روحانی: ترامپ برمبنای توهمات خود اقدام کرد

25/09/1399 01:20 ب.ظ

رئیس جمهور ایران گفت که دونالد ترامپ طی دوره ریاست جمهوری‌اش بر مبنای 'توهمات' خود اقدام کرده است. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ایران گفت که دونالد ترامپ طی دوره ریاست جمهوری‌اش بر مبنای 'توهمات' خود اقدام کرده است. - خبرگزاری آناتولی 15.12.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی حسن روحانی رئيس جمهور ایران امروز سه‌شنبه طی سخنانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهارداشت:"ترامپ ظرفیت‌ها و حقایق توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران را اصلا نشناخت و بر مبنای توهمات خود اقدام کرد.

ناکامی کاخ سفید در مواجهه با ایران بعد از دو سال و نیم جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار شکست سیاست‌های بین‌المللی او از دلایل شکست ترامپ در انتخابات اخیر این کشور است".

وی با اشاره به"لطمات و صدمات" زیاد تحریم‌ها بر اقتصاد کشورش، افزود:"اگرچه جنگ اقتصادی لطمات و صدمات زیادی را از جمله به معیشت مردم وارد کرد، اما امروز تحریم کنندگان و جنگ طلبان که فروپاشی اقتصاد ایران در کوتاه مدت را پیش بینی می کردند درحالی کاخ سفید را ترک می کنند که ملت ایران سرافراز و پیروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قدرتمند تر از گذشته ایستاده است".

ادامه مطلب:
aa_persian »

روحانی: از رفتن ترامپ خوشحال هستیمرئیس جمهور ایران گفت که اگر چه از انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا ذوق‌زده نیست، اما از رفتن ترامپ خوشحال است. - خبرگزاری آناتولی چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است روحانی

روحانی: از آمدن بایدن ذوق‌زده نیستیم اما از رفتن ترامپ خوشحالیم | DW | 16.12.2020رییس جمهوری اسلامی ایران رفتن ترامپ را 'بسیار خوشحال کننده' دانست. حسن روحانی با تاکید بر اینکه شرایط با سال ۲۰۱۵ بسیار تفاوت کرده گفت به محض بازگشت کشورهای ۵+۱ به تعهداتشان ایران هم بلافاصله به تعهدات خود بازخواهد گشت. فکر میکنم که شتر در خواب بیند پنبه دانه... یعنی انگار داره به اونجای جد و آبادمون میخنده🤬

حسن روحانی تهدید کرد: ترامپ در هفته‌های آینده از زندگی سرنگون می‌شودحسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران؛ ضمن اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی، تحرکات نظامی آمریکا را در منطقه بنظرم از واکسنای کرونای ساخت خودتون برای کشتنش استفاده کنید👌 تبريک سال نو به رئیس جمهور آمریکا به روش آخوندی.😂😂😂 شما مراقب جمهوری اسلامی خودتان باشید تا سرنگون نشوید، اگر آمریکا در این چند روز باقیمانده با ایران وارد جنگ شود، ترامپ در قدرت باقی خواهد ماند و شما با ذلت سرنگون خواهید شد. قاسم سلیمانی هم می گفت: ترامپ قمار باز حریف تو من هستم، عاقبت هم کشته شد. تو هم بهتر است تهدید نکنی مفلوک!

واکنش روحانی به حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکارئیس جمهور ایران در رابطه با یورش طرفداران رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره این کشور گفت که ترامپ حیثیت کشورش را زیر سوال برد. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: اگر محدودیت‌های ترامپ نبود واکسیناسیون را خیلی زودتر می‌توانستیم آغاز کنیمگوە خورد با نویسندە این تویت.

رئیس جمهور ایران گفت که دونالد ترامپ طی دوره ریاست جمهوری‌اش بر مبنای "توهمات" خود اقدام کرده است.

15.12.2020

استانبول/خبرگزاری آناتولی

حسن روحانی رئيس جمهور ایران امروز سه‌شنبه طی سخنانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهارداشت:"ترامپ ظرفیت‌ها و حقایق توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران را اصلا نشناخت و بر مبنای توهمات خود اقدام کرد. ناکامی کاخ سفید در مواجهه با ایران بعد از دو سال و نیم جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار شکست سیاست‌های بین‌المللی او از دلایل شکست ترامپ در انتخابات اخیر این کشور است".

وی با اشاره به"لطمات و صدمات" زیاد تحریم‌ها بر اقتصاد کشورش، افزود:"اگرچه جنگ اقتصادی لطمات و صدمات زیادی را از جمله به معیشت مردم وارد کرد، اما امروز تحریم کنندگان و جنگ طلبان که فروپاشی اقتصاد ایران در کوتاه مدت را پیش بینی می کردند درحالی کاخ سفید را ترک می کنند که ملت ایران سرافراز و پیروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قدرتمند تر از گذشته ایستاده است".

روحانی خطاب به منتقدان بودجه سال آینده ایران نیز گفت:"مبنای تدوین و طراحی لایحه بودجه سال آینده ، ظرفیت‌های اقتصادی کشور و واقعیت‌های عرصه بین‌المللی بوده و با تحلیل دقیق داده‌ها و داشته‌های داخلی ارائه شده است".