگی برای مذاکره و رویارویی» را در کل مثبت ارزیابی کرده بود. این شوهر کرده ?