روحانی: حضور نظامی آمریکا به مشکلات افغانستان افزوده است

20/11/2019 04:34:00 ب.ظ

روحانی: حضور نظامی آمریکا به مشکلات افغانستان افزوده است

روحانی: حضور نظامی آمریکا به مشکلات افغانستان افزوده است

حس روحانی، رئیس جمهور ایران روز سه شنبه (۲۸ آبان/عقرب) در دیدار با ژنرال قمر باجوه جاوید فرمانده ارتش پاکستان در تهران گفت که 'این مردم افغانستان هستند که می‌توانند در کشور خود بدون دخالت قدرت‌های خارجی تصمیم بگیرند'.

ژنرال قمر باجوه جاوید، فرمانده ارتش باکستان در تهرانحسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز سه شنبه (۲۸ آبان/عقرب) در دیدار با ژنرال قمر باجوه جاوید، فرمانده ارتش پاکستان در تهران گفت"بدون تردید وجود پایگاه‌های نظامی و حضور نظامی آمریکا بر مشکلات افغانستان افزوده است".

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهوری ایران، آقای روحانی درباره افغانستان به ژنرال جاوید گفته که"همه می‌دانیم آنچه راهگشا خواهد بود مشارکت همه گروه‌ها و اقوام در سرنوشت افغانستان است".به گفته آقای روحانی،"این مردم افغانستان هستند که می‌توانند در کشور خود بدون دخالت قدرت‌های خارجی تصمیم بگیرند".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روحانی :باید در برابر مزدورانی که علیه امنیت کشور اقدام می کنند، قاطع باشیمرئیس جمهور با قدردانی از اجتماعات عظیم و خودجوش مردم در شهرهای مختلف کشور از جمله زنجان، تبریز ، شهر کرد و سایر شهرها علیه آشوبگرها، تاکید کرد: این بزرگترین نمایش قدرت ملت ایران است و در این جریانات هم توان دشمنان ما مشخص شد و هم میزان ایستادگی، بزرگواری و عظمت ملت ایران به نمایش درآمد.

کشته شدن 2 نظامی آمریکایی در سقوط بالگرد در افغانستاندو نظامی آمریکایی بر اثر سقوط یک فروند بالگرد در افغانستان کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: مردم در اغتشاشات پیروز شدند | DW | 20.11.2019در پی اعلام افزایش قیمت بنزین، اعتراض‌های گسترده‌ای در بیش از ۱۰۰ شهر ایران رخ داد. به گفته سازمان عفو بین‌الملل بیش از ۱۰۶ نفر در اعتراض‌ها کشته شده‌ و بیش از هزار نفر دستگیر شده‌اند.

روحانی: «مردم در اغتشاشات پیروز شدند» | DW | 20.11.2019در پی اعلام افزایش قیمت بنزین، اعتراض‌های گسترده‌ای در بیش از ۱۰۰ شهر ایران رخ داد. به گفته سازمان عفو بین‌الملل بیش از ۱۰۶ نفر در اعتراض‌ها کشته شده‌ و بیش از هزار نفر دستگیر شده‌اند.

مشاجره بنزینی روحانی و ازغدی در یک شورا

روحانی در همگامی با خامنه‌ای: اینها دشمنان هستندحسن روحانی رئیس جمهوری ایران در همگامی با رهبر انقلاب «دشمنان و بیگانگان» را به دست داشتن در 🔴 پیام من بعنوان یک ایرانی به مردم عراق:در این زمان که مردم ایران هم به پا خواستند،با مردم ایران همراه باشید و شما هم به دولت و حکومت همدست جمهوری منحوس اسلامی و سپاه و حشد الشعبی تروریست اعتراض کنید و اجازه ندید قاسم سلیمانی و یارانش از شما بعنوان برده سوء استفاده کنند❗️ ارە فقط خامنەایی و روحانی دزد و جنایتکار دوست ایران ھستند بقیە ھمە دشمن ایران ھستند.

Image caption ژنرال قمر باجوه جاوید، فرمانده ارتش باکستان در تهران حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز سه شنبه (۲۸ آبان/عقرب) در دیدار با ژنرال قمر باجوه جاوید، فرمانده ارتش پاکستان در تهران گفت"بدون تردید وجود پایگاه‌های نظامی و حضور نظامی آمریکا بر مشکلات افغانستان افزوده است".به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران اظهارداشت: امروز می خواهم از ملت بزرگ و  هوشیار ایران تشکر و سپاسگزاری کنم و به خاطر آگاهی، صبوری و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود بیاورم.دو نظامی آمریکایی بر اثر سقوط یک فروند بالگرد در افغانستان کشته شدند.[۱۳:۵۰] لغو دیدار پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد که بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان در هفته یازدهم لیگ برتر لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهوری ایران، آقای روحانی درباره افغانستان به ژنرال جاوید گفته که"همه می‌دانیم آنچه راهگشا خواهد بود مشارکت همه گروه‌ها و اقوام در سرنوشت افغانستان است". به گفته آقای روحانی،"این مردم افغانستان هستند که می‌توانند در کشور خود بدون دخالت قدرت‌های خارجی تصمیم بگیرند". روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران به خوبی آگاه هستند که هدف  اصلی خودکفایی کشور در زمینه تامین انرژی است تا محتاج به بیرون نباشیم و بتوانیم با تولیدی که در داخل انجام می دهیم انرژی مورد نیاز را به درستی تامین و به طور صحیح مصرف کنیم و مقداری عدالت را در جامعه پیاده و اجرا نماییم. ژنرال قمر باجوه جاوید در یک سفر رسمی و در راس یک هیات بلندپایه نظامی-امنیتی با حسن روحانی، رئیس جمهور و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران دیدار و گفتگو کرد.2019 کابل/خبرگزاری آناتولی دفتر رسانه‌ای مأموریت حمایت قاطع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» اعلام کرد: یک بالگرد متعلق به ایالات متحده در افغانستان سقوط کرده و دست‌کم دو نظامی آمریکایی در این حادثه کشته شده‌اند. حق نشر عکس President. روحانی افزود: ممکن است طرح اصلاح شامل برخی از افراد بشود که حتی خودشان از دریافت یارانه ها انصراف داده بودند و در این گروه ها هستند به گونه ای که برخی افرادی که مبالغ را دریافت کرده اند نمی دانستند که این پول از کجا آمده و دچار تعجب شده بودند که باید در این راستا توضیحات بیشتری برای مردم بیان شود.ir آقای روحانی همچنین گفته است که جمهوری اسلامی ایران و پاکستان ظرفیت‌ها و فرصت‌های بزرگی برای تحکیم و تعمیق روابط و همکاری‌های مشترک دارند و می‌توانند فعالیت‌های مشترکی در راستای منافع بلند مدت دو کشور و منطقه داشته باشند.   [۱۳:۰۰] ناآرامی و درگیری در دزفول خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، گزارش داده که کوی مدرس در دزفول شب گذشته صحنه اعتراضاتی بوده که به درگیری با نیروهای انتظامی و امنیتی انجامیده است.

.  روحانی با اشاره به گزارش وزیر کشور در جلسه امروز هیات دولت به عنوان مسوول اجرای طرح و ارائه آمار و ارقام افرادی که در چند روز اخیر به خیابان ها آمده بودند، گفت: مشخص شد که چه تعداد از افراد به خیابان ها آمده بودند و آشوبگران تعداد کمی از آنها بودند؛ منتهی آشوب طلبان سازمان یافته، برنامه ریزی شده و مسلح بودند که کاملا بر اساس برنامه طراحی شده از سوی ارتجاع منطقه، صهیونیست ها و آمریکایی ها اقدام کردند..