روحانی:‌ علی‌رغم پیشرفت‌هایی در وین، هنوز در تامین ارز خرید واکسن با مشکل روبرو هستیم

01/05/2021 10:27:00 ق.ظ

#روحانی:‌ علی‌رغم پیشرفت‌هایی در #وین، هنوز در تامین ارز خرید واکسن با مشکل روبرو هستیم

وین, کرونا

روحانی:‌ علی‌رغم پیشرفت‌هایی در وین ، هنوز در تامین ارز خرید واکسن با مشکل روبرو هستیم

رئیس جمهوری ایران با اشاره به حصول پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین ، گفت که اما هنوز موانع پیش روی ماست و در تامین ارز برای خرید واکسن کرونا با مشکلات روبرو هستیم. - خبرگزاری آناتولی

01.05.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز شنبه اول ماه می در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در خصوص تامین واکسن ضد کرونا گفت: درست است در وین مذاکره می‌کنیم و پیشرفت‌هایی حاصل شده است، اما هنوز موانع پیش روی ماست و در تامین ارز برای خرید واکسن با مشکلات روبرو هستیم.

او افزود: برای تامین واکسن خارجی و داخلی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا زنجیره را قطع کنیم و شرایط را برای زندگی مردم عادی کنیم اما حداقل تا پایان سال همه باید پروتکل‌ها را رعایت کنند.روحانی در خصوص مراسم شب قدر نیز گفت که برگزاری مراسم در شهرهای نارنجی و قرمز صرفا در فضای باز ممکن است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

گفتگوی بلینکن با همتای اسرائیلی در رابطه با برقراری آتش‌بس در غزهدر ادامه تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای برقراری آتش‌بس و پایان دادن به خشونت‌ها در سرزمین‌های فلسطینی که وارد یازدهمین روز خود شده، وزارت امور خارجه

نماینده روسیه: گفتگوها با هیئت آمریکایی در وین مفید بودبا ادامه دور سوم مذاکرات وین در مورد برنامه هسته‌ای ایران، روز پنجشنبه، 29 آوریل، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین از مفیدبودن دیدار هیئت

نشست عراقچی با هیات‌های نمایندگی کشورهای طرف مذاکره در وین | DW | 14.05.2021عباس عراقچی، رییس هیات مذاکره‌کننده ایران در وین با همتایان اروپایی، چینی و روسی خود به طور جداگانه مذاکره می‌کند. جزییات این دیدارها فاش نشده است. چقدر بی شعورند دول اروپایی که قبول کردند این ترفند جمهوری اسلامی را هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. اینا دستشون رو شده برای حتی روسیه و چین چقدر این سران نظام احمقن که حتی چین و روسیه هم اینارو آدم حساب نمیکنن، خودشون میبُرن میدورن آخرش میزنن تو سر نظام و اروپا که همینی که هست باید قبول کنید، احمق چی با افتخار هم بیان میکنه که آدم حسابشون نمیکنن، خاک بر سر آخوندها و اروپا ، خاک.

ادامه مذاکرات برجامی در وین؛ کندی پیشرفت در پی عدم رویارویی مستقیم ایران و آمریکامذاکرات بر سر احیای برجام در پایتخت اتریش همچنان ادامه دارد اما دیپلمات‌ها می‌گ وین د به دلیل عدم انجام گفتگوهای مستقیم بین ایران و آمریکا، سرعت پیشرفت کند است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. مسخره است ! عین دعوای زن و شوهری که پیغام میدن به هم توسط بچه شون !

نماینده روسیه: ‌گفتگوها در وین در حال پیشرفت استمیخائیل اولیانوف، سفیر روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین ، روز سه شنبه 14 اردیبهشت از پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای ایران خبر داد.او در حساب توئیتر

رئیس جمهوری ایران با اشاره به حصول پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین، گفت که اما هنوز موانع پیش روی ماست و در تامین ارز برای خرید واکسن کرونا با مشکلات روبرو هستیم.آمریکا روز پنجشنبه 30 اردیبهشت اعلام کرد، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با گبی اشکنازی همتای اسرائیلی خود درباره تلاش برای پایان دادن به خشونت‌ها در سرزمین‌های فلسطینی گفتگو کرد.روز چهارشنبه، اولیانوف با رابرت مالی نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در پرونده هسته‌ای ایران دیدار کرد.به گزارش وبسایت وزارت امور خارجه ایران، عباس عراقچی در روز جمعه، ۲۴ اردیبهشت (۱۴ مه) با رییس هیات مذاکره‌کننده چینی در وین دیدار و گفت‌وگو کرده است.

01.05. وزارت خارجه آمریکا همچنین تأکید کرد، واشینگتن به تلاش با اسرائیل، تشکیلات خودگردان فلسطین و شرکای منطقه‌ای‌ خود برای پایان دادن به خشونت‌ها ادامه خواهد داد.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز شنبه اول ماه می در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در خصوص تامین واکسن ضد کرونا گفت: درست است در وین مذاکره می‌کنیم و پیشرفت‌هایی حاصل شده است، اما هنوز موانع پیش روی ماست و در تامین ارز برای خرید واکسن با مشکلات روبرو هستیم. دیپلمات روس شب گذشته نیز گفته بود که وضوع لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ایران از سوی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان موضوع مذاکرات را بسیار دشوار کرده است. او افزود: برای تامین واکسن خارجی و داخلی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا زنجیره را قطع کنیم و شرایط را برای زندگی مردم عادی کنیم اما حداقل تا پایان سال همه باید پروتکل‌ها را رعایت کنند. این درحالی است که نتانیاهو، شامگاه چهارشنبه تاکید کرد، به عملیات نظامی تا رسیدن به اهداف ارتش اسرائیل و بازگرداندن آنچه که «آرامش» توصیف کرد، ادامه خواهد داد. روحانی در خصوص مراسم شب قدر نیز گفت که برگزاری مراسم در شهرهای نارنجی و قرمز صرفا در فضای باز ممکن است. بر اساس این گزارش، چند جلسه کارگروه هسته‌ای و همچنین چند نشست کارشناسی ایران و سه کشور اروپایی «در حوزه رفع تحریم» تشکیل شده است.

وی در ادامه گفت: مراعات مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی 61 درصد است. هر روز بیشتر به توانایی‌های سازمان‌های تروریستی ضربه می‌زنیم. منابع دیپلماتیک قبلا به خبرنگار العربیه گفتند که آمریکایی‌ها تحریم‌ها علیه ایران را به 3 بخش تقسیم کرده و نرمش‌هایی درباره لغو تحریم‌ها از بخش نفت و بانک مرکزی ایران از خود نشان داده است. اینکه 39 درصد مردم دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند، این بسیار خطرناک است. در این شرایط معنی‌اش این است که دیرتر از موج چهارم خارج می‌شویم. وی افزود: «همانطور که امروز به سفرای کشورهای دوست گفتم، این حق طبیعی اسرائیل است من از حمایت این دولت‌ها قدردانی عمیق می‌کنم به‌ویژه از حمایت رئیس جمهوری آمریکا برای حق اسرائیل در دفاع از خود، قدردانی می‌کنم». او خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های ستاد بحث جهش ویروس و ویروس‌های با سویه جدید است. این ویروس به صورت ثابت باقی نمی‌ماند. نابودی حماس نتانیاهو هدف از بمباران شدید و خشونت‌بار نوار غزه که تاکنون به کشته شدن بیش از 250 نفر غیر‌نظامی از جمله 60 کودک منجر شده، را برای درهم شکستن قدرت حماس خواند.» ایالات متحده آمریکا در مذاکرات وین به صورت غیرمستقیم حضور دارد.

روحانی همچنین گفت: ممکن است شرایط برای مدارس در اوایل سال تحصیلی جدید به صورتی آماده شود. . ما اکنون در وضعیت بازدارندگی شدید هستیم».