روحانی: مردم حق دارند به خاطر کم‌آبی ناراحت باشند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس‌جمهور ایران گفت که مردم این کشور حق دارند به خاطر مشکلات ناشی از کم‌آبی ناراحت باشند. - خبرگزاری آناتولی

Tolga Akbaba |حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران در هشتاد‌ودومین برنامه «پویش تدبیر و امید برای جهش تولید» با اشاره به مشکلات ناشی از کم آبی در بسیاری از مناطق این کشور و اعتراضات روزهای اخیر گفت: مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هر چقدر ناراحت باشند، حق دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ایران، روحانی افزود: مردم فکر می‌کنند فقط آب خیلی مهم است البته آب منشاء حیات است و جایگاه خود را دارد اما در بحث کشاورزی خاک هم جایگاه بسیار مهمی دارد. خاک نعمت و سرمایه بزرگی است که در طول میلیون‌ها سال به این صورت آماده شده است بنابراین حفظ خاک برای ما مهم است. وی با اشاره به مشکل کم‌آبی در ایران تصریح کرد: متاسفانه امسال شرایط بسیار سختی را می‌گذرانیم. در 50 سال گذشته چنین خشکسالی تقریباً کم‌نظیر است به طوری که امسال نسبت به سال گذشته بیش از 52 درصد کاهش بارندگی داریم. به همین دلیل هم در مسئله آب و هم در مسئله برق دچار مشکل شدیم و مردم عزیز ما در خوزستان و در بسیاری از استان‌های جنوبی در دام و کشاورزی در شرایط کم‌آبی دچار مشکل شدند.

روحانی از «کاشت برنج» در استان خوزستان انتقاد کرد و گفت: مردم خوزستان علیرغم اینکه توصیه ما این بوده که در آنجا برنج‌کاری نشود اما سال‌هاست برنج کاری هم انجام می‌دهند که خود آن هم مزید بر علت شده و همه اینها دست به دست هم داده و مردم در سختی قرار گرفتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خدا رو شکر، اجازه داد که میتونیم ناراحت باشیم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وقتی "اعتراض به‌حقِ مردم" به "تنش اجتماعی" تبدیل می‌شود/ دستِ رد مردم خوزستان به ماهی‌گیری اغتشاش‌گران از آبِ گل‌آلود- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimدستِ رد مردم خوزستان به ماهی‌گیری اغتشاش‌گران از آبِ گل‌آلود وقتی «اعتراض به‌حقِ مردم» به «تنش اجتماعی» تبدیل می‌شود این تنش کم‌آبی پدیده‌ای طبیعی هست، ولی چرا این مسئله طبیعی به بحران تبدیل می‌شود؟ در واقع بدلیل آن است که مدیریت آب در کشور ناقص است خوشبختانه اغتشاشات اخیر بهیچ منطقه دیگری سرایت نکرده و در نتیجه سپاه و بسیج میتوانند در همین یکی دو روزه اوضاع را آرام خواهند کرد. حفظ نظام اوجب واجبات است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دیدگاه: اهمال حکومت، ناامیدی مردم (نگاهی به نتایج نظرسنجی وزارت ارشاد) گفت‌وگو با حسین قاضیاننتایج نظرسنجی وزارت ارشاد ایران نشان می‌دهد بیش از ۹۰درصد شهروندان از عملکرد مسئولان در مدیریت و مقابله با کرونا ناامید و بی‌اعتماد هستند. این نظرسنجی تصریح کرده که بیش از ۷۰درصد مردم خواهان سخت‌گیری
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مردم ما بیش از هر دوره‌ای نیاز به موفقیت دارند/‎ «قهرمان» نمادی از موفقیت ایران و ایرانیان است‌واقعا بلاییکه شما سر ایرانیان اوردید هیچ جای دنیا مردم روشون نمیشه بگن ایرانی هستیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گله‌مندی مردم خوزستان از آب به‌حق استاستاندار خوزستان: *گله‌مندی مردم خوزستان از آب به‌حق است *همه تلاش ما بر این است که آلام مردم را کمتر کنیم *نظام در استان کار کرده است *خوزستان از نظر آب شرب دچار مشکل است *مشکل عمده خوزستان کشت‌های پرمصرف شلتوک است مشکل مغز پوکیده تو رهبر فرومایه ات است تهران وقم ابادشد بامکیدن نفت واب خوزستان آلام را با تیراندازی کاهش میدین؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار آنگلا مرکل با بازماندگان سیل مرگبار اروپا؛ خشم مردم از خندۀ آرمین لاشتخانم مرکل در جریان این دیدار، خواستار تسریع در مبارزه با تغییرات اقلیمی شد و تاکید کرد اکنون اقدام جدی برای مهار چالش گرمایش زمین «مهمتر از هر زمانی است».
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مردم خوزستان به‌دنبال بیان مشکلات خود هستند و هدف دیگری ندارند/ بحران خوزستان را به عنوان مساله امنیتی نمی‌بینیم/ تمام دستگاه‌ها در تلاش برای حل ضربتی مشکلات خوزستان هستندعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: مردم خوزستان در شرایطی که با مشکل مواجه می شوند به مسئولان مراجعه می‌کنند که این مراجعه به صورت فردی یا تجمع گروهی انجام می‌شود و مسائل خودشان را مطرح می‌کنند که ممکن است در هنگام انجام این اعتراض در یکی دو نقطه تنش‌هایی هم ایجاد شود؛ این‌ها طبیعت این کار در همه نقاط کشور است منتها مردم تنها به‌دنبال رفع مشکلات خودشان هستند و هدف دیگری ندارند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »