روحانی : طرحی برای صلح در تنگه هرمز در دست داریم

31/06/1398 03:25 ب.ظ

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شنبه 22 سپتامبر در مراسم سالگرد آغاز جنگ ایران با عراق گفت که تهران در

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شنبه 22 سپتامبر در مراسم سالگرد آغاز جنگ ایران با عراق گفت که تهران در حسن روحانی در ادامه گفت، کشورش آماده است ضمن دراز کردن دست دوستی و رفاقت به سوی همسایگان از خطاهای گذشته آنها در منطقه بگذرد.

رئیس جمهوری ایران تاکید کرد: «امنیت خلیج، تنگه هرمز و دریای عمان درون زاست، نیروهای خارجی می‌توانند برای ملت ما و منطقه ما مشکل و ناامنی بیافرینند.»

وی افزود: «ما امسال در سازمان ملل متحد با شعار ائتلاف امید، ابتکار صلح هرمز را که خلاصه آن حب و امید است به جهان ارائه خواهیم کرد.» به گزارش پیک ایران، روحانی در ادامه گفت: «ما در این مقطع حساس و مهم تاریخی اولاً اعلام می‌کنیم با همه همسایگان خود دست رفاقت، دوستی و برادری دراز می‌کنیم و حتی آماده هستیم از خطاهای گذشته آنها در این منطقه بگذریم.»

این اظهارات روحانی در حالی است که سعودی و آمریکا، ایران را مسئول حمله بر تاسیسات نفتی (آرامکو) در در بقین و خریص می‌دانند. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که روز چهارشنبه 18 سپتامبر برای مشارکت در تحقیقات درباره حملات به تاسیسات نفتی سعودی رفته بود، گفت که ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اولا روحانی کاره ای نیست برای سیاست های خرابکارانه منطقه ای رژیم که پیام اور صلح باشه ...در ثانی شما ملاها دست از خرابکاری در منطقه بردارید ...منطقه امن میشه همون طور که قبل از 57 درگیری در منطقه نبود

ترامپ: تحریم‌ها علیه ایران کارساز بودند/موریسون: ترامپ در مقابل ایران خویشتنداری می‌کندرئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترکی با نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد که با وجود خواسته برخی افراد برای آغاز جنگ میان ایران و آمریکا، او از خود خویشتنداری نشان می‌دهد و مطابق با منافع آمریکا تصمیم خواهد گرفت.

ابراز تأسف ایران از توهم مقامات عربستان در مورد ایرانسخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اتهامات واهی و تکراری برخی مسئولان سعودی در خصوص مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی این کشور را فاقد هرگونه وجاهت دانست و قویا رد کرد.

حسن روحانی: نسبت دادن حوادث منطقه به ایران تکرار دروغ‌های قبلی استحسن روحانی، رئیس جمهور ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح این کشور به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق گفت که نسبت دادن دست داشتن ایران در حملات صورت گرفته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی از سوی آمریکا 'تکرار دورغ‌های قبلی' و 'همانند همه دروغ های افشا شده آنهاست'. آقای روحانی به قدرت‌های غربی توصیه کرد که اگر به 'دنبال امنیت' منطقه هستند از صدور 'این همه سلاح‌های خطرناک' خودداری کنند و 'منطقه ما را تبدیل به مسابقه تسلیحاتی نکنند'. چیکار به حسن شیاد دارین حکایت جواد و حسن حکایت روباه و کلاغه... جناب دکتر روحانی . . مصلحت سفر فردا و حضور در سازمان ملل بهتر میدونن اما این سازمان واقعا از نظر مردم دنيا خاصیت وخواص خودش كاملا از دست داده وتبديل به يه باشگاه تجمع سالانه دولتها شده، ٢٢٣١ دلیل بزرگ آن است كه همه کشورها عاجزند در دفاع از اين شماره متفق شده در برابر آمریکا

نطق امسال روحانی در سازمان ملل بسیار مهم است/ هیأت ایرانی در دیدارهای خود مسئله کارشکنی آمریکایی‌ها در صدور ویزا را بیان کند/ ایالات متحده جرأت حمله به منطقه را نداردنقوی حسینی در گفت وگو با ایلنا: نطق امسال روحانی در سازمان ملل بسیار مهم است/ هیأت ایرانی در دیدارهای خود مسئله کارشکنی آمریکایی‌ها در صدور ویزا را بیان کند/ ایالات متحده جرأت حمله به منطقه را ندارد

سانحه رانندگی در ایران؛ 8 کشته و 18 زخمیبر اثر تصادف یک دستگاه تریلی با مینی‌بوس در استان گلستان ایران 8 نفر جان باخته و 18 نفر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی اخبار ایران را خودمان داریم ! بیا و مفید باش و اخبار ترکیه را فارسی بنویس ! بیمصرف_نباشیم

رزمایش ایران، چین و روسیه در دریای عمان- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه در دریای عمان برای اولین بار» رئیس امور بین الملل و دیپلماسی دفاعی ستادکل نیروهای مسلح: منطقه‌ای که قرار است در آن رزمایش مشترک انجام شود، شمال اقیانوس هند و دریای عمان است که آب‌های بین المللی و آزاد است

مجمع عمومی سازمان ملل متحد «ابتکار صلح هرمز» را ارائه خواهد کرد.

حسن روحانی در ادامه گفت، کشورش آماده است ضمن دراز کردن دست دوستی و رفاقت به سوی همسایگان از خطاهای گذشته آنها در منطقه بگذرد.

رئیس جمهوری ایران تاکید کرد: «امنیت خلیج، تنگه هرمز و دریای عمان درون زاست، نیروهای خارجی می‌توانند برای ملت ما و منطقه ما مشکل و ناامنی بیافرینند.»

وی افزود: «ما امسال در سازمان ملل متحد با شعار ائتلاف امید، ابتکار صلح هرمز را که خلاصه آن حب و امید است به جهان ارائه خواهیم کرد.»

به گزارش پیک ایران، روحانی در ادامه گفت: «ما در این مقطع حساس و مهم تاریخی اولاً اعلام می‌کنیم با همه همسایگان خود دست رفاقت، دوستی و برادری دراز می‌کنیم و حتی آماده هستیم از خطاهای گذشته آنها در این منطقه بگذریم.»

این اظهارات روحانی در حالی است که سعودی و آمریکا، ایران را مسئول حمله بر تاسیسات نفتی (آرامکو) در در بقین و خریص می‌دانند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که روز چهارشنبه 18 سپتامبر برای مشارکت در تحقیقات درباره حملات به تاسیسات نفتی سعودی رفته بود، گفت که ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است.

پمپئو در مسیر سفر به سعودی به خبرنگاران همراهش گفت که حمله به دو تاسیسات نفتی بقیق و خریص در شرق پادشاهی عربی کار حوثی‌ها نبوده و این حمله یک حمله ایرانی است.

پنتاگون نیز تهران را مقصر این حملات معرفی و اعلام کرد که ایران به شکلی از اشکال در این موضوع دست داشته است.

سخنگوی پنتاگون همچنین گفت که وزارت دفاع گزینه‌هایی برای پاسخ و واکنش به حملات آرامکو به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، ارائه خواهد کرد ولی تصمیم نهایی بر عهده رئیس‌جمهوری است.

وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که حملات آرامکو از سوی شمال و با حمایت ایران صورت گرفته و سعودی توانایی لازم برای دفاع از این کشور را دارد.