روحانی: آمریکایی‌ها پیشنهاد مذاکره و برداشتن کل تحریم‌ها را دادند ولی نپذیرفتیم

27/09/2019 01:54:00 ب.ظ

روحانی, مذاکره

حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران بعد از بازگشت از نیویورک در سخنانی گفت که آمریکایی‌ها برای شرکت در نشست ۵ به علاوه ۱ و برداشتن کل تحریم‌ها اعلام آمادگی کرده بودند ولی ایران این پیشنهاد را نپذیرفته چون نمی‌توانسته پیش‌بینی کند پایان این مذاکره چه خواهد بود.

روحانی روز جمعه پنجم مهرماه گفت: «آمریکایی‌ها به صراحت گفته‌ بودند کل تحریم را برمی‌داریم، ولی شکل انجام این کار قابل قبول نبود. این‌که در فضای تحریم و فشار حداکثری، ولو در قالب ۵ به‌علاوه ۱بخواهیم با آمریکایی‌ها مذاکره کنیم، کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند پایان آن چگونه خواهد بود.»

رییس‌جمهوری ایران گفت با اشاره به مذاکرات خود در مجمع عمومی سازمان ملل با مقام‌های اروپایی گفت که در گفت‌وگو با آنها بر تغییر «‌فضای مسموم» به عنوان پیش‌شرط مذاکره تاکید داشته است.روحانی همچنین بار دیگر موضوع دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کرد و مسئول دانستن ایران در این حمله را ناشی از توطئه آمریکا، عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورها دانست.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

روحانی : ترامپ بعدش گفت یک کفتر دارم سیگار میکشه رفتیم پشن بوم دیدم یک بشکه ازونا که توی حوزه داشتیم منو کرد توش خلاصه دیگه بهش اعتماد نکردم فقط یک نکته از این مهملات را میتوان باور کرد و ان اینکه جمهوری اسلامی میداند که اگر پای میز مذاکره با امریکا بنشیند نهایتا باید بساط ولی فقیه و سپاه را جمع کند. بنابر این ج.ا اساسا قصد مذاکره ندارد.

این حرفا مصرف داخلی داره و برای اونایی اینو میگه که نمیدونن سازمان ملل چی گذشته.ولی خداییش این آخوندها آخر پستی و شیادی و دروغگویی هستن ای روحانی دروغگوی شیاد پس چرا این حرفو وقتی آمریکا بودی نگفتی!!!!! باور کنیم؟ نگفته بودن که اگه با ما مذاکره کنید چندتا ایالت هم به ج.ا می دیم؟😂😂😂 دیگه رسما مخالف لغو تحریم هستید ، چون تحریم لغو بشه دزدی کساد میشه

dar newyork be mard ham roju mishavad, be sharty ke ahle kar bashand....(eynollah) واقعاً با نگاهی به گذشته نمیشه پیش‌بینی کرد نتیجه‌ی این مذاکره چه خواهد شد؟ خخخ بسکه ج.ا قوی هستش،اونا بپاش افتادن خخخخخخخخخخخخخ

روحانی: پاسخ جمهوری اسلامی به مذاکره تحت تحریم نه است | DW | 25.09.2019حسن روحانی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که جمهوری اسلامی تنها با برداشتن تحریم‌ها پای مذاکره با آمریکا خواهد رفت. او بار دیگر تاکید کرد جریان آزاد نفت به شرطی تامین خواهد شد که برای همه کشورها باشد. این یعنی تهدید؟ BloodLustRegimeMustGo انگل جامعه مرگ_بر_خامنه_ای همش دروغه

مثه سگ داره دروغ میگه مثل آخوند داره دروغ میگه

روحانی: آمریکا باید پیش شرط «فشار حداکثری» خود را برای مذاکره بردارد روحانی در گفتگو با ای‌بی‌سی نیوز آمریکا: - اتهام آمریکا علیه ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان بی‌اساس است - هدف تحریم آمریکا بیماران، کودکان و مردمند - آمریکا باید پیش شرط «فشار حداکثری» خود را برای مذاکره بردارد 📝: 📹:

پیشنهاد روحانی: تصویب پروتکل الحاقی در ایران و لغو تحریم‌ها در کنگره آمریکا | DW | 26.09.2019طبق پیشنهاد روحانی ، اگر کنگره آمریکا برجام و رفع تحریم‌ها را تصویب کند، او نیز حاضر است تصویب فوری پروتکل الحاقی در ایران را 'پیگیری' کند. پروتکل الحاقی نظارت گسترده بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران را امکان‌پذیر می‌سازد. انشاالله مشکلات حل بشه روحانی جدیدا طناز شده :) پیگیری ؟؟؟؟

علی مطهری: زمان خوبی برای مذاکره با آمریکا است، چون در موضع قدرتیمعلی مطهری، نماینده تهران در مجلس، مدعی شد «ایران در موضع قدرت است» لذا «زمان خوبی برای مذاکره با العربيه حرف علي مطهري را هيچ کس گوش نمي دهد شما هم وقت خود را تلف نه کنيد! چهل سال هرچه در راس ایران حکومت می کنند بی سواد دربه داغون و دره پیتی و گدا گشنه هستند و مطهری بدان تو نوکر خامنه ای هستی سکوت کن ببین ازبابت چی میگه چون خامنه ای می داند مذاکره یعنی فاتحه رژیم را باید تواند

آمریکا که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زد امروز مدافع گفتگو شده استجهانگیری: حالا که آمریکایی‌ها از فروپاشی ایران، نظام و اقتصاد کشور ناامید و مأیوس شده‌اند، امروز به دنبال مذاکره و گفتگو هستند و کسانی که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زدند امروز مدافع گفتگو شده‌اند آمریکا نتوانست به صفر رساندن فروش نفت را عملی کند گو_ه خوردی. به زباله دان تاریخ خواهید رفت و به دست ایرانیان. BloodLustRegimeMustGo ا... اکبر ببین کار خدا رو ! منم که میرفتم تو کاخ سعد آباد جشن تولد میگرفتم امروز مدعی انقلابی بودن شدم ا... اکبر حسن كليد تو امريكا با وقاحت دروغ ميگه و اسحاقشون تو ايران! به اين ميگن دولت تدبير و اميد

آمریکا که خود گفت‌وگو و مذاکره را بر هم زد امروز مدافع گفت‌وگو شده استجلسه دیدار اعضای شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران بعد از بازگشت از نیویورک در سخنانی گفت که آمریکایی‌ها در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل، برای شرکت در نشست ۵ به علاوه ۱ و برداشتن کل تحریم‌ها اعلام آمادگی کرده بودند ولی ایران این پیشنهاد را نپذیرفته چون نمی‌توانسته پیش‌بینی کند پایان این مذاکره چه خواهد بود.حسن روحانی، رئیس جمهور ایران سخنرانی خود در هفتادوچهارمین مجمع عمومی سازمان ملل را با موضوع امنیت در خلیج فارس و خاورمیانه شروع کرد.به گزارش روز پنج شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه به وقت نیویورک، در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی نیوز آمریکا در پاسخ به سوالی درباره افزایش تنش‌ها در منطقه و بدتر شدن وضعیت یمن، گفت: من هم فکر می‌کنم در حال نزدیک‌تر شدن به یک نقطه بدتر هستیم و راه‌حل اصلی آن این است که ریشه تنش را بخشکانیم.ایران پیشنهاد روحانی: تصویب پروتکل الحاقی در ایران و لغو تحریم‌ها در کنگره آمریکا طبق پیشنهاد روحانی، اگر کنگره آمریکا برجام و رفع تحریم‌ها را تصویب کند، او نیز حاضر است تصویب فوری پروتکل الحاقی در ایران را"پیگیری" کند.

روحانی روز جمعه پنجم مهرماه گفت: «آمریکایی‌ها به صراحت گفته‌ بودند کل تحریم را برمی‌داریم، ولی شکل انجام این کار قابل قبول نبود. این‌که در فضای تحریم و فشار حداکثری، ولو در قالب ۵ به‌علاوه ۱بخواهیم با آمریکایی‌ها مذاکره کنیم، کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند پایان آن چگونه خواهد بود.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید یکی از مهم‌ترین نکات سخنان روحانی اشاره او به دکترین امنیتی جمهوری اسلامی بود.» رییس‌جمهوری ایران گفت با اشاره به مذاکرات خود در مجمع عمومی سازمان ملل با مقام‌های اروپایی گفت که در گفت‌وگو با آنها بر تغییر «‌فضای مسموم» به عنوان پیش‌شرط مذاکره تاکید داشته است. باید جنگ یمن خاتمه یابد و آمریکا فشار غیرقانونی علیه ملت ایران را متوقف کند. روحانی همچنین بار دیگر موضوع دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کرد و مسئول دانستن ایران در این حمله را ناشی از توطئه آمریکا، عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورها دانست. او گفت: «منطقه ما در لبه پرتگاه است» و خروج آمریکا از منطقه را شرط بازگشت ثبات به منطقه دانست. رییس‌جمهوری ایران گفت که از اروپایی‌ها خواهان دریافت مدرک برای اتهام دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات آرامکو شده است و آن‌ها در پاسخ گفته‌اند که این حمله از سوی شمال بوده و حوثی‌ها توان نظامی برای چنین حمله‌ای ندارند. پروتکل الحاقی به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این امکان را می‌دهد که به شکلی گسترده و سرزده تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بازرسی کنند.

روحانی با رد این اتهام گفت معنای مسئول دانستن ایران در حمله به عربستان سعودی، «آشوب و شعله‌ور شدن منطقه» است."  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید او اضافه کرد: «ما دخالت تحریک‌آمیز بیگانگان را تحمل نمی‌کنیم و به هرگونه تعرض به امنیت و تمامیت سرزمینی خود، قاطعانه پاسخ خواهیم داد. وی در خصوص بیانیه سه کشور اروپایی گفت: اولا از رهبران این سه کشور اروپایی شخصا سوال کردم که به چه دلیل می‌گویید ایران به این حمله کمک کرده است؟ آنها هیچ دلیلی نداشتند تنها یک حرف می‌زدند و اینکه برنامه‌ریزی برای این حملات بالاتر از قدرت یمنی‌ها بوده است. بخش‌هایی از سخنان روحانی: رهبران بریتانیا، آلمان و فرانسه اصرار داشتند که جلسه ۵ به‌علاوه ۱ با حضور آمریکا برگزار شود و آمریکا گفته بود تحریم‌ را برمی‌دارم. مساله بعدی این بود که چه تحریمی برداشته شود و آمریکایی‌ها گفته بودند کل تحریم را برمی‌داریم.» روحانی به همکاری حکومت ایران با ترکیه و روسیه برای «تامین امنیت» از جمله در سوریه، یمن و خلیج فارس اشاره کرد و آمریکا عامل مخل این امنیت و ثبات دانست. آمریکایی‌ها به صراحت گفته‌ بودند کل تحریم را برمی‌داریم، ولی شکل انجام این کار قابل قبول نبود. ضمن اینکه هر سه کشور در جنگ یمن شریک آمریکا هستند و تسلیحات به عربستان و امارات می‌دهند. این‌که در فضای تحریم و فشار حداکثری، ولو در قالب ۵ به‌علاوه ۱بخواهیم با آمریکایی‌ها مذاکره کنیم، کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند پایان آن چگونه خواهد بود.» روحانی مجددا از همه کشورهای منطقه دعوت کرد به طرح"ابتکار صلح هرمز" (ائتلاف امید) بپیوندند. این گزارش پیشنهاد ایران را تصویب پروتکل الحاقی در مجلس شورای اسلامی، تصویب توافق هسته‌ای در کنگره آمریکا و برداشته شدن تحریم‌ها عنوان کرده بود.

ما گفتیم آماده مذاکره‌ایم، ولی نه در فضای فشار. اروپایی‌ها می‌گفتند شما چه زمان آماده مذاکره‌اید؟ من می‌گفتم همین یک ساعت دیگر.    "جمهوری اسلامی به حداقل‌ها قانع است" روحانی در سخنرانی خود تحریم‌های آمریکا را"تروریسم اقتصادی" خواند و گفت: «آمریکا به تعهدات خود پشت می‌کند و اروپا از اجرای تعهداتش ناتوان است». بگویند چه سندی دارند. شما اول این فضای مسموم را برطرف کنید. آن کسی که نمی‌خواهد مذاکره انجام شود، آمریکاست. او در ادامه همین سخنان تحریم‌ها را"جنایت" خواند و کسانی که این تحریم‌ها را اعمال کرده‌اند، به عبارتی رهبران آمریکا را"جنایتکاران" نامید. ما نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران را کاهش نداده‌ایم و همه فعالیت‌های ما زیر نظر آژانس است. رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تحریم‌های ضد ایرانی دولت آمریکا، اظهار داشت: دولت آمریکا باید فکر کند در دوره‌ای که تحریم‌های شدیدی را علیه ایران اعمال کرده، چه سودی برده است؟ این اقدام آمریکا به ضرر خود آمریکا، کشورهای طرف تجاری ما و مردم ایران است و از سوی دیگر با اعمال این نوع از تحریم‌ها علیه مردم، دست به تروریسم اقتصادی زده است. کریستین امان‌پور، مجری شبکه سی‌ان‌ان نیز که با ظریف گفت‌وگویی تلویزیونی داشت، پس از آن در توییتر نوشت: «جواد ظریف امروز به من گفت روحانی حاضر است این ‌هفته در نیویورک با ترامپ دیدار کند؛ اگر ترامپ بپذیرد تحریم‌های ایران را بردارد و در ازایش، برای همیشه بر برنامه هسته‌ای ایران نظارت بین‌المللی باشد.

ندیدم هیچ مقامی خروج آمریکا از برجام را محکوم نکند.» او تاکید کرد که مادام که تحریم‌ها ادامه دارند مذاکره‌ای در کار نخواهد بود. آمریکایی‌ها همیشه دنبال منزوی کردن ایران هستند، ولی امسال در نیویورک، یکی از پر رفت‌ و آمدترین محل‌های دیپلماسی، محل اقامت هیات ایرانی بود. امروز بعد از بازگشت از سفر نیویورک، تحریم‌های آمریکا را سست‌تر از هر زمان دیگری می‌بینم.  یکی دیگر از مسايلی که روحانی بر آن تاکید کرد این بود که جمهوری اسلامی خواهان دمکراسی در داخل و بکارگیری دیپلماسی در سطح بین‌المللی است. بنابراین هر چه از زمان این تحریم می‌گذرد نتیجه‌اش افزایش نفرت مردم از حکومت آمریکا و تقویت وحدت و استحکام داخلی است. وقتی وارد نیویورک شدیم، احساس کردیم دو فضای منفی بین دیپلمات‌ها و رسانه‌ها به‌وجود آورده بودند. دنبال این بودند که مسئولیت حمله به آرامکو را متوجه ایران کنند، ولی هیات ایرانی بیان روشنی داشت و من در دیدارهایمان به اروپایی‌ها گفتم که مدارکتان چیست؟ اروپایی‌ها گفتند حمله به آرامکو از سمت شمال بوده. در همین زمینه:.

پاسخ دادم که این شد مدرک؟ وقتی شما اتهامی را متوجه کسی می‌کنید، می‌دانید معنایش چیست؟ معنایش یعنی آشوب و شعله‌ور شدن منطقه. کسی که از برجام خارج شد و این توافق را متزلزل کرد، دولت آمریکا بود و این کار آمریکا بر خلاف تعهد دولت این کشور و همچنین برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل بود. توطئه‌ای که از سوی آمریکا و عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورها طراحی شده بود، در جریان نشست مجمع عمومی کمرنگ شد. مقام‌های کشورهایی مانند روسیه و ترکیه هم به‌صراحت گفتند اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو نادرست است. موضوع دیگر این بود که همه می‌گفتند همه مشکلات بر سر لجبازی ایران است. روحانی اضافه کرد: به رغم کاهش تعهدات، اما نظارت آژانس بر تمام فعالیت‌های هسته‌ای‌ ما وجود دارد و بنابراین آنهایی که ادعا می‌کنند، ایران دنبال سلاح هسته‌ای است نادرست می‌گویند. آمریکا‌یی‌ها به سران اروپایی و غیر اروپایی پیغام داده بودند که ما آماده مذاکره‌ایم.

ما قبلا گفته بودیم که اگر مذاکره‌ای باشد، در قالب ۵ به‌علاوه ۱ خواهد بود و آمریکایی‌ها قبول کردند. . رئیس جمهور تصریح کرد: در روند برجام آنچه به اروپا مربوط می‌شود این است که تعهدات خودش را اجرا کند، اینکه با آمریکا حرف می‌زنیم یا نمی‌زنیم به ما و آمریکا مربوط می‌شود.