روحانی می گوید آمریکا تحریمها را لغو کند تا دیدار کنیم

05/06/1398 09:41:00 ب.ظ

حسن روحانی که دیروز گفته بود به خاطر مردم و منافع ملی حاضر است با هر شخصی دیدار کند

حسن روحانی که دیروز گفته بود به خاطر مردم و منافع ملی حاضر است با هر شخصی دیدار کند رئیس جمهوری ایران گفت آمریکا اول باید توبه کند و تحریم‌ها را لغو کند.

وزیر خارجه ایران هم گفت آمریکا باید به برجام برگردد. آقای ظریف گفت علت سفر غیرمنتظره‌اش به بیاتریز، در این مورد بود که چگونه می‌توان برجام را حفظ کرد. ۸۳ نماینده مجلس ایران نیز امروز به حسن روحانی تذکر دادند و سخنان او را خلاف مواضع آیت‌الله خامنه‌ای دانستند. اما اگر در ایران در هنوز بر همان پاشنه می‌گردد، چرا امانوئل مکرون دیروز درباره دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در چند هفته آینده ابراز امیدواری کرد؟ آیا پشت درهای بسته، گفتگوهایی در جریان است یا رئیس جمهوری فرانسه بلوف سیاسی زد؟ چه شد که موضع رئیس جمهوری ایران در کمتر از ۲۴ ساعت، تغییر کرد؟

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ظریف: ما تنها می‌خواهیم نفت‌‌‌مان را بفروشیم و درآمد آن را دریافت کنیموزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تنها خواسته تهران فروش نفت خود و کسب درآمد آن است. - خبرگزاری آناتولی

زنگنه: صادرات نفت را می‌توان ۳ روزه به حد پیش از تحریم‌ها رساند | DW | 27.08.2019وزیر نفت ایران گفت در صورت لغو تحریم صادرات نفت ایران، تولید نفت را ۳ روزه به میزان پیش از تحریم‌ها برمی‌گرداند. وزیر خارجه ایران هم به یک روزنامه آلمانی گفته است که ایران می‌خواهد فقط نفت بفروشد و پول خود را دریافت کند.

شنای کودکان کوبایی در استخر سیاراین استخر متحرک به وسیله یک تراکتور در مناطق روستایی جا به جا می شد.

جودو قهرمانی جهان؛ شوهئی اونو «پادشاه» دسته ۷۳ کیلوگرم باقی ماندبا درخشش خیره کننده این سامورایی حالا همه از او انتظار دارند تا دومین مدال المپیک خود را نیز سال ۲۰۲۰ در توکیو کسب کند؛ انتظاری بجا که تحقق آن دور از دسترس به نظر نمی رسد.

پرونده «پول و پارلمان»:یک نماینده چقدر حقوق می‌گیرد که برخی کاندیداها هزینه‌های میلیاردی می‌کنند؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاگر در نظر بگیریم که یک نماینده مجلس در طی 4 سال هیچ خرج دیگری نداشته باشد و کل حقوقش را پس‌انداز کند، پس از دوران نمایندگی خود سرمایه 300 تا 400 میلیون تومانی دارد که این رقم در مقایسه با هزینه‌کردهای بالای نیم میلیارد برای ورود به مجلس توجیهی ندارد

پژوهشگران سوئیسی در مسیر خاتمه دادن به آلرژی به موی گربه | DW | 27.08.2019یک گروه پژوهشی در دانشگاه زوریخ موفق به تولید واکسنی شده که می‌تواند آلرژی به موی گربه را مهار کند. این واکسن به گربه تزریق می‌شود و تا کنون بر روی ۷۰ نمونه آزمایشگاهی با موفقیت امتحان شده است.