روحانی: ایران از اشتباه فاجعه بار سقوط هواپیما متاسف است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روحانی: مسببین اشتباه نابخشودنی سقوط هواپیما مورد پیگرد قرار بگیرند

رئیس جمهور ایران اعلام کرد از اشتباه فاجعه بار سقوط هواپیمای اکراینی متاسف بوده و تحقیقات برای شناسایی و پیگرد قانونی این فاجعه بزرگ و اشتباه فراموش نشدنی ادامه دارد.حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی در تهران در توییتر خود از آن به عنوان یک فاجعه بزرگ و اشتباه فراموش نشدنی یاد کرد و اعلام کرد تحقیقات برای شناسایی و پیگرد قانونی آن ادامه دارد.

وی همچنین نوشت: نتیجه تحقیقات داخلی نیروهای مسلح نشان می دهد که متاسفانه موشک های شلیک شده به دلیل خطای انسانی باعث سقوط وحشتناک هواپیمای اوکراین و مرگ 176 بیگناه شده است. روحانی همچنین اطلاعیه‌ای درباره سقوط هواپیمای خطوط اوکراین صادر و تاکید کرد:"در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند".

روحانی اضافه کرد:"ایران از این اشتباه فاجعه بار بسیار متأسف است و اینجانب از سوی جمهوری اسلامی ایران به خانواده‌های قربانیان این فاجعه دردناک، عمیقا تسلیت عرض می کنم و به کلیه دستگاه‌های ذیربط دستور می‌دهم که تمامی اقدامات لازم برای جبران، همدردی و دلجویی از ایشان به عمل آورند. همچنین ضمن ابراز تأسف شدید، همدردی دولت ایران را به ملت‌ها، دولت‌ها و خانواده‌های قربانیان غیرایرانی تقدیم می‌نمایم.

رئيس جمهور ایران با بیان اینکه"این حادثه دردناک موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت"، تاکید کرد:"می‌بایست تحقیقات تکمیلی برای شناسایی کلیه علل و عوامل این فاجعه ادامه یافته و مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی در تهران در توییتر خود از آن به عنوان یک فاجعه بزرگ و اشتباه فراموش نشدنی یاد کرد و اعلام کرد تحقیقات برای شناسایی و پیگرد قانونی آن ادامه دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله موشکی ایران؛ آیا ایران عامدانه از کشتن نیروهای آمریکایی خودداری کرد؟به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و همراهانش، ایران در ساعات ابتدایی بامداد روز چهارشنبه ۱۳ دی، ده‌ها موشک به پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در عراق شلیک کرد که به گفته مقامات آمریکایی تلفاتی نداشته است. توئیت این خبرنگار اسرائیلی چرا مسدود شد؟ چون گفته بود ۲۲۴ نفر بردن بیمارستان تل آویو؟ زندست که ان شاء الله. 😁👇 فکر میشود که عمداً از کشتار اجتناب شده باشد چون تنها امریکائی در آنجا نیستند .‌... بر اینکه کسی کشته نشده دو سه بار کنفرانس و صحبت تلویزونی ترامپ لغو شد اگر هیچ کسی کشته نشده این داستانا چی بود قشنگ معلومه داشتن فکر میکردن چی بگن ضایع نشن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی زندانیان خارجی از تنش‌های میان ایران و امریکا: در زندان‌های ایران می‌مانیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت تهدید مشاور روحانی علیه روزنامه‌نگاران خارج از کشور | DW | 10.01.2020سازمان گزارشگران_بدون_مرز توییت‌های هشدار‌آمیز حسام‌الدین_آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرد. مشاور روحانی با تعدیل موضع خود نوشت: 'هشدار تهدید نیست!' گزارشگران بدون شرف این چند روز که توییتر و اینستاگرام پست های مرتبط به شهادت حاج قاسم حذف میکردند کجا بود.! گاسم تروريست بود طبق قوانينشون تروريست حق تبليغ نداره عن زشي جان دستت میرسید سر میبریدی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

‌توییت صریح مشاور روحانی: تهدید رسانه‌ها از تهران جلوی چشم جهانانگشتی که داره با اون تهديد می کنه بر اساس رساله، روزی چند بار برای شستشو، ميره تو ماتحت اين تهديد کننده سانديس خور بی رگ و بی ريشه ميهن فروش! این بابا همین صورت نتراشیده و نخراشیده اش برای صلح تهدید محسوب می شه 🤷‍♂️ غلط کرد بقول اغاشون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا: به دلیل عقب‌نشینی ایران از تعهدات‌اش در حال بازبینی برجام هستیمدومینیک رپ وزیر امور خارجه بریتانیا‌، گفت که کشورش در حال مطالعه آینده برجام امضاء شده در سال 2015 برجام هیچ خیری برای مردم ایران نداشت بریتانیا باید از برجام خارج شود همین دیروز بود که پرزیدنت ترامپ مشخصا بریتانیا را به همین مهم فراخواند!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سقوط هواپیمای اوکراینی؛ از تشکیک ترامپ تا ادعای ترودو درباره نقش ایرانمنابع آمریکایی به شبکه ان بی سی گفته اند که طبق شواهد ماهواره ای هواپیمای اوکراینی اشتباها توسط موشک های ایران سرنگون شده است مستند، دروغ بافی فایده نداره چرا منتشر نمی کنید؟ چه اطلاعاتی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »