الحاق ایران به Fatf, مبارزه با پولشویی

الحاق ایران به Fatf, مبارزه با پولشویی

روحانی از تصویب نشدن لایحه مبارزه با پولشویی انتقاد کرد

#روحانی از تصویب نشدن لایحه مبارزه با پولشویی انتقاد کرد

16/03/2021 11:17:00 ق.ظ

روحانی از تصویب نشدن لایحه مبارزه با پولشویی انتقاد کرد

رئیس جمهوری ایران در سخنانی از تصویب نشدن لوایح مربوط با پولشویی و تامین مالی تروریسم در مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

16.03.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز سه‌شنبه 16 مارس در شصتمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی گفت: در این سال‌ها با پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه کردیم و بلد نبودیم آن را اعلام کنیم؛ آدم دلش می‌سوزد. 4 لایحه‌ای که دولت به مجلس داد و ایرادات شورای نگهبان هم حل شد، اما یک جای دیگر گیر افتاد. بعد عده‌ای افتخار می‌کنند که این‌ور سال تصویب نکردیم؛ خب چرا نکردید؟

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است «حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر»

روحانی با بیان اینکه روایت واقعیات کشور را هیچ کس در تاریخ تحریف نکند، اظهار داشت: ما با یک جنگ مواجه هستیم این واقعیت است که هر کس این را نگوید منکر واقعیت شده است.وی همچنین گفت: ممکن است دولت قصوری هم داشته باشد؛ مانند تیمی هستیم که در حال مبارزه با یک تیم قدرتمند است؛ سه تا گل زدیم، حالا یک گل هم خوردیم. منصفانه حرف بزنیم.

روحانی با اشاره به پیش بینی برخی اقتصاددانان مبنی بر ونزوئلایی شدن تورم در ایران، تصریح کرد: پیش‌بینی بسیاری از صاحب‌نظران از جمله اقتصاددانان در سال 97 این بود که تورم ما در پایان سال سه رقمی خواهد شد و درباره این مصاحبه کردند و در روزنامه‌ها نوشتند و گفتند تورم ایران ونزوئلایی می‌شود. اگر کار و تلاش نمی‌شد، ممکن بود با چنین شرایطی مواجه شویم اما کاری که دولت در سال 97 و سال 98 انجام داد، تقریبا از اواخر بهار تورم را کنترل کردیم و تورم شروع به کاهش کرد. headtopics.com

وی ادامه داد: تورم قدم به قدم و نقطه به نقطه شروع به آرامش کرد که تا آخر سال 98 با موضوع دیگری به نام کرونا مواجه شدیم اگر کرونا نبود باز هم این روند ادامه پیدا می‌کرد و شرایط بهتری داشتیم.روحانی درباره درآمد نفتی این کشور در سال‌های اخیر گفت: براساس آمار به طور متوسط در سال‌های قبل 45 تا 46 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم و حتی در سال 90 متوسط درآمد نفتی ما 112میلیارد دلار بود و در سال 98 این درآمد کاهش یافت و در سال 99 بیشتر کاهش یافت و این بسیار مهم است. متوسط درآمد نفتی ما به یک پنجم کاهش یافت که این‌ها در واردات و قیمت ارز تاثیر ‌می‌گذارد و دست بانک مرکزی برای عرضه نیما خالی است و باید تعدیل کند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد