روایت یک جلسه متشنج؛ ظریف نزدیک بود به صورت مدیرکل آژانس سیلی بزند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخت‌ترین پرونده جمهوری اسلامی ایران به روایت کتاب محمدجواد ظریف، پرونده پی‌ام‌دی یا «ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی» بوده است. راستی_آزمایی ظریف

، بر اساس کتاب راز سر به مهر و کتاب دیگری که بر مبنای اسنادی از بایگانی اتمی ایران تهیه شده، نقش محسن فخری‌زاده در بروز این بحران و تشکیل پرونده پی‌ام‌دی و سرانجام همکاری او با گروه مذاکره کننده اتمی برای حل و فصل پرونده، بازخوانی شده است.

آژانس بر اساس اسنادی که در اختیار داشت، می‌گفت جمهوری اسلامی در تاسیسات اتمی پارچین دست به آزمایش چاشنی‌های انفجاری زده که در تسلیحات اتمی کاربرد دارند و باید درباره آن توضیح دهد که با چه هدفی چنین چاشنی‌هایی را ساخته و کارایی آن را آزموده است. کتاب می‌گوید تعبیری که آمانو در آن دیدار به کار برد، بعد در مذاکرات با گروه ۵+۱ معروف شد و از سوی ایرانی‌ها به کنایه برای نشان دادن سختی کار با آژانس به کار می‌رفت.

با رو به وخامت رفتن اوضاع، گفت‌وگوی دو طرف توسط عراقچی قطع شده بود: «گفتم جواد جان اجازه می‌دهید صحبت کنم؟ همین تغییر در شخصیت مذاکره کنندگان و تفاوت در طنین صدای میان ما کمک کرد فضا اندکی آرام شود. البته مذاکره با همان سختی ادامه یافت چون مقرر است استاد این مذاکرات طولانی تنها پس از طی دوره زمانی قانونی آن نشر پیدا کند.

او پیشنهاد کرده بود شاید تنها راه این باشد که آژانس اعلام کند در موضوع پی‌ام‌دی و سوالات مرتبط با آن روایت‌های مختلفی وجود دارد و در این میان، روایت ایران قابل اعتنا و قابل باور است: «[بنابراین] موضوع پی‌ام‌دی بدون این که به نفع هیچ طرف حل شود، خاتمه یابد و طرف‌ها با پشت سر گذاشتن این موضوع، به سوی آینده گام بردارند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلمان یک شخص را به اتهام کمک به توسعه برنامه هسته‌ای ایران دستگیر کرددادستان آلمانی از دستگیری یک دوتابعیتی به اتهام کمک به برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالیستیک ایران خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت یک ایرانی- آلمانی به اتهام صدور تجهیزات هسته‌ای به ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حکایت اختراع دستمال کاغذی به روایت تصویر | DW | 14.09.2021گزارش تصویری: دستمال کاغذی نه‌تنها در زمستان و فصل سرماخوردگی، بلکه در بسیاری دیگر از شرایط گاه ناخواسته و نامطبوع، نعمت بزرگی است. دستمال کاغذی اختراع چه کسی است؟ مروری تصویری بر تاریخچه این دستمال. دستمال یزدی هم کاربردهای متنوعی دارد به خصوص در بیت رهبری.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتایج یک پژوهش جدید: نیازی به تزریق دز سوم واکسن کرونا نیستتهران- ایرنا- خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با اشاره به نتایج یک پژوهش جدید از مخالفت دانشمندان برای تزریق دز سوم خبر داد و نوشت: واکسن کووید-۱۹ به اندازه ای موثر است که نیازی به تزریق دز تقویتی نیست و بهتر است کشورهای ثروتمند واکسن مازاد خود را به کشورهای فقیر بدهند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

فرزانه زیلابی وکیل کارگران «نیشکر هفت‌تپه» به یک سال حبس محکوم شدفرزانه زیلابی، وکیل مدافع پرونده «کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه»، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.ناصر زرافشان، وکیل زیلابی در گفت‌‎وگویی با پایگاه خبری - تحلیلی اصل۳۹قانون اساسی،هتک حرمت وحیثیت کسیکه بحکم قانون دستگیر،بازداشت،زندانی یاتبعید شده،بهرصورت که باشدممنوع و موجب مجازات است؟وباتوجه به مواد۳۶و۹۶قانون آیین دادرسی کیفری،آیا این عدالت است که عکس ومتنی علیه من منتشر کردند و حکم اعدام مراقبل ازصدورحکم انتشاردادند؟؟؟؟؟TheBigInterv
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت یک خانواده ایرانی در آمریکا به اتهام نقض تحریم‌هادادگاهی در فلوریدا سه ایرانی از ساکنین این ایالت را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و پولشویی مجرم شناخت.محمد فقیهی، استادیار سابق دانشگاه میامی،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »