روحانی در دیدار با نخست وزیر عراق:مشکلات باید از طریق گفتگوی کشورهای منطقه حل شود

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسن_روحانی در دیدار عادل_عبدالمهدی،نخست وزیر عراق، که در سفری غیرمنتظره وارد تهران شد، با بیان اینکه «ایران آغازکننده جنگ و تنش نخواهد بود»، گفت: «معتقدیم مشکلات منطقه باید از طریق گفتگو و مذاکره و همکاری میان کشورهای منطقه حل و فصل شود.»

ن اینکه «ایران آغازکننده جنگ و تنش نخواهد بود»، گفت: «معتقدیم مشکلات منطقه باید از طریق گفتگو و مذاکره و همکاری میان همسایگان و کشورهای منطقه حل و فصل شود.»

دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران ارائه چنین پیشنهادی از سوی نخست وزیر عراق را تائید نکرد، اما روزنامه ایران که نزدیک به دولت است خبر داد که سفر عبدالمهدی به تهران در چارچوب تلاش عراق برای آغاز «گفت و گوهای ایرانی-عربی» است تا جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعوی و امارات متحده عربی در جریان این نشست به طور مستقیم و بی واسطه با یکدیگر درباره تنش در منطقه گفت و گو کنند.

روحانی همچنین به توافقات ایران و عراق در زمینه لایروبی اروندرود اشاره کرد، گفت: «تسریع در اجرای این توافق به نفع دو ملت و ساکنان شهرهای حاشیه‌ای این رود در ایران و عراق است.» نخست وزیر عراق با تاکید بر ضرورت توسعه روابط و همکاری‌های ایران و عراق در بخش‌های مختلف، گفت: «باید تلاش کنیم تا با توسعه مناسبات فیمابین و تلاش در جهت تسریع در اجرای توافقات منافع دو ملت را تأمین و از آن حفاظت کنیم.»منابع رسانه‌ای گزارش دادند که نخست وزیر عراق در سفرش به ایران، پیشنهاد برگزاری «کنفرانس منطقه‌ای» به ابتکار عراق و در بغداد را به مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ارائه می‌کند.

پس از آن در جریان سفر ۲۳ تیرماه فدریکا موگرینی به بغداد، در جریان نخست وزیر و وزیر خارجه عراق با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طرح برگزاری کنفرانس منطقه‌ای به میزبانی بغداد را مطرح کردند. محمد الحکیم، وزیر خارجه عراق، نیز در آن نشست رسانه‌ای با تاکید براینکه «ما خود در حال جنگ با تروریسم هستیم، منطقه برای جنگ جدید آماده نیست و عراق نباید صحنه درگیری باشد»، گفته بود: «ما برای حل این بحران باید یا دیگر کشورهای عربی از جمله کویت و عمان» رایزنی کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همزمان با تداوم سرکوب مخالفان در ونزوئلا، وزیر امور خارجه ایران با نیکلاس مادورو دیدار کردهمزمان با تداوم سرکوب مخالفان در ونزوئلا ، وزیر امور خارجه ایران با نیکلاس مادورو دیدار کرد دیدار محمد جواد ظريف بنا به گزارش خبرگزاری ایرنا بعد از ظهر شنبه ۲۹ تیر به وقت محلی در کاراکاس برگزار شد و دو طرف در مورد مسائل دو جانبه گفت و گو کردند. ديكتاتور چو ديكتاتور ببيند خوشش آيد. وجوه مشتركي دارن اين دو هر دو درغگو ، آدمكش ، سركوبگر ، متوهم ، دزد و غارتگر ، خائن به مملكت ، دستنشانده روسيه و ... هستند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ظریف با مادورو در کاراکاس دیدار کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 خوش‌وبش گرم ظریف و مادورو در کاراکاس - ونزوئلا ظریف پس از ونزوئلا، عازم نیکاراگوئه و بولیوی بعنوان دو کشور متحد و دوست ایران در آمریکای لاتین می‌شود و آخرین تحولات روابط دوجانبه اعم از سیاسی و اقتصادی را با مقامات آن کشورها مورد بحث قرار خواهد داد «رئیس جمهور ونزوئلا پس از دیدار با وزیر خارجه کشورمان در توییتر نوشت: دیدار موفقیت‌ آمیزی با ظریف داشتم» من از حمایت‌های شما از ونزوئلا در مقابل محاصره امپریالیسم قدردانی می‌کنم؛ آمادگی خود را برای تحکیم روابط دوجانبه اعلام می‌کنیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزیر دفاع ترکیه با نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تشریح اقدامات وزارت اطلاعات در مورد برخورد با جاسوسان آمریکایی/ شناسایی۱۷ جاسوس مرتبط با سیامدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات مطرح کرد؛ تشریح اقدامات وزارت اطلاعات در مورد برخورد با جاسوسان آمریکایی/ شناسایی۱۷ جاسوس مرتبط با سیا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مشاوران سابق میرحسین موسوی در نامه‌ای به روحانی خواستار رفع حصر شدندجمعی از مشاوران سابق میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز، درنامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور در مورد سلامت محصورین هشدار داده و خواستار رفع سریع حصر شدند. میرحسین موسوی به همراه همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی بیش از ۸ است که بدون محاکمه در حبس خانگی هستند. اصلا فکر نکنید که اصلاح طلب ها بدنبال حصر حضرات باشند. این موضوع حصر مبحثی برای فریب عده ای در انتخابات های آتی میباشد. Alan vagan moshkele ma ine مردم شریف ایران لطفا گول انتخابات جدید را نخورید. تا زمانیکه ولایت فقیه تمام قدرت را در دست دارد، هیچ تغییری در میهن ما رخ نخواهد داد. رژیم میداند که کسی به پای صندوق رای نخواهد رفت. برای حفظ نظام امکان دارد موسوی را از زندان آزاد کرده و او را کاندید رئیس جمهوری کنند. نه به همه!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مشکلات دانشجویان ستاره دار برطرف شده است/ قول وزیر علوم برای استفاده از خانم‌ها در سمت ریاست دانشگاهاسعیدی در گفت‌وگو با ایلنا: مشکلات دانشجویان_ستاره_دار برطرف شده است/ قول وزیر علوم برای استفاده از خانم‌ها در سمت ریاست دانشگاها
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »