روحانی: در پیک پنجم روزهای بسیار سختی را می‌گذرانیم

31/07/2021 09:51:00 ق.ظ

#روحانی: در #پیک پنجم روزهای بسیار سختی را می‌گذرانیم

پیک, آخرین جلسه ستاد کرونا

روحانی: در پیک پنجم روزهای بسیار سختی را می‌گذرانیم

رئیس جمهوری ایران با اشاره به اوج‌گیری شیوه ویروس کرونا در این کشور گفت روزهای سختی را می‌گذرانند. - خبرگزاری آناتولی

31.07.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیحسن روحانی، رئیس جمهور ایران، امروز شنبه 31 جولای در آخرین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در دولت دوازدهم گفت: «ما کمبود تخت بیمارستانی را در طول شیوع کرونا نداشته‌ایم، اگرچه الآن در پیک پنجم روزهای بسیار سختی را داریم می‌گذرانیم اما امیدوارم که در این مدت هم هیچ بیماری بدون تخت و بدون دارو و بدون مراقب نماند».

وی در ادامه افزود: «دولت هم در حد توان خود تلاش کرد که به اقشار فرودست و کسانی که از شیوع کرونا آسیب دیدند به سهم خود تا نهایت توان خود کمک کند. امیدوارم مسئولان دولت سیزدهم هم کار این ستاد را ادامه دهد و همین روند طی شود».روحانی از افتتاح بزرگترین بیمارستان این کشور خبر داد و اظهار داشت: «الآن هم یک بیمارستان که بزرگترین و مجهزترین بیمارستان ما در طول این چهل و چند سال و به نظرم در تاریخ ایران است را در آستانه افتتاح داریم و در چند روز آینده افتتاح می‌شود که حجم تخت‌خوابی که در اینجا جمع شده در هیچ مرکز بهداشتی دیگر ما سابقه ندارد».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آمریکا در هفته گذشته بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان را ثبت کردشمار آمریکایی‌های متبلا به ویروس کرونا در هفتهٔ گذشته به ۵۰۰۳۲ هزار نفر رسید که نسبت به همین رقم در هفته پیش از آن ۱۳۱ درصد افزایش داشت.

روسیه پایگاه نظامی خود در تاجیکستان را تقویت می‌کند؛ نگرانی مسکو از حضور داعش در افغانستانروسیه پایگاه نظامی خود در تاجیکستان را تقویت می‌کند؛ نگرانی مسکو از حضور داعش در افغانستان سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، روز چهارشنبه ۶ مرداد گفت که به دنبال خروج نیروهای آمریکایی، اوضاع امنیتی افغانستان به سرعت بدتر می‌شود. روسیه پایگاه نظامی تاجیکستان برای حضور درمنطقه بعداز خروج امریکا از افغانستان را تقویت میکند روسیه با کودتادرافغانستان موجب ظهور گروه های تروریستی ونابودی مردم شد حالا چطور نگران مردم افغانستان شده یادآوری تاریخ: قبل از مذاکرات ایران با 5 + 1، که منجر به توافق سال 2015 شد. آقای خامنه‌ای به طرفداران گفت: برای مذاکره با غرب: مذاکره میکنید اشکال ندارد ، اما من به غرب اعتماد ندارم. حضرت علی نیز مجبور شد در جنگ صفین مذاکره کند

بوکسور زن ترکیه مدال خود در المپیک را قطعی کردبوکسور زن ترکیه با صعود به نیمه نهایی الم پیک ، مدال خود را قطعی کرد - خبرگزاری آناتولی طلا میخوایم

روسیه و ازبکستان تمرین نظامی در مرزهای افغانستان را آغاز کردندرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه نیز روز جمعه هشدار داد که «حوادث در افغانستان بر اساس یک سناریوی بحران‌محور در حال شدت گرفتن است.»

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کردفدراسیون بین‌المللی روزنامه‌گاران در بیانیه‌ای با اشاره به طرح «صیانت از فضای مجازی»در مجلس ایران، محدود شدن دسترسی شهروندان ایران به اطلاعات آزاد را محکوم

علوم پزشکی مشهد: فاجعه در راه است، شهر را تعطیل کنید

رئیس جمهوری ایران با اشاره به اوج‌گیری شیوه ویروس کرونا در این کشور گفت روزهای سختی را می‌گذرانند.Aa سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ظرف یک هفتهٔ گذشته ایالات متحده در میان دیگر کشورهای جهان بیشترین شمار مبتلایان به کووید ۱۹ را داشته است.نیروهای نظامی روسیه با خروج نیروهای آمریکایی و ائتلاف از افغانستان، مسکو خود را برای چالش امنیتی بالقوه بزرگی در حاشیه حیاط خلوت خود در آسیای میانه، که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند،‌ آماده می‌کند.بوکسور زن ترکیه با صعود به نیمه نهایی المپیک، مدال خود را قطعی کرد 30.

31.07. شمار آمریکایی‌های مبتلا به ویروس کرونا در هفتهٔ گذشته به ۵۰ هزار و ۳۲ هزار نفر رسید که نسبت به همین رقم در هفته پیش از آن ۱۳۱ درصد افزایش داشت.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، امروز شنبه 31 جولای در آخرین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در دولت دوازدهم گفت: «ما کمبود تخت بیمارستانی را در طول شیوع کرونا نداشته‌ایم، اگرچه الآن در پیک پنجم روزهای بسیار سختی را داریم می‌گذرانیم اما امیدوارم که در این مدت هم هیچ بیماری بدون تخت و بدون دارو و بدون مراقب نماند». وی همچنین گفت که جنگجویان دولت اسلامی از سوریه، لیبی، و چند کشور دیگر به افغانستان منتقل می‌شوند و در برخی مناطق به صورت جدی سازمان‌یافته هستند. وی در ادامه افزود: «دولت هم در حد توان خود تلاش کرد که به اقشار فرودست و کسانی که از شیوع کرونا آسیب دیدند به سهم خود تا نهایت توان خود کمک کند.۸ میلیون نفر بود که نسبت به هفتهٔ پیش از آن ۸ درصد افزایش یافته است. امیدوارم مسئولان دولت سیزدهم هم کار این ستاد را ادامه دهد و همین روند طی شود». دیدار نیمه نهایی وی روز 4 آگوست برگزار خواهد شد.

روحانی از افتتاح بزرگترین بیمارستان این کشور خبر داد و اظهار داشت: «الآن هم یک بیمارستان که بزرگترین و مجهزترین بیمارستان ما در طول این چهل و چند سال و به نظرم در تاریخ ایران است را در آستانه افتتاح داریم و در چند روز آینده افتتاح می‌شود که حجم تخت‌خوابی که در اینجا جمع شده در هیچ مرکز بهداشتی دیگر ما سابقه ندارد». میانگین جهانی شمار مبتلایان به کووید نیز در همین مدت از ۴۹ هزار تن به ۵۴ هزار تن در هفته رسید. ممکن است نظامیان در حال خروج باشند، اما حمایت از افغانستان متوقف نمی‌شود. گفتنی است شورای شهر مشهد در بیانیه‌ای در خصوص شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است: «تجربه سه روز اخیر مشهد، به لحاظ تعداد بیماران کرونایی بستری، فوتی‌های ناشی از کرونا و مراجعه‌کنندگان با تست مثبت و نیازمندان مراقبت‌های ویژه در قیاس با 18 ماه اخیر، بی‌سابقه بوده است». همچنین رئیس بیمارستان امام خمینی تهران نیز امروز گفت: «تعداد موارد نیازمند به بستری بالا است و حدودا دو هفته است که با مشکل کمبود تخت مواجه هستیم، چون هم تعداد بیماران کرونایی به شدت افزایش یافته است و هم مراجعه بیماران غیر کرونایی همچنان وجود دارد». سر رسیدن گونهٔ دلتای ویروس کرونا و همچنین کند شدن روند واکسیناسیون در ایالات متحده از دلایل افزایش شمار مبتلایان عنوان شده است. .