روحانی: اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشوند وارد موج سوم کرونا خواهیم شد

01/06/1399 10:45 ق.ظ

رئیس جمهوری ایران اعلام کرد اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند وارد «موج سوم کرونا» خواهیم شد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهوری ایران اعلام کرد اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند وارد «موج سوم کرونا» خواهیم شد. - خبرگزاری آناتولی وی افزود:"موج دوم کرونا اما از اواخر خرداد آغاز شد و تمام تیر و مرداد ماه را هم در بر گرفت، این موج تا حدی با موج اول متفاوت بود، به طوری که این موج وسیع‌تر و سنگین‌تر بود و ویروس مهاجم‌تر شده بود".

روحانی آمار موارد فوتی در موج دوم کرونا را متفاوت اعلام کرد و گفت:"در میان جانباختگان، جوانان در سنین 30 تا 40 سال را مشاهده می‌کنیم، در حالی که در موج اول این آمار کم بود اما در موج دوم بیشتر شده است و علاوه بر این در موج دوم استان‌های زیادی درگیر شده اند".

رئیس جمهوری ایران تصریح کرد:"اگر یک یا دو استان درگیر باشند راحت‌تر می‌توان مدیریت کرد، اما گاهی از 31 استان، بیش از 20 استان درگیر بیماری هستند، آن وقت شرایط دیگر متفاوت می‌شود". وی همچنین درباره ادامه فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت:"مدیران اداراتی که مردم را به حضور فیزیکی مجبور کنند و از فضای مجازی استفاده نکنند حتما باید تنبیه و از خدمت منفصل شوند. راه حل این است که ما خود را به این سبک زندگی عادت دهیم، این که واکسن امروز پیدا شود و یا چند ماه و یا یک سال دیگر معلوم نیست ما باید خود را به سبک زندگی جدید عادت دهیم و ماه‌ها فاصله گذاری را رعایت کنیم".

ادامه مطلب:
aa_persian »

پرزیدنت ترامپ در دیدار با نخست وزیر عراق: اگر کسی به ما حمله کند ‌با واکنش شدیدتر ما رو‌به‌رو خواهد شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

برگزاری مراسم محرم در ایران با وجود کرونا - BBC News فارسیدر ایران برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم با وجود شیوع کرونا آغاز شده است و تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که در برخی موارد دستورالعمل‌های بهداشتی برای مهار ویروس رعایت نشده‌اند.

پروتکل‌ها رعایت نشوند، کرمانشاه دوباره گرفتار وضعیت قرمز می‌شودایلنا:استاندار کرمانشاه گفت: پروتکل‌ها رعایت نشوند، کرمانشاه دوباره گرفتار وضعیت قرمز شیوع کرونا می‌شود.

هشدار رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره ورود به موج سوم کرونا در محرمناهید خداکرمی، رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، نسبت به آغاز «موج سوم کرونا» در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها در مراسم محرم هشدار داد و گفت که در موج دوم تعداد جان‌باختگان در پایتخت تا ۱۲۰ نفر در روز هم رسید و موج سوم بسیار شدیدتر خواهد بود

بزرگترین پاداش برای جامعه پزشکی، رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی است- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimوزیر بهداشت: فکر می‌کردیم تابستان آرام‌تری داریم اما نشد! علت این نشدن را الان نمی‌‌گوییم و گفتن آن را به آینده می‌‌سپارم بزرگترین پاداش برای جامعه پزشکی، رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی است كرونا

کار پزشکان امروز مانند فداکاری در دوران دفاع مقدس است/ بعد از عاشورا نباید شاهد پیک جدید بیماری باشیمروحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: کار پزشکان امروز مانند فداکاری در دوران دفاع مقدس است/ بعد از عاشورا نباید شاهد پیک جدید بیماری باشیم

رئیس جمهوری ایران اعلام کرد اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند وارد «موج سوم کرونا» خواهیم شد.حسن روحانی، رئیس جمهوری ایرانحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز شنبه در نشست ستاد مقابله با ویروس کرونا در تهران اظهارداشت:"اگر دوباره دستورالعمل‌های بهداشتی را کنار بگذاریم وارد موج سوم کرونا خواهیم شد. به امید از بین رفتن کرونا نباشیم".

وی افزود:"موج دوم کرونا اما از اواخر خرداد آغاز شد و تمام تیر و مرداد ماه را هم در بر گرفت، این موج تا حدی با موج اول متفاوت بود، به طوری که این موج وسیع‌تر و سنگین‌تر بود و ویروس مهاجم‌تر شده بود".

روحانی آمار موارد فوتی در موج دوم کرونا را متفاوت اعلام کرد و گفت:"در میان جانباختگان، جوانان در سنین 30 تا 40 سال را مشاهده می‌کنیم، در حالی که در موج اول این آمار کم بود اما در موج دوم بیشتر شده است و علاوه بر این در موج دوم استان‌های زیادی درگیر شده اند".

رئیس جمهوری ایران تصریح کرد:"اگر یک یا دو استان درگیر باشند راحت‌تر می‌توان مدیریت کرد، اما گاهی از 31 استان، بیش از 20 استان درگیر بیماری هستند، آن وقت شرایط دیگر متفاوت می‌شود".

وی همچنین درباره ادامه فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت:"مدیران اداراتی که مردم را به حضور فیزیکی مجبور کنند و از فضای مجازی استفاده نکنند حتما باید تنبیه و از خدمت منفصل شوند. راه حل این است که ما خود را به این سبک زندگی عادت دهیم، این که واکسن امروز پیدا شود و یا چند ماه و یا یک سال دیگر معلوم نیست ما باید خود را به سبک زندگی جدید عادت دهیم و ماه‌ها فاصله گذاری را رعایت کنیم".

او درباره عزاداری ماه محرم خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورش نیز اظهار کرد:"به وزیر ارتباطات برای ماه محرم بابت پهنای باند و امکان ارتباطی که باید در سراسر کشور به بهترین وجه در اختیار مردم باشد، تاکید می کنم. ما باید از لحاظ امکانات ارتباطاتی همه توان خود را در ایام محرم به کار بگیریم. رسانه ملی و فضای مجازی دو ابزار مهم کشور هستند تا مردم بتوانند محرمی پرشور برگزار کنند. عدم مراقبت از این مساله باعث به هم ریختگی برنامه‌ها می‌شود".