روحانی: با اروپا به توافق نهایی نرسیده‌ایم

13/06/1398 11:27:00 ق.ظ

رئیس جمهوری ایران اعلام کرد مذاکرات با اروپا به توافق نهایی نرسیده است بنابراین ایران گام سوم تعهدات برجامی خود را اجرا خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهوری ایران اعلام کرد مذاکرات با اروپا به توافق نهایی نرسیده است بنابراین ایران گام سوم تعهدات برجامی خود را اجرا خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی 04.09.2019 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه هیات دولت این کشور گفت: روند مذاکرات میان ایران با طرف های برجام رو به جلو است اما به رغم حل بخش مهمی از اختلافات در مذاکرات با اروپا، هنوز به نقطه توافق نهایی نرسیده ایم.

در همین چارچوب ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود را برخواهد داشت و جزئیات این گام سوم را طی امروز و فردا اعلام و بر مبنای آن عمل خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ایران، روحانی تصریح کرد: مثلاً اگر در 20 مساله اختلاف داشتیم، این اختلافات اکنون در 3 مساله است و بخش عمده آنها حل شده اند اما هنوز به نقطه نهایی نرسیده ایم و بعید می دانم طی امروز و فردا نیز بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

وی با بیان اینکه ایران با چین و روسیه به نتیجه مطلوب نرسیده است اعلام کرد: «ایران اولین گام را برداشت و ظرف این اقدام، 2 ماه نیز فرصت داد. در همان دوره با چین، روسیه و اروپایی ها صحبت کردیم اما به نتیجه مطلوب نرسیدیم. هر چند که آنها توصیه می کردند گام دوم را برنداریم اما چون در عمل آنها کار مهمی انجام نداده بودند، گام دوم را برداشتیم. بعد از گام دوم باز هم گفت‌وگو و مذاکره کردیم. طی این دوره یک گام‌هایی با هم برداشتیم. خیلی فاصله داشتیم در تلفن‌های روز اول بین ما خیلی فاصله بود اما الان کلام همدیگر را خوب می‌فهمیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

اروپا با سیا و موساد در حمله به تاسیسات اتمی ایران مشارکت کرده است؟هلند با اعزام یک مهندس نفوذی به تاسیسات هسته ای نطنز نقش بسیار مهمی را در جمع آوری داده های لازم برای دسترسی اطلاعاتی به برنامه اتمی ایران ایفا کرده است.

بعید می‌دانم امروز و فردا با اروپا به نتیجه برسیمرئیس جمهور گفت: بعید می‌دانم امروز و فردا با اروپا به نتیجه برسیم، گام سوم ایران را اعلام خواهیم کرد.

روحانی: بعید می‌دانم امروز یا فردا با اروپا به نتیجه برسیم گام سوم را برمی‌داریمحسن روحانی رئیس جمهوری ایران چهارشنبه 4 سپتامبر در جلسه هیات دولت اعلام کرد که جمهوری اسلامی گام سوم

زلمی خلیلزاد پیش نویس توافق صلح با طالبان را به اشرف غنی ارائه کردبه گفته برخی منابع آگاه اشرف غنی نظر خود در مورد پیش نویس توافق صلح آمریکا با افغانستان را طی دو روز آینده به مقامات آمریکایی اعلام خواهد کرد.

واکنش اروپا به حمله به یک زندان در یمناتحادیه اروپا حمله هوایی به زندانی در شهر ذمار یمن را که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است، باعث افزایش تنشهای منطقه ای دانست. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا با تحریم ایران به اعتبار دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زدوزیر امور خارجه روسیه برجام را یک دستاورد مهم دیپلماتیک دانست و گفت: آمریکا با تحریم ایران و ممنوع کردن روابط تجاری با ایران، در واقع به اعتبار دلار آمریکا به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زده است.