روحانی برای سفر به نیویورک تردید داشت/ روال اداری آزادی نفتکش انگلیسی طی شده است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 91 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی دولت در نشست خبری: روحانی برای سفر به نیویورک تردید داشت/ روال اداری آزادی نفتکش انگلیسی طی شده است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی ربیعی در نشست خبری خود با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس نمادی از ایستادگی ایرانیان در جنگی تمام عیار است. این هفته برای ایران و مردم ایران و مسئولان درس‌های بسیار دارد.

سخنگوی دولت همچنین درباره طرح ایران برای صلح در منطقه نیز بیان کرد: طرح ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز ایده روحانی در برابر جنگ‌طلبی‌ها در این سفر است که جزئیاتش تشریح خواهد شد. ارائه راهکارهای دیپلماتیک در دستور کار ایران است برای حل مشکلات منطقه و رسیدن به صلح و ثبات و نشانگر اهمیت این موضوع برای ایران است. این طرح به سازمان ملل متحد در جریان این سفر تقدیم خواهد شد.

سخنگوی دولت بیان کرد: هیچ تعارضی در دیدگاه‌های مختلف داخل کشور نیز در این زمینه وجود ندارد و اظهارات ظریف در چارچوب مشخص است.ربیعی درباره ممانعت از ورود ۱۲ دانشجوی ایرانی به کشور آمریکا و لغو ویزای آنها گفت: این مشکل از طریق دفتر حافظ منافع ایران در حال پیگیری است؛ مدارک نشان می‌دهد این دانشجویان نه سابقه سیاسی دارند و نه رشته تحصیلی آنها رشته خاصی که مورد سوءظن قرار بگیرند، نبوده است.

سخنگوی دولت افزود: بعد از تحریم‌ها مشکل ارسال ارز برای دانشجویان ایرانی ایجاد شد. حدود ۱۰ هزار پرونده در همین زمینه به وزرات بهداشت ارسال شد که حدود ۳ هزار پرونده در همان ابتدا رد شد چون مدارک آنها ناقص بود. در ادامه بحثی مطرح شد که کسانی که حداقل ۳۶ واحد در خارج از کشور گذرانده‌اند بتوانند به کشور برگردند ولی بخشی از آن‌ها سندسازی کردند و در نهایت تعداد دیگری از رده خارج شدند.

ربیعی گفت: برخی از شرکت‌های کنکور از این موضوع به عنوان یک شو استفاده کردند و حتی در جاهایی از او مصاحبه گرفته و پخش کردند و در حقیقت سوء استفاده شرکت کنکوری برای تبلیغ خودش بوده که این اتفاق رخ داده است. وی افزود: عدد قطعی و رسمی در این توافقات هنوز وجود ندارد و موضوع در سطح کارشناسی است و آنچه بیان شد، پیش‌بینی از آینده روابط ایران و چین بود. ایران تسلیم جوسازی‌ها نخواهد شد و از تمام کشورهایی که در دوران تحریم کنار ایران است، متشکریم.ربیعی درباره اعتراض کارگران هپکو به عدم پرداخت مطالباتشان نیز اظهار کرد: مشکل امروز هپکو، مشکل تولید آن است چون خریداران کم شده‌اند ضمن اینکه تکنولوژی آن نیز باید نوسازی شود اما مساله دوم نوع خصوصی‌سازی‌هاست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده اراک: اغلب بازداشت‌شدگان اعتراضات کارگری هپکو آزاد شده‌اند/پیگیر آزادی سایرین هستیمنماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «اغلب بازداشت‌شدگان اعتراضات کارگری هپکو آزاد شده‌اند» گفت که پیگیری‌ها برای آزادی سایر بازداشت شدگان ادامه دارد. افرین بااین برخوردهای بدون حساب وکتاب؟؟!!خداوندمتعال درقران کریم می فرمایدرزق همه موجودات راماتنظیم کردیم.وفرموده حقوق مردم راکم ندهیدودرزمین سربه فسادبرندارید.؟.!،حال چگونه خلافهایی که ان کارخانه انجام داده وبایدپاسخگوی عدم پرداخت حقوق کارگران باشد،کارگران مواخذه می شوند.؟، !ا اشکاراست که ان خلاف مضاعف است وازمنظرالهی مخفی نمی ماند.هرکس درهرنقطه ازکشورکاروتلاش می کندبایدحقوق ودستمزدوی کامل براساس رفع جامع نیاززمانش پرداخت وبه زمان بایدصورت گیردوتنطیم کننده ان بایددولت باشدوقصوردراین خصوص بایدپاسخگوباشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دربی مردانه تهران؛ دوئل ایتالیا و آرژانتین در آزادی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیده‌بان حقوق بشر خواستار آزادی بازداشت‌شدگان تظاهرات مصر شدیک روز پس از تظاهرات کم‌سابقه علیه عبدالفتاح_سیسی، رییس جمهوری مصر در چند شهر این کشور، سازمان دیده بان حقوق بشر، خواستار آزادی بازداشت‌شدگان در این تظاهرات شد. درود بر مردم مصر مرگ بر شاه وشیخ در ایران که سد راه آزادی مردمند رضا منتظر السلطنه برو پیش ننه فرح بزار مردم خودشون میدونند چکار کنند بقو مشیری تو در جهت اهداف حکومتی مرگ بر شاه وشیخ
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نامه چهارنفره از زندان اوین؛ میل به آزادی امیدبخش لحظه‌های ماستfreeourwomen
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۹۸ مورد مراجعه به اورژانس در مسابقه فوتبال در ورزشگاه آزادیرئیس مرکز اورژانس تهران: در جریان دربی_تهران ۹۸ نفر به نیروهای اورژانس مستقر در ورزشگاه آزادی مراجعه کرده‌اند که ۸۸ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۰ نفر به مرکز درمانی منتقل شدند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در سازمان ملل متحد درباره آزادی مذهبی سخنرانی می‌کند🔺پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در سازمان ملل متحد درباره آزادی مذهبی سخنرانی می‌کند ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحد، قرار است روز دوشنبه اول مهر ماه در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک، درباره آزادی مذهبی سخنرانی کند. مگر اطلاعات درباره مذاهب و تاریخ ادیان هم دارد،شخصیتی که تقریباً تمام رهبران دینی و سیاسی جهان از دالایی لاما در مذهب بودایی تا رهبران مسلمان و مسیحی و یهودی تنها به دلیل عدم بنیان اخلاقی خانوادگی ترامپ از ملاقات با وی حذر میکنند،چگونه میخواهد در باره مذهب و ازادی در ان صحبت کند خداتمام ادیان وپیامبران رابرای هدایت نسل بشربه سوی انسانیت خود،خلق کرد.درهردین ومذهبی مقابله باانسان وانسانیت وخصوصیات شیطانی مانند:تعصب مذهبی،دروغ وتزویر،قتل وجنایت ترویج شود،آن دین ومذهب شیطانی است ونبایدخودراآلت دست شیاطین قرارداد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »