روحانی از کشف یک میدان نفتی بزرگ در استان خوزستان خبر داد | DW | 10.11.2019

10/11/2019 04:55:00 ب.ظ

ایران خبر از کشف یک میدان بزرگ نفتی داده است، میدانی با ذخیره نفتی معادل ۵۳ میلیارد بشکه. به این ترتیب، این دومین میدان بزرگ نفتی ایران است. خبر کشف این میدان نفتی در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب وسیعی داشته است.

نفت, میدان نفتی

ایران خبر از کشف یک میدان بزرگ نفت ی داده است، میدانی با ذخیره نفت ی معادل ۵۳ میلیارد بشکه. به این ترتیب، این دومین میدان بزرگ نفت ی ایران است. خبر کشف این میدان نفت ی در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب وسیعی داشته است.

ایران خبر از کشف یک میدان بزرگ نفت ی داده است، میدانی با ذخیره نفت ی معادل ۵۳ میلیارد بشکه. به این ترتیب، این دومین میدان بزرگ نفت ی ایران است. خبر کشف این میدان نفت ی در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب وسیعی داشته است.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۱۸ آبان (دهم نوامبر) به نقل از حسن روحانی خبر از کشف این میدان نفتی بزرگ داده است. میدانی که گفته می‌شود میزان ذخیره نفتی آن بالغ بر ۵۳ میلیارد بشکه است.به این ترتیب، این دومین میدان نفتی بزرگ ایران به شمار می‌آید. بزرگ‌ترین میدان نفتی ایران، میدان نفتی اهواز، نیز همچون میدانی که جدیدا کشف شده، در استان خوزستان قرار دارد. میزان نفت موجود در میدان اهواز بر اساس محاسبات وزارت نفت ایران بالغ بر ۶۵ میلیارد بشکه اعلام شده است.

میزان ذخایر اثبات شده نفت ایران ۱۵۰ میلیارد بشکه است و به این ترتیب، کشف میدان نفتی جدید به معنای افزایش ۳۰ درصدی ذخایر نفتی ایران به شمار می‌آید.توضیحاتی پیرامون میدان نفتی جدیدخبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران"ایرنا" با انتشار خبر مربوط به کشف این میدان نفتی جدید به نقل از سخنرانی حسن روحانی گفته است که این میدان نفتی دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۸۰ متر عمق دارد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دروغ میگه بیشرف ،۴۰ ساله مملکت رو خوردن چیزی نمونده چه فایده حال و روز ما هر روز بدتر از روز قبل میشه با این تحریم ها بذار لب کوزه در واقع داره به اروپا و امريكا اعلام ميكنه ايران هنوز پتانسيل چاپيدن داره و براى اينكار كى بهتر از اخوند و اوباش سپاهى

عراقچی: با رفع تحریم‌های بانکی و نفتی امکان اجرای کامل برجام فراهم می‌شودمسکو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ایران آمادگی دارد به اجرای کامل برجام برگردد؛ اگر تحریم‌هایی که در این مدت وضع شده برداشته شوند و اکنون اولویت تحریم‌های بانکی و نفت ی است. ایران آمادگی داره اما ترامپ هنوز آماده نیست چون میدونه غنی سازی که هارت وپورت و دنیاهم میدونِ فقط میمونه چندتاعکس که بااجازه عظما گرفته میشود تا باچنگ ودندان هم که نشد باجام زهری چیزی ج.ا حفظ شود مثل بچه ای که به باباش میگه اگه پول ندی شیشه رُ میشکونم😂😂 بشین تا تحریما برداشته شه

عراق...شلیک نارنجک‌های اشک‌آور علیه صدها معترض در میدان الخلانی بغدادخبرنگار العربیه روز یکشنبه 10 نوامبر از درگیری خشونت آمیز میان نیروهای موسوم به «ضد شورش» عراق با شليك نارنجك اشكاور در عراق جنايته ولي شليك تانك و ار بي جي در سركوب مردم قطيف .خيلي خبر مهمي و جنايت نيست ؟!؟! مالكم كيف تحكمون

عراق..آرامش نسبی در میدان التحریر بغداد پس از یک روز خونینخبرنگار تلویزیون العربیه در بغداد در ساعات پایانی شب شنبه 9 اکتبر گزارش داد که تعداد معترضان در restartleader: One of the reasons Iran's terrorist regime asked the UN&US in the Security Council to hand me over to Iran was the programs I broadcast to Iranians in Persian so they realise why they shouldn't go to Syria&Iraq and fight the Americans!

نامگذاری میدان و خیابانی به «پرسپولیس» و «ناصر حجازی»بلوار فردوس غرب به نام ناصر_حجازی شد؛ پیروزان هم به نام پرسپولیس با نظر اعضای شورای شهر تهران بلوار فردوس غرب به نام ناصر حجازی و میدان پیروزان هم به اسم پرسپولیس تغییر نام پیدا کرد. واقعا علافن اينا؟ انقدر بيكارن؟ اينقدر نفهمن ؟ هيچ كاري به جز تغيير اسم خيابونا ندارن؟ خیابونهای اطراف ناصر حجازی هم اسم دختر بزارن مملکت رو هواست چه فرقی میکنه تو خیابون ناصر حجازی زندگی کنیم یا تو خیابون خالد استانبولی حرومزاده ها مرگ_بر_خامنه_ای یعنی فقط نشستن اسم خیابون عوض میکنن :|

توزیع مواد غذایی به مدت یک‌ ماه در بین زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimتوزیع مواد غذایی به مدت یک‌ ماه در بین زلزله‌زدگان استان آذربایجان_شرقی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر: بر اساس آنچه که مشاهده شده، خوشبخاته شرایط در مناطق زلزله‌زده خوب است و جای نگرانی وجود ندارد

محمدعلی نجفی آذرماه مجددا محاکمه می شودوکیل مدافع نجفی: زمان رسیدگی مجدد به پرونده موکلم آذرماه خواهد بود ولی هنوز این موضوع به ما ابلاع نشده است فالورهات همه رباتن ؟ نیم ساعته فقط ۲ فیو خوردی😂😂😂 چرا خودتون و خسته میکنید؟ خودتون میدونید ، ما هم بهتر از شما میدونیم که حکمش چی میشه، محسن_نامجو_خفه_شو

خبر کشف این میدان نفتی بزرگ توسط حسن روحانی رسانه‌ای شده است.«سیدعباس عراقچی» که برای شرکت در کنفرانس عدم اشاعه، خلع سلاح و انرژی هسته‌ای به مسکو سفر کرده است امروز شنبه در هتل لوته به خبرنگار ایرنا گفت: شرایط ایران کاملا روشن است و توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بیان شده است، ما آمادگی داریم به اجرای کامل برجام برگردیم اگر تحریم‌هایی که در این مدت وضع شده، برداشته شوند.تظاهرکنندگان در میدان الخلانی خبر داد.میدان تحریر به تدریج کمتر شده و پایتخت عراق بامداد روز یکشنبه شاهد آرامش نسبی است.

این در حالی است که ایران به علت تحریم‌های شدید نفتی با محدودیت‌هایی در زمینه عرضه و فروش نفت روبه‌رو است. افزون بر آن، استخراج و بهره‌برداری از این میدان بزرگ نفتی نیاز به سرمایه و دانش تخصصی و از جمله سرمایه و فن‌آوری خارجی دارد. معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: مواضع ما کاملا روشن و مشخص گفته شده و اراده ما نیز کاملا روشن بیان شده است، تا زمانی که خواسته‌های ایران تامین نشود کاهش تعهدات ادامه خواهد داشت. خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۱۸ آبان (دهم نوامبر) به نقل از حسن روحانی خبر از کشف این میدان نفتی بزرگ داده است. پیشتر خبرنگار العربیه از وجود شمار زیادی از نیروهای امنیتی در مجاورت میادین و در نزدیکی پل‌های اصلی شهر بغداد خبر داده بود. میدانی که گفته می‌شود میزان ذخیره نفتی آن بالغ بر ۵۳ میلیارد بشکه است. عراقچی گفت: دیروز در وزارت خارجه روسیه با «میخائیل بوگدانف» (نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر امور خارجه روسیه) دیدار داشتم و با وی در خصوص تحولات در عراق، لبنان، خلیج فارس، طرح صلح امید، ایده‌ روس‌ها (طرح امنیت گروهی در خلیج فارس)، موضوعات منطقه‌ای و سوریه رایزنی‌های فشرده‌ای صورت گرفت و قطعا در آینده ادامه پیدا خواهد کرد. به این ترتیب، این دومین میدان نفتی بزرگ ایران به شمار می‌آید. از سوی دیگر فرماندهی عملیات بغداد شامگاه شنبه از کنترل کامل نیروهای امنیتی بر سه پل اصلی در بغداد و دور کردن تظاهرکنندگان به سوی میدان تحریر و پل جمهوری خبر داد.

بزرگ‌ترین میدان نفتی ایران، میدان نفتی اهواز، نیز همچون میدانی که جدیدا کشف شده، در استان خوزستان قرار دارد. عراقچی اظهار داشت: ایران و روسیه در همه موضوعات مشورت‌های نزدیک و موثری دارند که به پیشرفت صلح و ثبات در منطقه کمک کرده است و باعث آرامش بیشتر در منطقه و مقابله با سیاست‌هایی شده است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه دنبال می‌کنند.. میزان نفت موجود در میدان اهواز بر اساس محاسبات وزارت نفت ایران بالغ بر ۶۵ میلیارد بشکه اعلام شده است. میزان ذخایر اثبات شده نفت ایران ۱۵۰ میلیارد بشکه است و به این ترتیب، کشف میدان نفتی جدید به معنای افزایش ۳۰ درصدی ذخایر نفتی ایران به شمار می‌آید. کنفرانس بین‌المللی عدم اشاعه که از دیروز جمعه با حضور مقامات و شخصیت‌های ۴۰ کشور جهان و چند نهاد مهم بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مسکو آغاز شده است تا فردا ادامه خواهد یافت. توضیحاتی پیرامون میدان نفتی جدید خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران"ایرنا" با انتشار خبر مربوط به کشف این میدان نفتی جدید به نقل از سخنرانی حسن روحانی گفته است که این میدان نفتی دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۸۰ متر عمق دارد. رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه در تجمع مردم در شهر یزد درباره کشف این میدان نفتی جدید گفته است که این میدان نفتی از میدان نفتی بستان آغاز می‌شود و تا نزدیک امیدیه ادامه دارد.. سخنگوی پلیس گفت نیروهای امنیتی و پلیس به دنبال شناسایی و بازداشت آنها هستند.

روحانی نفت موجود در این میدان جدید نفتی را در شمار ذخایر اثبات شده نفت خام در ایران ارزیابی کرده است. ذخایر اثبات شده نفت خام مربوط به آن دسته از ذخایری می‌شوند که امر بهره‌برداری از آن‌ها مقرون به صرفه است. نیاز به تکنولوژی و سرمایه خارجی کشف میدان جدید نفتی ایران در شرایطی صورت می‌گیرد که این کشور برای عرضه و فروش نفت خود به علت تحریم‌های حداکثری آمریکا با دشواری‌های جدی روبه‌رو است. بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، میزان فروش نفت ایران ظرف ماه‌های گذشته در قیاس با زمان پیش از اعمال تحریم‌ها بین ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش یافته است. بهره‌وری و استحصال از میدان نفتی جدید نیاز به سرمایه‌گذاری و همچنین فناوری خارجی دارد.

روحانی در سخنرانی خود تاکید کرده است که افزایش تنها ۱۰ درصدی ضریب استحصال از این میدان نفتی می‌تواند ۳۲۰ میلیارد دلار به درآمدهای ارزی کشور بیافزاید. حسن روحانی گفته است: «باید به سمت استفاده از فناوری‌های جدید برویم و در این زمینه برخلاف آنچه که برخی می‌گویند از فناوری خارجی استفاده نکنیم، استفاده از این ظرفیت، میزان بهره‌وری و درآمد ما را افزایش می‌دهد.» باید یادآور شد که در اثر تحریم‌های صنایع نفت و گاز ایران، شرکت فرانسوی توتال و همچنین شرکت ملی نفت چین که ابراز تمایل کرده بودند در عرصه استحصال از میدان پارس جنوبی با ایران همکاری کنند، ناگزیر به قرارداد خود پایان داده بودند. در همین زمینه: .