روحانی: تمام تلاشمان پایان دولت بدون تحریم و کرونا است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

روحانی: تمام تلاشمان پایان دولت بدون تحریم و کرونا است العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وی تاکید کرد: «ما آماده‌ایم اگر برخی موانع برطرف شود، قدم‌ها را برداریم تا بخشی و یا شاید همه تحریم‌ها بر طرف شود. تمام تلاشمان پایان دولت بدون تحریم و کرونا است. حالا هر مقداری که در توان ما باشد ما دنبال چنین مسیری هستیم.» سخنان روحانی درباره آمادگی ایران در برداشتن «قدم‌هایی» در جهت کاهش تحریم‌ها می‌تواند به معنای «برداشتن گام اول» از سوی ایران تعبیر شود.

حسن روحانی در رابطه با خرید واکسن کرونا و مشکلاتی که در این‌باره ایجاد شده نیز گفت: «ما می‌رویم از یک کشوری واکسن می‌خریم پولش را هم پرداخت می‌کنیم. بخشی از واکسن با یک هواپیما می‌آید و بخش دیگر را دادستان آن کشور مانع می‌شود. روحانی با اشاره به تاثیر کارزار فشار حداکثری آمریکا بر ایران، ادامه داد: «به یک کشور سفارش واکسن می‌دهیم می‌گوید هنوز از تحریم آمریکا می‌ترسم.» او افزود: «امروز هم مصوب کردیم بخش خصوصی هم بتواند با ارز نیمایی واکسن را با نظارت وزارت بهداشت وارد کند.» پیش از این اعلام شده بود که بنیاد برکت وابسته به «ستاد اجرایی فرمان امام» از نهادهای وابسته به رهبر جمهوری اسلامی، در صدد واردات واکسن کرونا به ایران است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اردیبهشت ماه مهم !چراغ سبز آمریکا به چین! بدون چراغ سبز و تائید آمریکا، وزیر خارجه چین به ایران نمی آمد و سند راهبردی با جمهوری اسلامی امضا نمیکرد. چین اطمینان حاصل کرده که تحریمها علیه ایران بزودی رفع خواهد شد. چینی ها اهل ریسک نیستند!برای همین بود که تاکنون منتظر ماندند!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شدموج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شد از روز هفدهم تا هجدهم فروردین ۲۰ هزار و ۹۵۴ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است. به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ۱۹۳ نفر در ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند جمهوری اسلامی اینجوریه ، بجای سعی در قلع و قمع ویروس کرونا ،داره خانواده هائي که خودش داغدیده کرده قلع و قمع میکنه که در ایران صحرای برهوتی برای عزاداران حسینی درست کنه !! . وجود اش عذاب و عزا برای دنیا . نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۳۰۴ فوتی جدید کرونا در کشور/ تزریق ۴۶۲ هزار دز واکسن کرونا تا امروز۳۰۴ فوتی و ۲۵۵۸۲ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۵۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۰۴ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۱۴۳۷۹۴ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۱۷۳۹۰۰۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۶۵۳۵۹ نفر تعداد واکسینه شده ها را هم اعلام بفرمایید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیشنهادات وزارت بهداشت به قرارگاه کرونا درباره انتخابات / انصراف از دریافت مبالغ جرائم کروناآخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، پوشش بیمه‌ای داروهای مرتبط با این بیماری، شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مشاغل گروه دو، نگرانی از تجمعات عید فطر در برخی مناطق کشور، افزایش سرعت واکسیناسیون از تیر ماه، پیشنهاداتی برای چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و ... از جمله مباحثی بود که سخنگوی وزارت بهداشت با حضور در ایسنا به تشریح آن پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: دو استان وارد موج چهارم کرونا شده استرئیس جمهوری ایران اعلام کرد دو استان وارد موج چهارم کرونا شده است و اگر مراعات نشود ممکن است برخی استان‌های دیگر نیز وارد این موج شوند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »