روحانی: تورم متوسط در 3 سال 32 درصد است

09/04/1400 10:22:00 ق.ظ

رئیس جمهوری ایران تورم متوسط این کشور در 3 سال اخیر را 32 درصد اعلام و دلیل آن را «تروریسم اقتصادی» و «کرونا» دانست. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهوری ایران تورم متوسط این کشور در 3 سال اخیر را 32 درصد اعلام و دلیل آن را «تروریسم اقتصادی» و «کرونا» دانست. - خبرگزاری آناتولی 30.06.

2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز چهارشنبه 30 ژوئن در جلسه هیئت دولت گفت: «ما دو عامل اصلی برای کشورمان داشتیم که مردم در رنج و مشقت فراوان قرار گرفتند؛ جنگ اقتصادی و کرونا. اگر این‌ها نبودند امروز شرایط اقتصادی ما بهتر بود. تورم متوسط در 3 سال 32 درصد است اگر نبود 11 درصد بود. نرخ دلار زیر 5 هزار تومان بود».

وی با اشاره به مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین اظهار کرد: «آنهایی که باید در کشورهای دیگر تصمیم بگیرند زودتر اقدام انجام دهند و چه مسئولان در ایران، باید سریع‌تر تصمیم گیری شود. دولت دوازدهم هیچ کوتاهی نداشته و از تمام فرصت‌ها استفاده کرده است تا مردم ما به حق مسلم خودشان برسند. مردم نتیجه جنگ اقتصادی را دیدند؛ بایدن اعتراف کرد راه ترامپ غلط بود. بایدن هنوز هم می‌گوید به برجام بر می‌گردد اما مردم متوقع هستند به زودی این کار را انجام دهد. ما هیچ گاه به دنبال سلاح جمعی و شیمیایی نبودیم. برجام یک سندی است که نشان می‌دهد ایران دنبال سلاح هسته ای نیست».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

میزان افزایش قیمت خانه در پایتختمیزان افزایش قیمت خانه در پایتخت آخرین گزارش‌ها از وضعیت معاملات مسکن در تهران از این حکایت دارد که به طور متوسط هزینه خرید بیش از ۷۰ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است سگ تو وجود و روح صاب مملکت مردم ایران وقتی انقلاب کردند : ملا خمینی از آن راه دور از فرانسه گفت : من خمینی همه را که خانه ندارند صاحب خانه می کنم مردم ایران ساده چه وعده ها که از ملاها خمینی خامنه ای روحانی شنیدند ولی هرگز به عمل نرسیده ولی به عرض ملاها برسانم محتاج شاه شدید

یورو در مرز ۳۰ هزارتومان؛ دلار آمریکا قله ۸۴ روز پیش را دوباره فتح کردطی ۱۰ روزی که از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران می‌گذرد، نرخ دلار در بازار آزاد تهران بیش از هزار و ۵۵۰ تومان (معادل ۶.۵ درصد) افزایش یافته است.

دستمزد زندانیان شاغل بزودی افزایش می‌یابد/ فروش آنلاین محصولِ زندانی به خارج از کشور/ حرفه‌آموزی ۶۰ درصد محکومان در سال ۱۴۰۰مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی اشتغال و حرفه‌آموزی سازمان زندان‌ها گفت: هدفگذاری ما در سال ۱۴۰۰ این است که برای ۶۰ درصد محکومان با میانگین ۱۵۰ ساعت آموزش برای هر مددجو، حرفه‌آموزی داشته باشیم که جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار زندانی را در برمی‌گیرد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل خواستار تحقیق مستقل درباره نقش ابراهیم رئیسی در اعدام‌های سال ۶۷ شدجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد نقش ابراهیم رئیسی در اعدام های دسته‌جمعی سال ۱۳۶۷ شد. آنگوزمان پروپکانی شد هر كلمه اى که بر زبان دكتور رئيسى جاری ميشه بايستى‌ آنرا با آب طلا نوشته بشه چونکه ایشان حقاً یک مدرسه ای از علم، حکمت، حقيقت،آفاق و بعدنظر دارا هستن و اميدوارم بعد از اتمام دوران رئاست جمهورى خليفه ى برحق آقاى خامنه اى هم بشوند إن شاء الله تعالى🤲 غلط خورد

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شدگوین گریم طی هفت سال گذشته از حق خود برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان دفاع کرده بود.

نخستین سفر وزیر خارجه اسرائیل به امارات؛ یائیر لاپید وارد ابوظبی شدمهمترین برنامه در نظر‌گرفته شده برای این سفر که یائیر لاپید آنرا تاریخی توصیف کرده افتتاح سفارتخانه اسرائیل در ابوظبی و گشایش کنسولگری این کشور در دبی عنوان شده است. السعودية والإمارات تواصلان قتل الأطفال في اليمن وإسرائيل في فلسطين ... !!!