روحانی: آمریکا باید از فشار حداکثری دست بردارد | DW | 11.09.2019

20/06/1398 07:57 ب.ظ

حسن روحانی می‌گوید آمریکا باید بفهمد که جنگ‌طلبی سودی ندارد و از سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی دست بردارد. شماری از اعضای ارشد دولت گفته‌اند کنار گذاشتن جان بولتون به معنای شکست این سیاست است.

حسن روحانی می‌گوید آمریکا باید بفهمد که جنگ‌طلبی سودی ندارد و از سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی دست بردارد. شماری از اعضای ارشد دولت گفته‌اند کنار گذاشتن جان بولتون به معنای شکست این سیاست است. حسن روحانی در نشست روز چهارشنبه، بیستم شهریور هیئت دولت با اشاره به تنش‌های میان تهران و واشنگتن که با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای شدت گرفته گفت، منطق جمهوری اسلامی استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و در برجام نیز منطق ایران"تعهد در...

حسن روحانی در نشست روز چهارشنبه، بیستم شهریور هیئت دولت با اشاره به تنش‌های میان تهران و واشنگتن که با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای شدت گرفته گفت، منطق جمهوری اسلامی استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و در برجام نیز منطق ایران"تعهد در برابر تعهد" است.

جمهوری اسلامی ۱۸ اردیبهشت و در نخستین سالروز خروج آمریکا از توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای پنج به علاوه یک، اعلام کرد در صورتی که کشورهای اروپایی برای بهره‌مند شدن تهران از مزایای اقتصادی برجام گام ملموسی بر ندارند هر ۶۰ روز اجرای بخشی از تعهدات برجامی خود را متوقف می‌کند.

این کاهش تعهدات پیشتر در دو مرحله، به صورت رعایت نکردن سقف مجاز درصد غنی‌سازی و میزان ذخیره اورانیوم غنی‌شده انجام شد و مرحله سوم آن از ۱۵ شهریور آغاز شده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

روحانی: از دیدگاه ایران مذاکره با آمریکا در شرایط تحریم معنا و مفهومی نداردتهران - ایرنا - رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.

روحانی: از دیدگاه ایران اگر تحریم‌ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی نداردرئیس جمهوری با بیان اینکه «آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است»، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.

همه آنچه زوار باید برای عبور از «مرز خسروی» بدانند- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«همه آنچه زوار باید برای عبور از مرز خسروی بدانند» زوار اربعین امسال با افزوده شدن مرز خسروی به جمع گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق برای خروج از این مرز می‌توانند از مسیر‌های متفاوتی عبور کنند

استقبال مقامات ارشد دولت روحانی از برکناری بولتون | DW | 11.09.2019خبرگزاری دولتی ایرنا و شماری از شخصیت‌های ارشد دولت برکناری بولتون را نشانه شکست سیاست جنگ‌طلبی ارزیابی کرده‌اند. سخنگوی دولت بولتون را 'بزرگترین حامی جنگ' و رئیس دفتر روحانی او را 'دشمن دیپلماسی' خوانده‌اند.

مقام‌های آمریکا و مکزیک درباره کاهش عبور مهاجران از مرز ملاقات کردندبخش انگلیسی صدای آمریکا (به‌روز شده) - مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه با «مارسلو ابرارد» وزیر خارجه مکزیک و دیگر مقام های این کشور ملاقات کرد. محور این دیدارها کمک به مکزیک در کاست

بعد از لغو مذاکرات صلح راکتی در سفارت آمریکا در کابل منفجر شدکارمندان سفارت آمریکا در پایتخت افغانستان در هجدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر و فروریختن برج‌های دو قلو در منهتن نیویورک، از بلندگوهای سفارت شنیدند: «انفجاری ناشی از برخورد یک راکت در محوطه سفارت رخ داد.»