روحانی: اقتصاد دیجیتال به مشاغل بانوان کمک می‌کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

رئیس‌جمهوری گفت: فضای اقتصاد دیجیتال می‌تواند برای مشاغل خانم‌ها و فعالیت‌هایشان موثر باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بزرگداشت روز زن، اظهار کرد: فضای اقتصاد دیجیتال می‌تواند برای مشاغل خانم‌ها و فعالیت‌هایشان موثر باشد و یک فرصت خوبی از لحاظ علمی برای آنها باشد.

وی افزود: پس منطق ما این است که زنان منشاء خیرات و برکات در جامعه هستند و بی‌تردید خداوند جامعه انسانی را طوری آفریده است که مرد مکمل زن و زن مکمل مرد است. تعبیری که قرآن برای همسران می‌کند این است که همسران چه زن‌ها به عنوان لباس برای مردان هستند و مردها لباس برای زنها و همه چیز را در کنار هم قرار داده است.

روحانی افزود: زنان ۵۰ درصد جامعه هستند و در انتخابات‌ها حضور دارند و در رای دادن، تبلیغ کردن و تبیین مسیر برای نامزدها فعال هستند. وی تصریح کرد: در انتخابات‌های مختلف مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا، مجلس و ریاست‌ جمهوری و در هر انتخاباتی، حضور زنان بسیار پررنگ و نقش آنها بسیار زیاد است و این بسیار مهم است و در سرنوشت آینده کشور، زنان جامعه ما همپای مردان هستند.

روحانی افزود: الان یک فضای بسیار خوبی برای فعالیت خانواده‌ها در خانه ایجاد شده است و خانم‌هایی هستند که از طریق همین اقتصاد دیجیتال در داخل خانه کار می‌کنند. یک اتاقی از خانه یا بخشی از اتاق را به فعالیت خودشان به صنایع دستی، اقتصاد دیجیتال یا هر بخشی که هست خانم ها امروز حضور دارند و حضور فعال دارند و این حضور آنها بسیار ارزشمند است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: برنامه ما این بود که ۳۰ درصد مدیریت میانی و عالی دولت در اختیار خانم ها قرار بگیرد و همینطور خانم ابتکار در آغاز این جلسه بیان کردند در آغاز دولت در مدیریت میانی و عالی پنج درصد سهم خانم‌ها بود و ما از اول گفتیم این پنج درصد باید ۳۰ درصد بشود امروز به ۲۵ درصد رسیدیم به طوری که حدود ۲۵ درصد مدیریت های میانی از آن خانم هاست و در ۶ ماه هم می‌شود به ۳۰ درصد پیش بینی شده در برنامه دست پیدا کنیم و این کار بزرگ و مهمی است که انجام گرفته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس سازمان ملی استاندارد با حکم روحانی تغییر کرد- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimاستاندار خوزستان رئیس سازمان ملی استاندارد شد رئیس‌جمهور در حکمی «غلامرضا_شریعتی» را به عنوان «رئیس سازمان ملی استاندارد ایران» جایگزین «نیره پیروزبخت» کرد این انتصاب استصوابی را به مردم عزیز ایران تسلیت عرض میکنم هرچی بی خاصیت تر پست و مقام بهتر فاتحه🤦‍♂️
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اقتصاد خستگی/ خستگی و بی‌حوصلگی چه تاثیری بر اقتصاد دارد؟وضعیتی که این روزها مردم جهان تجربه می‌کنند بسیار جدید است و کارشناسان اقتصادی عقیده دارند این وضعیت باید تحت بررسی دانشمندان قرار گیرد و تاثیر خستگی و بی‌حوصلگی بر اقتصاد سنجیده شود.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

میدان یا اقتصاد؛ چرا با انتخابات نمی‌توان مشکل اقتصاد ایران را حل کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش شدید شکاف طبقاتی در دولت روحانی/ ضریب جینی به سمت سطوح بحرانی بالا رفت- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimافزایش شدید شکاف طبقاتی در دولت روحانی ضریب جینی پس از کاهش نسبتاً ملموس در سه سال اول دهه ۱۳۹۰ به سرعت در حال افزایش و بازگشت به سطوح تاریخی خود در اوایل دهه ۱۳۸۰ (بالاتر از ۴۰) است دولت_تدبير_و_اميد HassanRouhani Rouhani_ir چه فتوشاپ قشنگی 😄 HassanRouhani Rouhani_ir مرده شور روحانی رو ببره با اون عمامه سنی وارش HassanRouhani Rouhani_ir برجام را خدا آورد تا گردن تو را کلفت کند و آشغال بشوی.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جهان پساکووید چگونه است؟ گفتگوی ویژه با استادان اقتصاد، جامعه و تاریخ«اگر بنا بود که کووید-۱۹ به‌اندازهٔ آنفولانزای اسپانیایی از جمعیت جهان قربانی می‌گرفت، الان می‌بایست به‌جای ۳ میلیون تن ۲۵۰ میلیون تن مرده باشند.» Globalconversation
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »