روحانی, ارز, دولت دوازدهم جمهوری اسلامی ایران, حسن روحانی | روحانی

روحانی, ارز

روحانی: همه کالاهای ضروری و نیازهای اساسی کشور تأمین شده است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

رئیس‌جمهور با بیان 'به‌رغم همه مشکلات و تهدیدها ما امروز در بهترین شرایط از نظر ذخایر ضروری هستیم'، گفت: دولت مشکلی در این زمینه ندارد همه کالاهای ضروری مورد نیاز کشور و نیازهای اساسی تأمین شده است.

23/05/2019 01:01:00 ب.ظ

« روحانی : همه کالاهای ضروری و نیازهای اساسی کشور تامین شده است؛ همه می‌دانیم که قیمت ارز ۱۳ هزار تومان نیست حتی ۸ هزار تومان هم نیست و شرایط و مسائل روانی در افزایش نرخ ارز وجود دارد» رئیس‌جمهور: هدف ما بهبود وضعیت معیشت مردم است

رئیس‌جمهور با بیان 'به‌رغم همه مشکلات و تهدیدها ما امروز در بهترین شرایط از نظر ذخایر ضروری هستیم'، گفت: دولت مشکلی در این زمینه ندارد همه کالاهای ضروری مورد نیاز کشور و نیازهای اساسی تأمین شده است.

وی هدف توطئه‌های دشمنان طی 40 سال گذشته را جلوگیری از ایرانی قدرتمند، متحد و توسعه‌یافته خواند و با تأکید بر اینکه این تلاش دشمنان تاکنون بی‌نتیجه مانده است، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در تلاشی گسترده کوشیده است تا وضعیت کشور در نقطه مطلوبی باشد اما در عین حال قضاوت با مردم و آینده تاریخ است، چرا که برخی مسائل را هم گذشت زمان قضاوت می‌کند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021

رئیس‌جمهور به فشارهای امنیتی و انفجار و ترور، فشار نظامی و تحمیل جنگ و همچنین توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی در 40 سال گذشته اشاره کرد و اظهارداشت: امروز دشمن شدیدترین فشارهای خود را بر بخش اقتصادی متمرکز کرده و امید دارد با این حرکت ، از یک سو مانع توسعه اقتصادی شده و از سوی دیگر اقشار جامعه را تحت فشار قرار دهد و بر روند زندگی مادی، معنوی، فکری و خانوادگی آنان اثرات منفی به‌جای بگذارد.

روحانی با اشاره به تلاش‌های دولت برای اتصال برق و آب به خانه‌های مردم و همچنین به بخش صنعت و کارآفرین کشور، تأکید کرد: نیازمندی‌های آب و برق بخش‌های کارآفرین و از عمومی باقیمت ارزانی تأمین می‌شود و دولت یارانه بالایی در این بخش‌ها پرداخت می‌کند و در مجموع توانسته‌ایم شرایط را برای کار و تولید در داخل آماده کنیم. headtopics.com

وی با اشاره به ثابت ماندن قیمت سوخت و نفت و گاز برای 4 سال متوالی در کشور، تصریح کرد: فعلاً نمی‌توانیم در مورد درست یا غلط بودن این سیاست قضاوت کنیم و البته هر وقت برای تغییر قیمت اقدام کردیم با مشکلاتی مواجه شدیم، اما در هیچ کجای دنیا چنین قیمت سوخت ارزانی وجود ندارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین و بزرگترین حمایت‌های دولت از بخش خصوصی و کارآفرینان عدم قطعی گاز در طول سال است، افزود: در هیچ کجای دنیا سراغ نداریم که چنین حجم بزرگی از لوله‌کشی گاز به مراکز تولیدی و مسکونی انجام شده باشد و الآن 95 درصد مردم از نعمت گاز برخوردارند و و این حمایت دولت از مردم و بخش تولیدی است.

روحانی در ادامه سخنان خود در مورد گلایه‌های مطرح‌شده از سوی نماینده شرکت‌های داروسازی در زمینه ارزانی دارو، گفت: اگر در بخش سلامت، ایران را با کشورهای همجوار و حتی کشورهای توسعه‌یافته مقایسه کنید، شاهدیم که کار بسیار بزرگی در حوزه طرح تحول سلامت در کشور صورت گرفته است، به‌طوری که بسیاری از سران کشورها اعم از اروپایی و غیراروپایی در مورد اجرای طرح تحول سلامت در ایران، ابراز تعجب کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش آموزش کارهای بسیار مهمی در کشور صورت گرفته به‌طوری که ما با 14 میلیون دانش‌آموز و 4 میلیون دانشجو، کار بسیار بزرگی در زمینه آموزش در کشور انجام دادیم.رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرایط کشور، از این نظر که دولت بتواند زمینه را برای رونق فراهم کند، مساعد است و تلاش‌های زیادی انجام شده، گفت: البته اشکالاتی هم در کار وجود دارد که باید برطرف شود. headtopics.com

نامه بیش از ۶۰ زندانی سیاسی و عقیدتی سابق درباره بازداشت‌شدگان خوزستان بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید

روحانی رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی را کاملاً غلط و اشتباه دانست و گفت: در شرایط مساوی حتماً بخش خصوصی در اولویت است و حق تقدم با بخش خصوصی است، نباید به هیچ عنوان بخش دولتی رقیب بخش خصوصی باشد و ما باید امتیاز را به بخش خصوصی دهیم و حتماً بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود.

وی با ابراز اینکه "واگذاری بخش دولتی اصرار مداوم من بوده و هست"، گفت: ان شاء الله امسال شرایط مطلوبی برای واگذاری‌ها داشته باشیم.رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همه بخش‌های دولتی باید واگذار شود، گفت: خوشبختانه مقام معظم رهبری هم با اینکه بخش‌های نظامی از اقتصاد بیرون بروند، موافق بودند و در مورد موضوع ادغام بانک‌ها نیز ایشان موافق بوده و حمایت کردند.

روحانی اصلاحات در بانک‌ها را کاری بسیار سخت و دشوار عنوان کرد و گفت: متأسفانه مجوزهای بی‌رویه زیادی صادر شده و فعالیت در بخشی از بانک‌ها دارای اشکالات عدیده‌ای است. بانک‌ها سرمایه‌های جامد و شرکت دارند و فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند که حاضر نیستند این فعالیت‌های خود را واگذار کنند و این در حالی است که نمی‌شود هم بانک‌دار و هم بنگاه‌دار بود.

وی در تشریح کارهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم در مورد بانک‌ها، گفت: اولین کار مهم دولت در این زمینه این بوده که در طول 6 سال گذشته دست در جیب بانک مرکزی نبرده‌ایم و دولت پایه پولی را بالا نبرد. بالا رفتن پایه پولی کار بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است.رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه در این 6 سال، دولت نسبت به استفاده از پایه پولی متعهد بوده و بعد از این هم متعهد خواهد بود، گفت: حتی برای پرداخت یارانه‌ هم زمانی که پول کم می‌آوردند از پایه پولی استفاده می‌کردند اما ما این کار را نکردیم. headtopics.com

روحانی تعدیل مؤسسات اعتباری غیرمجاز را دومین کار دولت عنوان کرد و گفت: ‌این کار بسیار سخت بود و شجاعت زیادی می‌خواست و ما برای توقف فعالیت این مؤسسات اعتباری غیرمجاز دردسرهای زیادی متحمل شدیم به‌گونه‌ای که حتی برخی تجمع‌های خیابانی از سوی حامیان همین مؤسسات سازمان‌دهی می‌شد تا ما نتوانیم این کار را با موفقیت انجام دهیم.

وی تأکید کرد: البته در مورد بانک‌ها اصلاحات زیادی باید انجام شود که قدم به قدم در حال انجام است و این اقدامات کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد کرد.رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه "دست کارآفرینان را می‌بوسیم"، گفت: خوشحالیم که بخش خصوصی و کارآفرینان هم با استفاده از اعتبارات دولتی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور «کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالبان خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021

روحانی در پاسخ به سؤالات یکی از فعالان اقتصادی در حوزه انرژی مبنی بر ورود بخش خصوصی به فروش نفت و فرآورده‌های نفتی، گفت: برای این منظور راه را باز کرده‌ایم و با ارائه نفت در بورس مشکلی برای فروش نفت و فرآورده‌ها توسط بخش خصوصی نداریم.وی برقراری روابط خارجی با دنیا را کار مهم دیگر دولت عنوان کرد و گفت: به‌رغم همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها، دولت کار خود را در خصوص برقراری روابط خارجی با موفقیت انجام داده و ادامه خواهد داد، ما همیشه به‌دنبال این بوده‌ایم که در منطقه صلح و امنیت باشد. تأمین امنیت بالاترین کار دولت بوده است.

رئیس‌جمهور در خصوص موضوع همکاری بخش دولتی و خصوصی، گفت: همیشه اعضای دولت را تشویق کردم که بدون مشورت با بخش خصوصی تصمیم نگیرند و اگر تصمیمی بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ شود، قبول نمی‌کنم.روحانی با تصریح به اینکه "تخصص و تحصیلات دانشگاهی به‌تنهایی کافی نیست و باید از تجربه بخش خصوصی هم استفاده کنیم"، گفت: کسی که درس اقتصاد خوانده، چارچوب‌ها را بهتر می‌داند، اما وقتی به اجرا می‌رسیم، حتماً باید با بخش خصوصی هم مشورت شود.

وی افزود: با توجه به شرایط منطقه و همسایگان، ضروری است که بخش‌های دولتی و خصوصی با هم مشورت کنند و همه ما باید احساس کنیم که بار مسئولیت سنگین بر دوش‌مان است.رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه "به‌رغم همه مشکلات و تهدیدها ما امروز در بهترین شرایط از نظر ذخایر ضروری هستیم"، گفت: دولت مشکلی در این زمینه ندارد همه کالاهای ضروری مورد نیاز کشور و نیازهای اساسی تأمین شده و وضعیت در این عرصه نسبت به سال گذشته، به‌مراتب بهتر است.

روحانی در پاسخ به اظهارات نماینده صادرکنندگان و درخواست واردات کالا از سوی صادرکنندگان به‌جای انتقال ارز به کشور، گفت: آزاد گذاشتن صادرکنندگان برای واردات کالا به‌جای انتقال ارز خوب است به‌شرطی که کالای واردشده را بر مبنای دلار 13هزار تومانی با مردم حساب نکنند و حداقل براساس ارز نیمایی محاسبه کنند. محاسبه کالای وارداتی با نرخ آزاد به مردم فشار وارد می‌کند.

وی با ابراز اینکه برای دولت راحت‌تر است که صادرکننده جنس مورد نیاز کشور را هم وارد کند، گفت: به‌شرطی که قیمت‌ها را برای مصرف‌کننده بالا نبرد. ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

موسویان: ایران پادزهر همه توطئه‌ها را فراهم کند/در مقطع فعلی جنگی در کار نیستدیپلمات پیشین کشورمان هدف اصلی محور بولتون ـ نتانیاهو را تغییر نظام ایران بدون جنگ دانست و گفت: جنجال‌های یکی دو هفته گذشته از جمله اعزام ناو آمریکایی بیش‌تر جنبه جنگ روانی دارد و تیم بولتون ـ نتانیاهو هم درمقطع فعلی، برنامه آغاز جنگ ندارند. درعین حال آن‌ها اجرای یک طرح دو مرحله‌ای درابعاد هشتگانه تا پایان دور اول ریاست جمهوری ترامپ را در دستور کار قرار داده‌اند. چی شد ، ایزی لایف بدیم خدمت تون 🤡🤡🤡🤡 چشم باز یا بسته غیب گفته!!! تنهایی به این نتیجه رسیده؟؟؟ امریکا نیروی نظامی نمیفرستد درس خوانده هاشو میفرسته TalebiAsal Warning of milanimohsen an Iranian historian to Mr. POTUS: Iran is one of the oldest civilizations/countries in the world. You can not 'officially destroy it'. Alexander/chingiz, & others tried, but they did not succeed. History has shown that Iran knows how to survive.

رئیس قوه قضاییه: همه مسئولان موظفند از کارآفرینان و فعالان اقتصادی حمایت کنندرئیس قوه قضاییه با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران، همه مسئولان و دستگاه ها را موظف به حمایت تمام عیار از کارآفرینان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی دانست. ملت ؟ببینم و تعریف میکنم. خدا کند در ذهن،ملت باشد و نه مدعی‌ال مردم تا امروز،من باتبعض روبرو شدم و از فساد پی‌درپی متلقه برخوردارشدم و کسی از قوه_قضاییه کاری به کار انها نداشته،اون یارو عذرخواهی میکنه. Iran Rouhani_ir Majlis_ir IranUprising98 Mashhad_2017 Khamenei_fa مشکل کشورجهل مرکب است وانکه بسیاری ازعلوم رایج جهان وکشورتصورعلم لکن خلاف علم است لکن دانش ان وجودنداردوان معادل بیکاری،فقر،ناهنجاری،عدم جامع خودکفایی وناامنی درکشوروجهان است که بایدازطریق قران کریم شناخت واصلاح شناخت صورت گیرد.دراین راستابسیاری راشناسایی نموده .

اردوغان: تمام شهروندان ترکیه مسافران یک کشتی هستندرئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه تمام شهروندان کشورمان مسافران یک کشتی هستند، خواستار مسئولیت‌پذیری تمام احزاب سیاسی شد. - خبرگزاری آناتولی

عربستان: همه توان خود را برای ممانعت از وقوع جنگ در منطقه به کار می‌گیریمکابینه عربستان مدعی شد، همه توان‌ خود را به کار می‌گیرد تا مانع از وقوع جنگ در خاورمیانه شود. حالا چطور شد اون آل سقوط به ادعای شما شد این احتمالا کمی تا قسمتی هوا پسه شما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مرده خورهای بی همه چیز از هادی منصور چی بهتون میرسید که به خاطرش جون ۷۵۰۰ بچه رو فقط گرفتین بی شرفها؟ پشتشون به امریکا ودنیا گرمه ما چی فقط بشاراسدگدا وحزب الله محتاج راداریم

آیت‌الله نوری همدانی: گره زدن همه مشکلات با تحریم غلط است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim«آیت‌الله نوری همدانی: گره زدن همه مشکلات با تحریم غلط است» دشمن بداند در رأس این نظام یک رهبر مقتدر و شجاع قرار دارد که با معنویت، توکل و توسل تا به امروز توانسته تمام نقشه‌های آن‌ها را پیش‌بینی کند و آن‌ها را شکست دهد

بازدید رسانه‌های ایران از تأسیسات اتمی نطنز، همه چیز تحت نظارت آژانس استدو هفته پس از اعلام رسمی کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در چارچوب برجام و همچنین همزمان با اعلام افزایش ظرفیت تولید اورانیوم غنی‌شده ۳/۶۷ تعدادی از خبرنگاران داخلی به صورت «محدود» از سایت غنی‌سازی نطنز بازدید کردند. بیشتر بخوانید: مثل اينه كه خامنه اي رفته باشه اونجا 😂

مانند دوران جنگ به اختیارات ویژه نیاز داریم / همه درباره ایستادگی مقابل آمریکا اتفاق نظر دارندرئیس جمهور نقش روحانی ت را دردفاع از منافع ملی و جهان اسلام، نقشی پیشتاز برشمرد و تأکید کرد: روحانی ت همواره به عنوان مرجع جامعه، نقش ارز شمندی در عرصه دینداری، علم و فرهنگ، هدایت مردم، کاستن از اختلافات درون جامعه و تقویت صلح و برادری داشته است. مردم چی ؟ این یعنی همتون گاوین ، اختلاف نظر داشتین میشد یکم امید داشت ملت داشاخ هستن تو این وسط بی ناموسا☹️

همه در بیم‌ و امید جنگ؛ چرا ما باید نگران اقتصاد و جامعه ایران باشیم؟سرتیتر مقاله دقیقا منو به این فکر انداخت که حالا که مطالبات انباشته شده و آمریکا هم که اومده. پس یک جنگ محدود و بمباران محدود دقیقا اون چیزیه که ملاها می‌خواهند تا با گفتن اینکه کشور در جنگِ برای سالها مطالبات رو به عقب بندازن. نبودنش نبود بعضی ها است

هفت منتقد درونمان را بشناسیم تا به آرامش برسیمهفت منتقد درونمان را بشناسیم تا به آرامش برسیم همه ما در برهه‌ای از زندگی‌مان با صدای منتقد درونمان روبه‌رو شده‌ایم. به زبان ساده، منتقد درون همان صدای تند و خشنی است که عبارت‌های منفی به سمتمان پرتاب می‌کند.

این ناظم برای شاگردانش صبحانه آماده می‌کند«پرتو نور اجازه نمی‌داد لای پلک‌هایم را کامل باز کنم تا دنیا را دوباره همان‌قدر شفاف و با همه جزئیاتش ببینم. چند باری پلک زدم تا همه چیز آمد سر جایش. ماسک اکسیژن را که از روی صورتم برداشت، همه چیز برایم عوض شد. من فرصت دوباره‌ای برای زندگی پیدا کرده بودم؛ باید هر طور که شده بود از این فرصت استفاده می‌کردم. فقط احساس کردم که باید بروم…» 🤲👏

با بلیت‌های ۲۵۰ هزار تومانی به تماشای تئاتر لاکچری می‌نشینیم/ آیا همه اهالی تئاتر در قیمت‌گذاری شریک‌اند؟سال گذشته و با پر رنگ شدن موضوع قیمت بلیت چند نمایش، شهرام کرمی از تشکیل شورایی فنی برای تدوین آئین‌نامه نرخ‌گذاری قیمت بلیت تئاتر خبر داد؛ پس از گذشت حدود هفت ماه سرنوشت این آئین‌نامه را پیگیری کرده و علاوه بر مدیرکل هنرهای نمایشی، با مدیرعامل خانه تئاتر و همچنین عباس جمالی که آغازگر طرح پرسشگری پیرامون شفافیت منابع مالی سرمایه‌گذاری‌های تئاترهای موسوم به لاکچری بود، گفتگو کرده‌ایم.