روایت جالب نجات امرالله صالح از حمله مهاجمان انتحاری از زبان خودش

30/07/2019 03:52:00 ب.ظ

امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان و معاون اول تکت انتخاباتی محمد اشرف غنی روز یکشنبه 28

روایت جالب نجات امرالله صالح از حمله مهاجمان انتحاری از زبان خودش صالح: یکی از بستگان همکارم که کشته شده بود مرا با سیلی زد

امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان و معاون اول تکت انتخاباتی محمد اشرف غنی روز یکشنبه 28

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، تعداد مهاجمان چهار نفر بودند که بر دفتر «روند سبز» متعلق به امرالله صالح حمله کردند. این دفتر چهار طبقه‌ای در چهارراهی شهید مربوط حوزه چهارم امنیتی شهر کابل موقعیت دارد.روزنامه امریکایی نیویارک تایمز نوشت، امرالله صالح با اینکه از حمله خبر نداشت، یک هفته پیش از حمله مهاجمان بر دفترش یک وصیت نامه چهار صفحه‌ای برای همسر و پنج فرزندش نوشت و در آن توصیه کرد «چگونه با خبر مرگ‌اش کنار بیایند و چطور به پس‌اندازش دسترسی داشته باشند».

صالح گفت: «مطمئن بودم که این بار، جان سالم به‌ در نخواهم برد».به گزارش این روزنامه، در این حمله 30 نفر کشته شدند که 20 نفر از کشته شدگان مهمانان و همکاران اقای صالح بودند.امرالله صالح پس از 50 دقیقه درگیری، به سقف ساختمان جای ‌که انبار اسلحه قرار دارد، می‌رود. وی گفت: «آنها آمده بودند تا به هر قیمتی مرا بکشند، برای از بین‌بردن من از هیچ تکتیکی دریغ نکردند. این‌ که من زنده‌ام خواست و کمک خداوند است، البته من مدیون مخفیگاه‌‌ام نیز می‌باشم. اما عزم من برای جنگ قوی شده، از این ‌پس من 20 دلیل دیگر برای مبارزه دارم».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

روایت رازینی از اعدام‌های 'بدون رعایت مقررات' در سال ۶۷ | DW | 29.07.2019علی رازینی می‌گوید محاکمه‌های سریع و بدون رعایت 'مقررات دست و پا گیر' در سال ۶۷ به فرمان و با تاکید خمینی انجام شد. او این محاکمه‌ها را که به کشتار هزاران زندانی سیاسی منجر شد یکی از آخرین تصمیم‌های مهم خمینی می‌داند. آخرین تصمیمات مهم طرف و نگا!آدم کشی تاریخ حکم خواهد کرد نه اشخاص

آیا می‌توانم از یک دانشجو بدلیل سوءاستفاده از پایان‌نامه‌ام شکایت کنم؟

نگرانی از بروز خشونت های تازه در آمازون در پی قتل یکی از بومیانمقام ها می گویند معدنچیان به شدت مسلح طلا با یورش به یک سکونتگاه بومیان در نقطه ای دورافتاده در شمال برزیل یکی از رهبران این گروه را به ضرب چاقو به قتل رسانده اند. به نظر می رسد این گزارش رسانه ضد بشری بی بی سی هم بیشتر سعی کرده تا رئیس جمهور برزیل را که نظراتش از نظرات بی بی سی فاصله دارد را تخریب کند.هر خواننده دقیقی، در خصوص مقالات و‌ گزارشات این رسانه کثیف،می تواند بفهمد که بی بی سی،تلاشی جز انحراف افکار عمومی ندارد. خدا خیرتون بده ..... بچسبید به همون بومیان آمازون و دست از سر کچل ایران بردارید. AyatollahBBC اینها بدون حکومت یک زندگی طبیعی و انسانی دارند با درد و رنج های خود می سازند ، کاش همانگونه رهایشان کنند!

جهان از مرز حداکثری استفاده از منابع طبیعی سال ۲۰۱۹ عبور کرد | DW | 29.07.2019به گفته سازمان 'گلوبال فوت‌پرینت نت‌وورک' مطابق محاسبه‌ها، جهان از دوشنبه، هفتم مرداد، از مرز حداکثری تعیین‌شده برای استفاده از منابع طبیعی عبور کرده است.

مایک پمپئو: خامنه‌ای از این که مردم ایران از حقیقت آگاه شوند می‌ترسدمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه 29 ژوئیه پس از پذیرفته نشدن پیشنهاد سفر او به ایران از سوی فعلا نقدترين حقيقت تروريسم اقتصادي بر عليه مردم ايران از سوي جنابعاليست بیا سرشو بخور ج.ا چقد بگه ، حفظ نظام از همه چی مهمتره ، حتی جوون آدما .

پومپئو: خروج نیروها از افغانستان پیش از انتخابات ۲۰۲۰ شروع می‌شودمایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید دولت این کشور قصد دارد پیش از انتخابات ماه نوامبر سال آینده، خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را شروع کند. زلمی خلیلزاد مذاکره کننده ارشد آمریکا ماه پیش در واکنش به ادعای طالبان گفته بود که آمریکا در پی‌ موافقت‌نامه جامع صلح است نه خروج نیروهایش از افغانستان. همین امروز دوتا سربازشون کشته شدن تو افغانستان دیگه کم کم باید فلنگو ببندن. دروغ نگو پمپ آب ، اگر شما از افغانستان خارج بشید پس کی سالانه ۶۰ میلیارد دلار قاچاق هرویین به داخل خاک امریکا انجام بده؟ آیا شماها میتونید دست ازین قاچاق پرسود بردارید؟؟؟؟ شماها رو فقط با زور سرنیزه مگر از افغانستان بیرون کنند. البته چنین خواهد شد. طالبان را درافغانستان شکست دادید وحالا میخواهید خارج شوید،مثل عراق وسوریه و لیبی که برای مردم این کشورها آزادی و دموکراسی وحقوق بشر آوردید

ژوئیه 2019 همزمان با اولین روز آغاز مبارزات انتخاباتی آماج حمله مهاجمان انتحاری قرار گرفت.ایران روایت رازینی از اعدام‌های"بدون رعایت مقررات" در سال ۶۷ علی رازینی می‌گوید محاکمه‌های سریع و بدون رعایت"مقررات دست و پا گیر" در سال ۶۷ به فرمان و با تاکید خمینی انجام شد.سلام.ساکنان این روستا در استان آماپا از ترس گریخته اند و نگرانی از بروز خشونت های تازه در این منطقه غنی از فلز طلا وجود دارد.

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، تعداد مهاجمان چهار نفر بودند که بر دفتر «روند سبز» متعلق به امرالله صالح حمله کردند. این دفتر چهار طبقه‌ای در چهارراهی شهید مربوط حوزه چهارم امنیتی شهر کابل موقعیت دارد. علی رازینی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سال ۱۳۶۷ از چند فرمان نخستین رهبر جمهوری اسلامی، روح‌الله خمینی، که کشتار گسترده زندانیان سیاسی در سال ۶۷ را به دنبال داشت یکی به نام علی رازینی، رئیس وقت سازمان قضایی نیروهای مسلح و رئیس کنونی شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور، صادر شده است. روزنامه امریکایی نیویارک تایمز نوشت، امرالله صالح با اینکه از حمله خبر نداشت، یک هفته پیش از حمله مهاجمان بر دفترش یک وصیت نامه چهار صفحه‌ای برای همسر و پنج فرزندش نوشت و در آن توصیه کرد «چگونه با خبر مرگ‌اش کنار بیایند و چطور به پس‌اندازش دسترسی داشته باشند». یعنی ۹۰ درصد داده ها و مطالب از پایان نامه من است. صالح گفت: «مطمئن بودم که این بار، جان سالم به‌ در نخواهم برد». خمینی در فرمانی به تاریخ دوم مرداد ۶۷ رازینی را موظف کرد: «۱- دادگاه ویژه تخلفات جنگ را در کلیه مناطق جنگی تشکیل و طبق موازین شرع بدون رعایت هیچ یک از مقررات دست و پاگیر به جرایم متخلفان رسیدگی نمایید. به گزارش این روزنامه، در این حمله 30 نفر کشته شدند که 20 نفر از کشته شدگان مهمانان و همکاران اقای صالح بودند. ساکنان این سکونتگاه به روستای ماریری که حدود ۴۰ دقیقه با پای پیاده از آنجا فاصله دارد گریختند و به آنها هشدار داده شده با مهاجمان رودر رو نشوند.

امرالله صالح پس از 50 دقیقه درگیری، به سقف ساختمان جای ‌که انبار اسلحه قرار دارد، می‌رود. و السلام. با توجه بع اینکه در قانون آیین دادرسی کیفری جبران خسارتهای معنوی نیز پیش بینی شده است می تواند تقاضای خسارت نیز نمایید اما در رویه قضایی معمولا توجهی به خسارات معنوی نمی شود. وی گفت: «آنها آمده بودند تا به هر قیمتی مرا بکشند، برای از بین‌بردن من از هیچ تکتیکی دریغ نکردند. این‌ که من زنده‌ام خواست و کمک خداوند است، البته من مدیون مخفیگاه‌‌ام نیز می‌باشم. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید دادگاه‌های صحرایی برای رسیدگی به تخلف‌ها در وضعیت جنگی و اضطراری پیش‌بینی شده بود. اما عزم من برای جنگ قوی شده، از این ‌پس من 20 دلیل دیگر برای مبارزه دارم». حمله مهاجمان زمانی رخ داد که امرالله صالح در حال صحبت کردن با یکی از فرماندهان ولایت بغلان بود که بعداً این فرمانده نیز در این حمله کشته شد. حامیان جمهوری اسلامی انگیزه صدور این فرمان و فرمان دیگری مبنی بر کشتار زندانیان سیاسی توسط خمینی را حمله نیروهای سازمان مجاهدین خلق به غرب ایران (موسوم به عملیات مرصاد) عنوان می‌کنند که چهارم مرداد ۶۷ آغاز شد. پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

با حمله مهاجمان، امرالله صالح بالافاصله به سقف ساختمان می‌رود و در آنجا با نیروهای ویژه افغان می‌پیوندد. امرالله صالح 46 سال سن دارد و تاکنون از چندین سوقصد جان سالم بدر برده است. یعنی هیچ کدام منافقینی که در عملیات مرصاد دستگیر شده بودند را نیاوردیم در تهران و یا اهواز محاکمه کنیم. همکاران و دوستان صالح گفته اند، پس از حمله مهاجمان بر دفتر روند سبز، صالح تمام آن شب در کنار دوستان خود بود و خواب نکرد. امرالله صالح به نیویارک تایمز گفته است که ساعت دو آن شب (شامگاه یکشنبه) برای عیادت از قربانیان به بیمارستان دولتی رفته که هنگام داخل شدن یکی از بستگان همکارش که در این حادثه کشته شده بود، یک سیلی به صورت وی زد و یکی از بستگان قربانیان وی را با دست زد.» دادستان سابق دادگاه انقلاب تهران به سایت جماران می‌گوید بیشتر کسانی که در دادگاه‌ها بدون رعایت تشریفات"محاکمه" شدند جوان بوده‌اند و دادگاه تعدادی از آنها"در حد نیم ساعت" بیشتر طول نمی‌کشید. صالح گفت: «به محافظانم اشاره کردم تا نزدیک نشوند." او افزود:"برای همین است که تصمیم گرفته‌ام به آمریکا نزدیک‌تر شوم.

برایش گفتم، اگر با کشتن من قدری راحت می‌شود، اسلحۀ من را بگیرد و سمتم شلیک کند». یادم نیست. صالح ادامه داد: «برای محافظینم گفتم که حق ندارند به آنانی که مرا می‌زنند، دست بزنند. عزیزان آنان رفته است و من زنده‌ام.» مصطفی پورمحمدی، یکی از اعضاء هیئت مرگ سال ۶۷ و وزیر دادگستری دولت اول حسن روحانی خمینی در همان روزهای ابتدایی مرداد ماه ۶۷ در فرمان دیگری یک هیئت چهار نفره را که به هیئت مرگ مشهور شد مامور رسیدگی مجدد به پرونده زندانیان سیاسی کرد که اغلب قبلا محاکمه و به حبس محکوم شده بودند. ما باید به آن‌ها جواب بدهیم که در این کشور چه جریان دارد». قابل ذکر است که مهاجمان انتحاری حوالی ساعت 4:40 عصر روز یکشنبه 28 ژوئیه بالای دفتر «روند سبز» مربوط به امرالله صالح در چهارراهی شهید شهر کابل حمله کردند، این حمله با انفجار یک موتر بمب گذاری شده آغاز شد و ساعت 10:50 شامگاه یکشنبه با کشته شدن چهار مهاجم پایان یافت. این اعدام‌ها که ناقض بسیاری از پیمان‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی و قوانین داخلی بود، چنان ابعادی داشت که مخالفان زیادی پیدا کرد. رئیس جمهور برزیل همچنین از سازمان حفاظت محیط زیست انتقاد کرده و موسسه فضایی این کشور را به دروغگویی در مورد ابعاد نابودی آمازون متهم کرده است.

.