روایت‌های آزار از سوی زنان، راهی به قانون خواهد یافت؟

04/06/1399 07:15 ب.ظ

گزارش اعتمادآنلاین از روایت آزار در فضای_مجازی: روایت‌های آزار از سوی زنان، راهی به قانون خواهد یافت؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

انتشار یک نام در فضای مجازی و اتهام آزار جنسی به او سبب شد تا موجی از روایت‌های مبتنی بر آزار و حتی تجاوز در شبکه‌های اجتماعی به راه بیفتد. موجی که اگرچه ابتدا با انتشار اسامی ناآشنا آغاز شد، اما حالا به نام‌های سرشناسی رسیده که برخی از آنها از مطرح‌ترین چهره‌های حوزه‌های کاری خود هستند. اما آیا این روایت‌ها تاثیری بر قانون و روند قضایی در حوزه آزار جنسی خواهد گذاشت؟ یک روز از آغاز توییت‌ها نگذشته بود که عده‌ای از پیگیری حقوقی این موضوع حرف زدند، آن هم به کمک دانشگاه. در ویکی‌پدیای این متجاوز سریالی (ک.

ا) نوشته شده که شیوه کارش به این صورت بوده که دختران را به خانه‌اش دعوت می‌کرده، به آنها شراب آغشته به مواد بیهوشی می‌داده و سپس به آنها تجاوز می‌کرده است.

دخترانی که توسط این متجاوز مورد تعرض قرار گرفته‌اند می‌گویند، چون با رضایت خودشان به منزل یک پسر رفته‌اند و در منزل او مشروب خورده‌اند، جرات پیدا نکرده‌اند به نهاد‌های قانونی مراجعه کنند. پس از طرح حدود 20 تا 30 مورد مشابه تجاوز توسط «ک.ا»، مسئولان دانشگاه تهران نوشتند او سال 89 فارغ‌التحصیل شده، اما قول پیگیری و بررسی اتفاقات رخ‌داده و انتقال موضوع به قوه قضائیه را دادند.

در تصاویری که بعضی افراد از چت‌های او با خودشان در تلگرام و اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اند، نوع مهندسی اجتماعی این فرد در جذب نظر دختران قربانی به نمایش گذاشته شده است. برخی از قربانیان با انتشار تصاویر چت‌ها و توییت‌های مشترک با او گفته‌اند که او اغفال‌شان می‌کرده و پس از مدتی که به هوش می‌آمدند متوجه می‌شدند کار از کار گذشته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

برای شکایت از آزار جنسی و تجاوز به چه مستنداتی نیاز داریم؟

آبرسانی به بیش از 10 هزار و 800 روستا از ابتدای دولت تدبیر و امیدوزیر نیرو در پاسخ به سئوال‌‌های خبرنگاران: آبرسانی به بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا از ابتدای دولت تدبیر و امید تحقق تمامی تعهدات صادراتی در بخش برق ایران پنجمین کشور دنیا در کشت آبی اجرای طرح یکپارچگی و چابک‌تر شدن مدیریت بخش آب

صداهایی که دیگر خاموش نیست؛ روایت‌ها از آزار جنسی در ایران - BBC News فارسیدر روزهای اخیر عده‌ای از زنان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از تجاوز و آزارهای جنسی پرده برداشته‌اند که سال‌ها است روح آنها را می‌آزارد و خاطرشان را پریشان می‌کند.

دستگیری 'ک.الف' به اتهام فریب دختران دانشجو و آزار و اذیت آنانرییس پلیس تهران بزرگ از دستگیری 'ک.الف' به اتهام فریب دختران دانشجو و آزار و اذیت آنان خبر داد.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 237 هزار و 165 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 237 هزار و 165 نفر رسید

کلین کانوی، از مشاوران ارشد ترامپ، از مقام خود استعفا کرد | DW | 24.08.2020کلین کانوی، از مهم‌ترین مشاوران رئیس جمهوری آمریکا، از سمت خود در کاخ سفید استعفا کرد. خانم کانوی علت را 'رسیدگی به امور خانوادگی' عنوان کرده است. همسر او نیز به همکاری با محافظه‌کاران مخالف ترامپ پایان می‌دهد.