روحانی در دیدار با وزیر خارجه ایرلند: اروپایی‌ها از تهدید و فشار خودداری کنند

07/03/2021 01:05:00 ب.ظ

روحانی در دیدار با وزیر خارجه ایرلند: اروپایی‌ها از تهدید و فشار خودداری کنند جزئیات بیشتر🔽

ایران, ایرلند

روحانی در دیدار با وزیر خارجه ایرلند : اروپا یی‌ها از تهدید و فشار خودداری کنند جزئیات بیشتر🔽

حسن روحانی: « ایران آمادگی دارد پس از رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا و دست کشیدن این کشور از سیاست تهدید و فشار، بلافاصله اقدامات جبرانی خود را منطبق با مفاد برجام انجام داده و به تعهدات خود عمل کند.»

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز یکشنبه در جریان دیدار با سایمون کاونی، وزیر خارجه ایرلند که با هدف احیای توافق هسته‌ای به تهران سفر کرده، از اروپا خواست تا در جریان هرگونه مذاکره با ایران، از تهدید و فشار خودداری کنند.سرنوشت توافق هسته‌ای امضا شده میان ایران و پنج قدرت بزرگ جهان در سال ۲۰۱۵ میلادی که بطور رسمی تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) نیز شناخته می‌شود، پس از خروج ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ میلادی به دستور دونالد ترامپ و تحمیل دوباره مجموعه‌ای از تحریم‌های سیاسی و اقتصادی علیه ایران، با ابهام روبرو شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

روحانی خواستار اجتناب اروپاییان از تهدید و فشار در مذاکره با ایران شدحسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دیدار با سایمون کاوونی وزیر خارجه جمهوری ایرلند خواستار پرهیز هر

تهدید روحانی به غنی‌سازی 90درصدی هم‌زمان با ادامه نشست وینحسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران ، در یک تنش‌افزایی جدید و هم‌زمان با ادامه نشست وین، روز پنجشنبه 26 تهدید نیست واقعیت است ایشان در هر کلامش چندین گرا به دشمن میدهد .ایشان در واقع این پیام را رسانده ، ایران همین حالا هم توان غنی سازی بالای ۹۰ درصد را دارد من مانع شده ام اگر با فرستادگان دولت من توافق نکنید باید به دولت بعدی برای کنار گذاشتن غنی سازی ۹۰ درصد باج بیشتر بدهید

جو بایدن: با متحدان‌مان برای جلوگیری از تهدید هسته‌ای ایران همکاری می‌کنیم«ما به‌منظور برخورد با تهدید‌ این کشورها از راه دیپلماسی و بازدارندگی شدید، با متحدان‌مان همکاری تنگاتنگ خواهیم داشت.» خوبه دو دسته شدید.یکی با حرفهای اینجوری متحدین خودتون رو مشغول کنید و گروه بایدن،مشغول خیانت.آخر کار هم همه چیز از دست متحدین رفته و از شما لجن ها هم خبری نیست.۴۳ سال همین کار رو با ملت ایران کردید و صداهاشون رو بریدید و دولت هم، هم چپاول هم بعنوان ابزار جاسوسی استفاده کردید چون خجالت میکشد بگوید با خامنه‌ای همکاری میکنیم، پای متحدان را بمیان میکشد تا فشار افکار عمومی داخل آمریکا و اسرائیل و کشورهای عربی کمتر شود بایدن_کارتر_دوم Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

روحانی از تصویب نشدن لایحه مبارزه با پولشویی انتقاد کردرئیس جمهوری ایران در سخنانی از تصویب نشدن لوایح مربوط با پولشویی و تامین مالی تروریسم در مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

بوریس جانسون از روحانی خواستار خروج نازنین زاغری از ایران شد | DW | 11.03.2021نخست‌وزیر بریتانیا با رئیس جمهوری ایران تلفنی گفت‌وگو کرده و خواهان خروج فوری نازنین زاغری از ایران و بازگشت او به بریتانیا نزد خانواده‌اش شده است. بوریس جانسون همچنین خواستار بازگشت ایران به تعهدات اتمی‌اش شده است. گوجه، دوغ اضافی؟ گوه خورده گوه خورده گوه خورده احتمالا هدف اصلی از این تماس بازگشت ایران ایران به تعهدات اتمی اش بوده است چون حقوق بشر و آزادی نازنین زاغری در آخر لیست تقاضا های غربیها از جمهوری اسلامی است متاسفانه.

Aa حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز یکشنبه در جریان دیدار با سایمون کاونی، وزیر خارجه ایرلند که با هدف احیای توافق هسته‌ای به تهران سفر کرده، از اروپا خواست تا در جریان هرگونه مذاکره با ایران، از تهدید و فشار خودداری کنند.گونه «تهدید و فشار» از سوی کشورهای اروپایی طی گفت‌وگو برای احیای مجدد برجام شد.April 15, 2021 این در حالی است که او روز گذشته او با متهم کردن اسرائیل به دست داشتن در انفجار نطنز از آغاز «‏ غنی سازی 60% خبر داد.بایدن در حالی این سخنان را درباره ایران ایراد کرد که مذاکرات غیررسمی تهران با نمایندگان قدرت‌های جهانی برای احیای برجام در وین، پایتخت اتریش در جریان است.

سرنوشت توافق هسته‌ای امضا شده میان ایران و پنج قدرت بزرگ جهان در سال ۲۰۱۵ میلادی که بطور رسمی تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) نیز شناخته می‌شود، پس از خروج ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ میلادی به دستور دونالد ترامپ و تحمیل دوباره مجموعه‌ای از تحریم‌های سیاسی و اقتصادی علیه ایران، با ابهام روبرو شد. اکنون آقای کاونی در مقام «تسهیل‌کننده» روند از سرگیری گفتگوهای اتمی، به تهران سفر کرده است تا زمینه آغاز مذاکرات را میان تهران و امضاکنندگان این توافق از جمله دولت جدید ایالات متحده به رهبری جو بایدن فراهم کند. ایالات متحده در سال 2018 در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به طور یک‌جانبه از برجام خارج شد و تحریم‌های شدیدی را علیه ایران به اجرا گذاشت. بر اساس بیانیه‌ای که از سوی دفتر ریاست جمهوری ایران منتشر شد، حسن روحانی در جریان دیدار روز یکشنبه خود تاکید کرده است که «بهترین راه برای حل مشکلات با شرکای اروپایی در سطوح مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، مذاکرات مبتنی بر احترام متقابل و جلوگیری از هرگونه تهدید و فشار است.» رئیس جمهوری ایران نگرانی‌های اروپا از تصمیم ایران مبنی بر افزایش غنی‌سازی تا 60درصد و احتمال ساخت بمب اتمتوسط تهران را نادرست خواند و اظهار داشت: «ما همین امروز هم می‌توانیم غنی سازی 90درصدی انجام دهیم و آنچیزی که در کله شما است که ایران مسیر را برای بمب اتم هموار می‌کند اشتباه محض شماست.» اگرچه ایرلند امضاکننده توافق هسته‌ای نیست اما در حال حاضر عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل است و به عنوان «تسهیل‌گر» برای قطعنامه ۲۲۳۱ (قطعنامه شورای امنیت در موضوع توافق هسته‌ای ایران) وظیفه دارد تا سایر اعضای شورا را در جریان اجرای این توافق بگذارد. در مقابل، ایران اصرار دارد که برای بازگشت مجدد به روند مذاکرات می‌بایست ابتدا کلیه تحریم‌ها برداشته شوند. آقای روحانی همچنین در این دیدار از «بی‌عملی اروپا در قبال تعهدات برجام» انتقاد کرد و افزود که اگرچه ایران متعهد به «حفظ برجام است و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته.» جورج بایدن سپس گفت که اینک پس از محکومیت مسبب قتل جورج فلوید «می‌توان دید که دختر او تا چه حد حق داشت.

. او با انتقاد از بی‌عملی اروپا نسبت به تعهدات برجامی، افزود: «ایران متعهد به برجام و حفظ آن بوده و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته است». این گفت‌وگوها امروز در حالی از سر گرفته می‌شود که اخیرا تاسیسات غنی‌سازی ایران در سایت اتمی نطنز، در کمتر ازیکسال و برای بار دوم مورد حمله قرار گرفت.. اما این وضعیت نمی‌تواند برای همیشه ادامه یابد» و برای «حفظ و احیای» این توافق، ضروریست تا همه طرفها به تعهدات خود عمل کنند. سه کشور اروپایی عضو برجام پنج‌شنبه گذشته از تصویب قطعنامه محکومیت ایران در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژیاتمی به دلیل کاهش سطح تعهدات برجامی ایران خودداری کردند تا فرصتی مجدد به دیپلماسی بدهند. .