روحانی آمریکا را به کارشکنی در خرید واکسن متهم کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

روحانی آمریکا را به کارشکنی در خرید واکسن متهم کرد العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کرونا از خارج از کشور برطرف شده، در حالی که مقامات پیشتر، تحریم‌ها در تأخیر در موضوع بهانه می‌کردند، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، شنبه 26 دسامبر، بار دیگر با سرزنش آمریکا، وجود موانع داخلی در عدم موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام برای پیوستن به «اف ای تی اف»، گروه ویژه اقدام مالی (برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم) را مانع خرید واکسن قلمداد کرد.

روحانی در سخنرانی خود در جلسه کمیته ملی مبارزه با کرونا، ایالات متحده را به مشکل‌آفرینی در خرید واکسن متهم کرد و گفت: «پول لازم برای خرید را آماده کردیم، اما آنها گفتند برای پرداخت ابتدا باید اوفک موافقت کند، به دنبال انتقال پول از یک کشور دیگر بودیم، باز اعلام کردند که پول ابتدا باید به یک بانک آمریکایی منتقل شود. وقتی شما به دزدی معروف هستید، چگونه می‌توانیم به شما اعتماد کنیم.

شایان ذکر است که رئیس کل بانک مرکزی ایران دو روز پیش گفته بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا در این مورد مجوز داده و ایران 200میلیون یورو برای خرید واکسن تخصیص داده است. این مواضع در پی افزایش فشارهای عمومی صورت گرفت که کاربران سایت‌های شبکه‌های اجتماعی در ایران از یکشنبه گذشته در کمپین توئیتر با هشتگ «#واکسن_بخرید» شرکت کرده و از مقامات دولتی خواستند به جای ادامه هزینه کردن پول‌های کشور در مداخلات خارجی، بلافاصله این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

طبق آخرین آمار، حدود 55هزار نفر در ایران به علت بیماری «کووید-19» جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که نزدیک به یک میلیون و 200هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واكسن_بخرید

روحانى يك آخوند شياد، دروغگو و فريبكار هست، درست همانند خمينى دجال و خامنه اى فاسد

اگر شما هم بتوانید در خرید واکسن آمریکا کارشکنی کنید، میشه حرف شما را باور کرد و گرنه این بی لیاقتی شماها را می رساند که عرضه خرید واکسن را هم ندارید. بهتر نیست قدرت را به مردم واگذار کنید، قبل از اینکه دیر شود؟

دزده

روحانی شکر خورد. مردک خزعبلِ بیمار

ویروس کرونا و اعلان معجزه‌ی شفا و بهبودی، بدون واکسن و یا دارو الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني 5- جمادی الأوّل - 1442 هـ 20 - 12 - 2020 مـ ۳۰ آذر- ۱۳۹۹ه.ش. /🔻

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.