روحانی: حل مسئله ایران و آمریکا آسان است | DW | 25.11.2020

25/11/2020 12:28:00 ب.ظ

حسن روحانی اعلام کرد که ایران و آمریکا می‌توانند تصمیم بگیرند و به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگردند و می‌توانند مشکلات را حل کنند. اما یک روز پیش خامنه‌‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره 'گشایش از خارج' ابراز ناامیدی کرده بود.

مناسبات ایران و آمریکا, روحانی و بایدن

حسن روحانی اعلام کرد که ایران و آمریکا می‌توانند تصمیم بگیرند و به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگردند و می‌توانند مشکلات را حل کنند. اما یک روز پیش خامنه‌‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره 'گشایش از خارج' ابراز ناامیدی کرده بود.

حسن روحانی اعلام کرد که ایران و آمریکا می‌توانند تصمیم بگیرند و به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگردند و می‌توانند مشکلات را حل کنند. اما یک روز پیش خامنه‌‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره 'گشایش از خارج' ابراز ناامیدی کرده بود.

روحانی: حل مسئله ایران و آمریکا آسان استحسن روحانی اعلام کرد که ایران و آمریکا می‌توانند تصمیم بگیرند و به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگردند و می‌توانند مشکلات را حل کنند. اما یک روز پیش خامنه‌‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره"گشایش از خارج" ابراز ناامیدی کرده بود.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران بامداد چهارشنبه پنجم آذر (۲۵ نوامبر) در جلسه هیات دولت اعلام کرد که اگر اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مسئله ایران و آمریکا آسان خواهد بود. رئیس جمهور ایران اظهار امیدواری کرد که دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌ها سیاست‌های دونالد ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

و کلا خزانه دولت را خالی کنند؟ واقعیت اینه که امریکامیخوادمشکلشوباایران ازطریق راه حل کم هزینه مذاکره ویاتحریم حل کنه که ایندوتاراه تاحالاجواب ندادن و حکومت ازشون جاخالی داده.درنتیجه میمونه راه حل نظامی که دیریازوداتفاق میافته.چون این مشکل بلاخره بایدیه جورحل بشه حالاصلح امیزیاغیرصلح امیز.تهش همینه. کاریکه همیشه قبل از مذاکره انجام میشه

آقای روحانی نما از رهبر اجازه گرفته ای یا که نه زرت و پرت ممنوع لولو ممه برد مرحوم محمود احمدی نژاد اگه منظورت برجام است ولایت مدارهای تو مجلس آتشش زدند ترامپ شیردل پاره کرد اتحادیه اروپا هم گذاشتش زیر باستن مرکل جایی که اگه دست بزنی درود بهش

روحانی: حل مساله ایران و آمریکا ساده استحسن روحانی خواستار محکوم کردن سیاست های دولت دونالد ترامپ توسط جو بایدن شد و گفت که «اگر اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مساله» دو کشور آسان خواهد بود چوب رو که بالا میبرید سگ دزد خودش پا به فرار می‌ذاره اگه بایدن حقی برای دفاع کردن داشت الان توییتر را به آتش کشیده بود اصلا این بایدن که اینقدر سنگش رو به سینه میزنید کجاست چرا توییت نمی‌ذاره چقدر غلط املایی دارین مساله نه مسئله تا وقتی خاعنه ای زنده است حل هیچ مساله ای اسان نیست

ابراز خوشبینی مشاور روحانی به حل مناقشه ایران و آمریکا در پی احتمال انتخاب رابرت مالی

روحانی می‌گوید حل اختلافات ایران و آمریکا 'آسان است' - BBC News فارسیحسن روحانی درباره تنش‌ها با آمریکا می‌گوید که 'حل مساله آسان است'، مشروط به اینکه با روی کار آمدن جو بایدن، دولت آمریکا به احترام متقابل و اجرای تعهداتش پایبند باشد. برای شما که با شعار من حسن کلید سازم امدی، همه چیز اسان است...!!! اگر برجام در کنگره آمریکا تصویب شده بود فردی مانند ترمپ نمی‌توانست به سادگی از آن خارج شود! ظریف نفهم و ساده لو این مطلب را می بایستی می‌دانست تا مردم را به این بدبختی و بیچارگی نمی انداخت..!🤮 باز شو سیاسی آخوند با دموکرات ها شروع شد.

روحانی: دولت جدید آمریکا با واقعیت ایران فاصله داردرئیس جمهور ایران با بیان این‌که مقامات آمریکایی، ایران را به خوبی نمی‌شناسند، تاکید کرد که دولت جدید واشنگتن با واقعیت تهران فاصله دارد. - خبرگزاری آناتولی

ژاپن آماده کمک به حل بحران توافق هسته‌ای ایران و آمریکا است

ایران روحانی: حل مسئله ایران و آمریکا آسان است حسن روحانی اعلام کرد که ایران و آمریکا می‌توانند تصمیم بگیرند و به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگردند و می‌توانند مشکلات را حل کنند.کشور آسان خواهد بود.استان‌وایر- «حسام‌الدین آشنا»، مشاور حسن روحانی، از انتخاب احتمالی «رابرت مالی» به عنوان نماینده ویژه دولت امریکا در امور ایران استقبال کرده و آن را نشانه علاقه دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا برای حل مناقشه با جمهوری اسلامی دانسته است.نرخ ارز، سکه و خودرو در ایران با پیروزی بایدن پایین آمد حسن روحانی امروز، چهارشنبه ۵ آذر، گفته امیدوار است دولت جو بایدن "در اولین‌ قدم‌ها" سیاست دونالد ترامپ درباره ایران را با صراحت محکوم و خسارت‌های آن را جبران کند.

اما یک روز پیش خامنه‌‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره"گشایش از خارج" ابراز ناامیدی کرده بود. حسن روحانی رئیس جمهور ایران بامداد چهارشنبه پنجم آذر (۲۵ نوامبر) در جلسه هیات دولت اعلام کرد که اگر اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مسئله ایران و آمریکا آسان خواهد بود.» به گفته روحانی، در صورت وجود «چنین اراده‌ای در دولت آینده آمریکا» دو کشور می‌توانند اعلام کنند به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ یعنی پیش از خروج ایالات متحده از برجام باز می‌گردند.  رئیس جمهور ایران اظهار امیدواری کرد که دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌ها سیاست‌های دونالد ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند. سندرز در این توییت با ستایش از رابرت مالی نوشته بود که وی تجربه زیادی در پیشبرد امنیت آمریکا از راه دیپلماسی و نه جنگ دارد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید روحانی خطاب به دولت جو بایدن گفت: «ما امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌هایش سیاست‌های ترامپ را با صراحت محکوم کند و سیاست‌های نادرست دولت قبلی را جبران کند.» پس از انتخاب جو بایدن به ریاست جمهوری آمریکا گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت ایالات متحده به برجام مطرح شده است. سیاست ما روشن است؛ همانطور که بارها تاکید کردیم تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش»." اشاره او به تاریخ آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ است.

  رئیس جمهور ایران خاطرنشان کرد که هر زمان آمریکا به تعهدات بین‌المللی برگردد شرایط ایران هم عوض خواهد شد. یک روز پیش از سخنان حسن روحانی رهبر جمهوری اسلامی در واکنشی تلویحی به پیروزی جو بایدن اعلام کرده بود که «نمی‌توان روی حرف آنها حساب و برنامه‌ریزی کرد. وی در حال حاضر مدیرکل گروه بین‌المللی بحران در واشنگتن است. سخنان روحانی یک روز پس از اظهارات علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بیان شده است که درباره "گشایش از خارج" اظهار ناامیدی کرد و از کسانی که"چشم به خارج دارند" انتقاد نمود. .».