روحانی: سال 99 کمترین درآمدهای نفتی در 60 سال گذشته بود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

روحانی: سال 99 کمترین درآمدهای نفتی در 60 سال گذشته بود العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روحانی دلائل این کاهش بی سابقه درآمدهای نفتی را ناشی از افت شدید قیمت نفت به سبب شیوع ویروس کرونا و تحریم نفتی دانست.

با این حال روحانی در بخش دیگری از پیام خود مدعی شد اقتصاد ایران علی رغم این کاهش بی سابقه در بخش درآمدها رشد مثبت 2.2 درصد را تجربه کرده است. اما پیشتر مرکز آمار ایران رشد اقتصادی کشور در سال گذشته را 0.2 درصد اعلام کرده و آمارهای بانک جهانی رشد اقتصادی ایران را منفی 3.7 محاسبه کرده بود.گفتنی است ایران پس از امضای توافق هسته ای در سال 2015 به حدود 150 میلیارد دلار از دارایی های نقدی بلوکه شده خویش دسترسی پیدا کرد.

ناظران بر این باورند که افزون بر این مبلغ کلان، استمرار قاچاق نفت به چین، مانع از فروپاشی اقتصاد ایران پس از اعمال کارزار فشار حداکثری آمریکا در دوره ترامپ شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: سال گذشته از نظر درآمد نفتی بدترین سال در 60 سال گذشته بودرئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا هکرهای «مستقر در روسیه» را به ایجاد اختلال در خطوط نفتی خود متهم کردپلیس فدرال آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن این شبکه تبهکاری موسوم به «دارکساید» گفته بود: «گروه دارکساید مسئول به خطر انداختن شبکه‌های خط لوله کلونیال پایپلاین است.» این بخشی از همون «آرزوی سلامتی» پوتین برای بایدنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار توفانی طلاق در سال ابتدای زندگی زوجین طی سال 99بهروز رجبی، روانشناس و روان درمانگر زوجین، معتقد است وضعیت فعلی آمار طلاق در کشور به ویژه در 10 سال نخست زندگی ناشی از ناآگاهی جوانان از زندگی جمعی، اشتراکی و پذیرش فرد جدید است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فعالان کارگری در ایران: شرایط کارگران هر سال بدتر از سال قبل می‌شودحبیب الله محقق، دبیر اجرایی خانه کارگر سمنان، با بیان این که سال گذشته قدرت خرید جامعه کارگری به یک سوم کاهش یافت، سال 99 را از سخت‌ترین سال‌ها برای کارگران و بازنشستگان ایران دانست. ادامه خبر در سایت العربیه فارسی: عربستان_سعودی و رسانه تروریستی اونها بهتره به اخبار آل_سعود و کثافتکاری اونها بپردازه تا از ایران مردم ایران با تمام سختی ناشی از تحریم، برعکس شما عربها، عزت نفس خود را با آمریکا معامله نخواهند کرد. اما شما به واقع گاو_شیرده هستید...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

غنی: هدف اساسی ما در سال 1400 رسیدن به صلح پایدار در افغانستان استرئیس‌جمهوری افغانستان در مراسم عید نوروز در کابل اعلام کرد هدف اساسی ما در سال 1400 رسیدن به صلح پایدار در کشور است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »