روایت فرزندخواندگی دختر نوزادی که مادرش در حمله به زایشگاه در کابل کشته شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

یک زوج در کابل، یکی از نوزادانی که در حمله یک هفته قبل به بیمارستان پزشکان بدون مرز در غرب کابل مادرش را از دست داد را به سرپرستی گرفته‌اند. سید قربان؛ پدر این نوزاد به بی‌‍بی‌سی گفت که به دلیل ناتوانی مالی و فیزیکی، نمی‌توانست از دختر نوزادش مراقبت کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

Image caption

آقای قربان از روز حادثه حمله به زایشگاه در برچی کابل می‌گوید:"ساعت نه و پنجاه دقیقه بود که موبایلم زنگ زد، دخترم گفت مادرش تماس گرفته و می‌گوید اینجا (زایشگاه) انتحاری شده، می‌خواهم خانه بیایم. فکر کردم از حملاتی است که با واسکت (جلیقه) انتحاری رخ می‌دهد و نجات پیدا می‌کنند. دو دقیقه بعد که تماس گرفتم گوشی را جواب نداد. ساعت پنج عصر دوباره تماس گرفتم، کسی از طب عدلی/پزشک قانونی پاسخ داد و گفت خانم‌تان شهید شده.

سید قربان می‌گوید هنگامی که برای گرفتن فرزندش رفت و حتی پس از آن، چند نفر از او خواستند تا فرزندش را به آنان به فرزندخواندگی بسپارد، اما تصمیم در این مورد برایش دشوار بود. از ازدواج شیما و غلام نبی نزدیک به دو دهه می‌گذرد اما تاهنوز صاحب فرزندی نشده‌اند. شیما خانم خانه است و همسرش هم کارگر روزمزد است. شیما می‌گوید:"پیش سید قربان رفتیم و گفتیم اگر خودت از کودک مراقبت می‌توانی که خوب، اگر نمی‌توانی و قرار است به کسی به فرزندی بدهی، به ما بسپار که از او خوب مواظبت کنیم و سید قربان گفت نمی‌توانم از او مواظبت کنم. او را با خود آوردیم و امروز چهارده روز است که پیش ماست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

درود بر بی بی سی BBC

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرستارانی که در بحران کرونا به جای تکریم اخراج شدند | DW | 20.05.2020بیش از ۱۰ روز است که پرستاران گیلان و مازندران که در میانه بحران کرونا با قراردادهای ۸۹ روزه به کار گمارده شده بودند در اعتراض به نگرفتن حقوق و اخراجشان از کار دست به تحصن زده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟در برنامه «کارگر ایرانی» مطرح شد: خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایتالیا به بیش از 32 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زیارتگاه یهودیان در همدان؛ از تهدید به تغییرکاربری تا آتش‌سوزی و تخریب
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 5 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان به کرونا در جهان از 5 میلیون نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آب‌گرفتگی در ۹نقطه از معابر پایتخت در پی بارندگی شدید امشبرییس مرکز کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ از آب‌گرفتگی در ۹ نقطه از معابر اصلی پایتخت در پی بارندگی‌های شدید امشب خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »