روحانی: تحریم‌های آمریکا ناپایدار است

دیپلماسی | صبح امروز رئیس جمهوری کشورمان تهران را به مقصد مالزی ترک کرد. حسن روحانی در ادامه این سفر دیپلماتیک، عازم ژاپن خواهد بود.

17/12/2019 09:11:00 ق.ظ

دیپلماسی | صبح امروز رئیس جمهوری کشورمان تهران را به مقصد مالزی ترک کرد. حسن روحانی در ادامه این سفر دیپلماتیک، عازم ژاپن خواهد بود.

تهران - ایرنا - رییس جمهوری گفت: فشار ظالمانه و تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بر ایران ناپایدار خواهد بود و همه کشورها خواستار رابطه نزدیک و خوب با ایران هستند.

روحانی سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک تر با کشورهای مهم آسیایی به خصوص مالزی و ژاپن همواره جز اهداف جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت : سفر به مالزی و ژاپن بنا به دعوت نخست وزیران دو کشور انجام می شودرییس جمهوری با بیان این که در بخش اول سفر به مالزی عمدتا روابط چند جانبه دنیای اسلام مورد بررسی قرار می گیرد، اظهارداشت: در اجلاس سران  کوالالامپور کشورهای مهمی از دنیای اسلام در سطح سران در آن شرکت می‌کنند.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی

روحانی تصریح کرد:سران کشورهای ایران، ترکیه، پاکستان، قطر، مالزی و اندونزی جزو سرانی هستند که در این اجلاس که مسبوق به سابقه است، شرکت می‌کنند و در سال‌های گذشته نیز در سطح نخبگان جلساتی در مالزی داشته است و این دوره پنجمین اجلاس است اما اولین اجلاس در سطح سران برگزار می‌شود.

رییس جمهوری افزود: دنیای اسلام پتانسیل‌های و ظرفیت‌های بسیار بزرگی از نظر جغرافیایی انرژی و جمعیت و صنعت و فرهنگ دارد اما متاسفانه با مشکلاتی مانند تروریسم مواجه است. تروریسم جنگ و خون‌ریزی و مداخلات خارجی و عدم شرایط لازم برای توسعه مورد نیاز جهان اسلام از مهمترین مشکلات کشورهای مسلمان است. headtopics.com

روحانی گفت: ایران و مالزی در زمینه مسایل منطقه‌ای و جهان اسلام نظرات مشترک فراوان دارند، هر دو کشور اسلام رحمانی و اعتدالی را مورد توجه قرار داده اند و معتقدیم مسایل دنیای اسلام از طریق گفت و گو باید حل و فصل شود روحانی اظهار داشت : جهان عاری از خشونت سیاستی است که همواره در سازمان ملل اعلام کرده‌ام که منجر به دوبار تصویب قطعنامه‌ای مهم در مجمع عمومی تحت عنوان امنیت و تعامل مطرح شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه مسایل منطقه تنها از طریق گفت و گو حل می شود، گفت: امسال در سازمان ملل نیز مسأله صلح هرمز را تحت عنوان طرح امید مطرح کردیم که مورد استقبال اکثر کشورها، نخبگان و روشنفکران قرار گرفت.  وی اجلاس کوالالامپور را یک قدم جدید و مهم با یک ترکیب خاص از کشورهای بسیار مهم و تأثیرگذار برای دنیای اسلام  عنوان کرد و افزود: برخی از این کشورها از نظر توسعه‌ای و برخی دیگر از نظر نظامی پیشرفته هستند و برخی دیگر هم از نظر انرژی جایگاه خاصی دارند و ما برای این اجلاس اهمیت فراوانی قابل هستیم.

روحانی بیان کرد: به طور طبیعی در این سفر ملاقات‌های دو جانبه هم با مقامات کشور دوست مالزی با نخست وزیر این کشور و هم با برخی کشورهای دیگر که در این اجلاس حضور دارند، خواهیم داشت.   رییس جمهوری  در ادامه درخصوص سفر خود با ژاپن هم گفت: ایران و ژاپن همواره دو کشور دوست بودند اما از ابتدای دولت یازدهم و در طول ۶ سال گذشته ما روابط بسیار نزدیکی با آبه شینزو نخست وزیر ژاپن داشتیم در تمام این ٧ سال که به سازمان ملل سفر کردم دیدار با وی یکی از برنامه‌های کاری من بوده است همچنین در حاشیه اجلاس‌های دیگر نیز با آقای آبه دیدار و گفت وگو کردم.  

روحانی با اشاره به تعداد ملاقات‌هایی که نخست وزیر ژاپن داشته است، بیان کرد: در خرداد ماه ٩٨ نیز وی به تهران آمد علاوه بر گفت‌وگو با اینجانب با رهبر معظم انقلاب هم دیدار کرد که بحث‌های بسیار خوبی درباره روابط دو جانبه و مسایل مختلف انجام شد در مهر ماه در نیویورک نیز ملاقات مفصلی با یکدیگر داشتیم و در این سفر سومین دیدار ما در سال ٩٨ انجام خواهد شد. headtopics.com

رئیس کل دادگستری استان خوزستان معترضان به وضعیت کم‌آبی را «معاندین نظام» خواند روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت؛ نخست وزیر اسرائيل انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه برد

رییس جمهوری با بیان این که امسال نودمین سال روابط سیاسی ایران و ژاپن است، گفت: ژاپنی‌ها بعد از انقلاب سرمایه گذاری اقتصادی در ایران انجام دادند و الان هم در زمینه مسایل محیط زیستی مذاکرات تنگاتنگ و نزدیک داریم.روحانی کاهش در روابط با ژاپن را موقت دانست گفت: این کاهش در روابط به دلیل شرایط فشار ظالمانه و تحریم‌های غیر قانونی آمریکا است که این تحریم‌ها  ناپایدار خواهد بود.  

وی تصریح کرد: همه کشورهای جهان مخصوصا کشورهایی که به صورت سنتی با ایران رابطه سنتی از گذشته دارند خواستار روابط نزدیک و خوب با ما هستندوی اظهارداشت: در سفر به ژاپن درباره  تسهیل در روابط دوجانبه تهران و توکیو و مسایل مهم میان دو کشور بحث و گفت و گو می کنیم، البته یکی از مسائلی که آقای آبه در تهران و نیویورک مورد توجه قرار می‌داد، امنیت منطقه به خصوص امنیت کشتیرانی بود و در دیدارهای دو جانبه همواره در این زمینه با هم رایزنی می کردیم که قاعدتاً در این سفر نیز در این مسایل با هم گفت و گو خواهیم کرد.

رییس جمهوری تاکید کرد: دیدار ما با مقامات ژاپن در چارچوب دیدارهای دو جانبه است اما دیدارهای ما در مالزی چندجانبه و مربوط به جهان اسلام است که امیدواریم هر دو سفر مایه خیر و برکت برای همه کشورها به ویژه برای ایران عزیز شود.حجت الاسلام و المسملین حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز سه شنبه با بدرقه علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرد.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

قطر: درحال میانجیگری میان ایران و آمریکا نیستیم/ باید تمایل ایران برای گفت‌وگو را جدی‌تر بگیریموزیر امورخارجه قطر با تاکید بر اینکه کشورش در حال میانجی‌گری میان ایران و آمریکا نیست، گفت: ما باید ابراز تمایل ایران برای تعامل با منطقه را جدی‌تری بگیریم. فعلا مورد جدی موشکهای ویران کننده، مزدوران منطقه‌ای و تنفر فراگیر ملی موضوعات مورد بحث درباره حکومت ویران کننده ایران یعنی جمهوری اسلامی است. مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره با ایران هستیمتهران- ایرنا- « مورگان اورتاگوس » سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا امروز(دوشنبه ۲۵ آذر) در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره در حالی به تکرار سخنان مقام‌های این کشور مبنی بر آمادگی واشنگتن برای مذاکره با ایران پرداخت،‌ که تصریح کرده تحریم‌ها همچنان تا زمان «بازگشت جدی به پای میز مذاکره» ادامه خواهد یافت.

هشدار جهانی آمریکا درباره فروش هرگونه الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایرانآمریکا به همه اشخاص حقیقی و حقوقی در دنیا هشدار داده که در صورت انتقال یا صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران تحریم خواهند شد. مقامات آمریکایی می گویند که این مواد در صنعت فولاد ایران که واشنگتن آن را تحریم کرده است نقش حیاتی دارند. باشه بابا باشه دولت جنایتکار امریکا در زشت خویی و شرارت بی نظیر و به یقین شیطان بزرگ است،ولی با این همه فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی بازهم در رسیدن به هدفش که تغییر رژیم جمهوری اسلامی است شکست خواهد خورد،با این تحریمها،تنها ایرانیان از امریکا متنفرتر و بیزارتر خواهند شد

رسانه‌های آمریکا: ترامپ خروج ۴ هزار نظامی از افغانستان را اعلام می‌کندوزیر دفاع آمریکا هفته گذشته گفته بود که کاهش شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان حتی در صورت عدم دستیابی به توافق با گروه طالبان نیز اجرا خواهد شد. تا همین ۴ هزارتا را به جهنم نفرستادن سریعتر ببرشون خلیج خوک‌ها یکی از نتایج مذاکرات نرمش قهرمانانه ۲

اعزام مهندس اکتشاف نفت به میدان «عمر» سوریه توسط آمریکا

رسانه‌ها: آمریکا دو دیپلمات چینی را به اتهام جاسوسی اخراج کرده است | DW | 15.12.2019بنا بر گزارش نیویورک تایمز ایالات متحده آمریکا در ماه سپتامبر سال جاری دو دیپلمات سفارت چین و چهار تبعه دیگر این کشور را از آمریکا اخراج کرده است. اتهام دو دیپلمات چینی جاسوسی درباره یک پایگاه نظامی آمریکا بوده است.