روحانی پس از نشست سران قوا:‌ دولت نمره 20 نگرفت- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

08/10/1399 08:40:00 ب.ظ

🎥 روحانی: دولت نمره ۲۰ نگرفت ولی مردم دوتا ۲۰ در سال ۲۰۲۰ گرفتند همه درباره اصل لغو_تحریم‌ها اتفاق نظر داریم

رئیس‌جمهور گفت:‌ بی اثر کردن تحریمها و شکستن آن، لایحه بودجه 1400 و واکسن کرونا سه محور گفت وگو سران سه قوه بود. در هر سه مورد اتفاق نظر داشتیم و نسبت به شیوه ها هم نظراتمان نزدیک به یکدیگر است. ،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در نشست خبری سران قوا گفت: در این روزهای پایانی سال 2020 به مردم عزیز ایران می‌گویم دوتا 20 را کسب کردند و البته دولت نتوانسته نمره 20 بدست بیاورد اما ملت ما دوتا 20 کسب کرده است.

ملت ما هم در مقاومت و ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی و تحریم‌های ضدبشری آمریکا و هم در برابر ویروس کرونا مردم یا اجرای پروتکل‌ها موفقیت‌های بزرگی کسب کردند.

وی افزود: در جلسه امروز موضوع اول پیرامون سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند ما باید در قدم اول تحریم را بی اثر کنیم و در قدم دوم نیز باید تحریم‌ها را بشکنیم؛ در این زمینه گفتگوی بسیار خوبی که داشتیم و همه ما نسبت به این اصل اتفاق نظر داریم.

رئیس جمهور ادامه داد: ما نسبت به شیوه‌ها و قدم‌هایی که باید با یکدیگر برداریم، نظرات مان بسیار نزدیک و مشابه است، لذا ان شاء الله این بحث را در جلسات آینده سران قوا ادامه می‌دهیم. روحانی موضوع لایحه بودجه 1400 را محور دوم گفتگو‌های امروز سران قوا عنوان کرد و گفت: این لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده و نمایندگان در حال بررسی هستند؛ درباره این که مجلس و دولت در چه مواردی می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند و همچنین راجع به اصلاحات احتمالی در تنظیم نهایی بودجه که باید با یکدیگر انجام دهیم، گفتگو کردیم. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>