روحانی: تا 2 سال آینده با کرونا مواجه هستیم/ مدام ترس و واهمه ایجاد نکنیم- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

28/07/1399 05:23 ب.ظ

🎥 اولین اظهارنظر روحانی پس از روز سیاه کرونا در ایران: باید سبک زندگی‌مان را تغییر بدهیم! باید مبنا را بر این بگذاریم که امسال و حتی سال بعد با این ویروس مواجهیم باید قبول کنیم شرایط عوض شده و شادی، عزا و مناسک مذهبی را نمی‌توان مانند سابق برگزار کرد

رئیس‌جمهور گفت: باید مبنا را بر این بگذاریم که در بدبینانه‌ترین حالت با کرونا مواجه هستیم. وی افزود:‌ برمبنای نگاه بدبینانه معلوم نیست این بیماری تا چه زمانی ادامه دارد، اگر واکسن موثری به وجود آمد یا درمان موثری ایجاد شد، شرایط دیگری است ولی مبنا بر این باشد که همچنان امسال و حتی سال دیگر با این مشکل روبه‌رو باشیم.

کار اصلی تغییر سبک زندگی است. هر درمان و راه‌حل دیگر پیشروی ما باشد که به جای خود ممکن است، موثر باشد اما اساس مساله، تغییر سبک زندگی است یعنی همه باید باور کنیم شرایط سال 99 و سال 1400 با شرایط سال‌های پیش متفاوت است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: باید مبنا را بر این بگذاریم که در بدبینانه‌ترین حالت تا دو سال آینده با کرونا مواجه هستیم و باید خودمان را آماده کنیم و اینکه مثلا بخواهیم عروسی را با سبک گذشته بگیریم نمی‌شود باید سبک قبلی را کنار بگذاریم.

وی اضافه کرد: اگر با سبک قبل بخواهیم مجلس شادمانی را دعوت کنیم از عزیزانمان شدنی نیست و باید این را بپذیریم و قبول کنیم که این سبک عوض شده است. شرایط با گذشته متفاوت است. خدمات باید الکرتونیکی به مردم ارائه شود و این جزو مصوبات ستاد ما است که اگر دستگاه دولتی خدمتی را از طریق الکترونیک می‌تواند انجام بدهد اما طرف را بخواهد با تنبیه شدید مواجه می‌شود. حتی تا انفصال از خدمات در نطر گرفتیم. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

کلانشهرها دو هفته تعطیل شوند/ گرانی‌ها، تغذیه مردم را با مشکل مواجه کرده استرئیس شورای شهر تهران با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: گرانی‌های خیلی زیاد، امکان تغذیه مناسب مردم را با مشکل مواجه کرده است.

برخورد با قانون شکنان؛ بزرگترین نقصان مدیریت کروناوزیر بهداشت: به والله قسم یکی از شفاف‌ترین کشورها در اعلام آمار کرونا ایران است ۸ ماه است التماس می‌کنیم که مریض نشوید چرا باید ۱۲ درصد از جمعیت،امنیت سلامت جمعیت را مخدوش کند و با آنان برخورد نشود؟ ۸۶ درصد مردم مطالبه دارند که با قانون شکن برخورد کنید

خطر تشدید کرونا در شهرهای با هوای آلوده و توصیه وزارت بهداشترییس اداره بیماری‌های مزمن تنفسی وزارت بهداشت با اشاره به نقش آلودگی هوا بر افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا، گفت: امسال با توجه سردتر شدن هوا، وارونگی هوا، آلودگی هوا و شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و... انتظار داریم در سراسر کشور وضعیت بدتری در خصوص کرونا تجربه کنیم.

کرونا در ایران؛ مخالفت با تعطیلی دلیل سیاسی دارد

«با ما جوری رفتار می‌کنند انگار ما عامل ویروس کرونا هستیم»

با تشدید نظارت‏ها به دنبال مقابله با نوسانات قیمتی هستیمرئیس جمهور، حمایت از معیشت خانوار را از بزرگترین دغدغه‏های کنونی دولت دانست و گفت: برنامه‏های دولت در حوزه معیشت مردم و اقتصاد خانوار ایجاد ثبات و توازن منطقی در قیمت کالاهاست. با تشدید نظارت‏ها به دنبال مقابله با نوسانات قیمتی هستیم که غالبا با ایجاد جو روانی کاذب از سوی برخی سودجویان رقم می‏خورد. جلسه چندم اقتصادیه؟ نمیتونم از رو عکس بخونم فککنم ۱۷۴ باشه اره؟ بعد ۱۷۴ جلسه دلار شد ۳۳تومن یعنی بعد هر جلسه هزارتومن میاد رو دلار جلسه خران! سگ بشاشه تو تک تک جلسات بی مصرفتون باز میگم راه کار اساسی حل مشکل اقتصادی دارم اگه میخونی عمل میکنی میفهمی دلت برا مملکتت میسوزه یه سیگنال بده رشته تویت بزنم برات شعار نده عمل کن دلار و بیار زیر ۲۵تومن همه متحد پشتت قرار میگیرن دلارو بیار زیر ۱۵ تومن حتما محبوب و عزیز هه خواهی شد اگه دلار به ۳۵ برسه بیشرفی بیعرضگی نادای حماقت و شکست خودتو نشون دادی وراهی بجز استعفا یا تسلیم نداری

، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه مدیران وزارت بهداشت و متخصصان کرونا گفت: هدف من از این جلسه آن بود که با عزیزان خود تبادل نظر داشته باشیم و پرونده‌ای هشت ماه را ورق بزنیم. روزهای سختی پیشروی ما بود و موج مهلک‌تری از این ویروس روبه‌رو ما است و باید با آن مقابله کنیم.جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود:‌ برمبنای نگاه بدبینانه معلوم نیست این بیماری تا چه زمانی ادامه دارد، اگر واکسن موثری به وجود آمد یا درمان موثری ایجاد شد، شرایط دیگری است ولی مبنا بر این باشد که همچنان امسال و حتی سال دیگر با این مشکل روبه‌رو باشیم. کار اصلی تغییر سبک زندگی است. هر درمان و راه‌حل دیگر پیشروی ما باشد که به جای خود ممکن است، موثر باشد اما اساس مساله، تغییر سبک زندگی است یعنی همه باید باور کنیم شرایط سال 99 و سال 1400 با شرایط سال‌های پیش متفاوت است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: باید مبنا را بر این بگذاریم که در بدبینانه‌ترین حالت تا دو سال آینده با کرونا مواجه هستیم و باید خودمان را آماده کنیم و اینکه مثلا بخواهیم عروسی را با سبک گذشته بگیریم نمی‌شود باید سبک قبلی را کنار بگذاریم.

وی اضافه کرد: اگر با سبک قبل بخواهیم مجلس شادمانی را دعوت کنیم از عزیزانمان شدنی نیست و باید این را بپذیریم و قبول کنیم که این سبک عوض شده است. شرایط با گذشته متفاوت است. خدمات باید الکرتونیکی به مردم ارائه شود و این جزو مصوبات ستاد ما است که اگر دستگاه دولتی خدمتی را از طریق الکترونیک می‌تواند انجام بدهد اما طرف را بخواهد با تنبیه شدید مواجه می‌شود. حتی تا انفصال از خدمات در نطر گرفتیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مردم به مدیران بهداشتی اعتماد کنند. شما می‌بینید که رهبری می‌فرمایند من خودم را موظف می‌دانم به مصوبات ستاد عمل کنم، درس بزرگی است. خواهش می‌کنم با ادبیات واحد با مردم صحبت کنیم. گاهی متخصصان با لحن ثابت با مردم صحبت می‌کنند، متفاوت است. در عین هشدار اما ترس و واهمه زیاد ایجاد نکنیم. بشارت و انذار باید در کنار هم باشد. در کنار خبر خوش خبر ناخوش را هم بیان کنیم. تکرار مداوم این نکته آقا این خطر است کم کم آن را عادی می‌کند.انتهای پیاکم/