روایت رهبر از 'صلابت' صادق لاریجانی مقابل 'دشمن تهمت‌زن'

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 104 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حکایت تمجید رهبر از 'صلابت' صادق لاریجانی مقابل 'دشمن تهمت‌زن'

قابل توجه‌تر اینکه تقریبا تمام منتقدان نوظهور، حامیان رئیس جدید قوه قضاییه ابراهیم رئیسی هستند؛ فردی که از زمان ریاست محمد یزدی و سپس محمود هاشمی شاهرودی گرفته تا آخرین روز ریاست آقای لاریجانی بر قوه قضاییه، از نزدیکترین همکاران آنها بوده است. آقای رئیسی، حتی یک دهه کامل از این مدت یعنی از ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳ را در جایگاه معاون اولی قوه قضاییه قرار داشته و در تمام این مدت، حامی کامل مقام مافوق خود -و مشخصا صادق لاریجانی- بوده است.

قابل توجه است که صادق لاریجانی ضمن اشاره به چنین مواردی هشدار داده:"بنده سینه ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه‌ای از معاونان، قائم مقامان و آقازاده‌های مسئولان و شخصیت هاست.

آقای خامنه ای در ۷ تیر ۱۳۹۱ رئیس قوه قضاییه را از نظر"فکر و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری از خصوصیات مهم در مدیران کلان" برجسته دانست؛ در ۵ تیر ۱۳۹۲ عملکرد مدیریت قوه را"بسیار باارزش و در جهت کارآمدی قوه‌ی قضاییه" ارزیابی کرد؛ در اول تیر ۱۳۹۳ به تمجید مجدد از ریاست این قوه به عنوان"عالِمی فاضل، متدین، مجتهد، خوش فکر، انقلابی، آگاه به مسائل و شجاع" پرداخت، و در ۷ تیر ۱۳۹۴"تحرک، عزم و مدیریت جهادی رئیس قوه‌ قضاییه" را تحسین کرد.

چند هفته پس از این انتصاب، آقای لاریجانی که توامان ریاست مجمع تشخیص و قوه قضاییه و عضویت در شورای نگهبان را بر عهده داشت، در نامه ای از رهبر جمهوری اسلامی خواست"با توجه به مدت قلیل باقی‌مانده از دوره ریاست قوه قضاییه، برای اینکه خللی در امور پیش نیاید و بتواند بر امور مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان... متمرکز شود" مسئولیت دستگاه قضایی را تحویل دهد.

به عنوان نمونه، محمد یزدی که به تازگی انتقادات او به فعالیت های اقتصادی صادق لاریجانی و اطرافیانش خبرساز شد، به عنوان اولین"رئیس قوه قضاییه ایران" متهم به فساد گسترده مالی بود. گذشته از تخلفات فردی، وضعیت عمومی قوه قضاییه در زمان محمد یزدی هم به گونه ای بود که با پایان مسئولیت وی و روی کار آمدن محمود هاشمی شاهرودی، رئیس جدید قوه در ۶ آبان ۱۳۷۸، در سخنرانی معروفی در گردهمایی قضات و مدیران کل دادگستری استان تهران گفت:"اینک ما وارث یک خرابه و ویرانه در بخش مالی، اداری، قضایی و قوانین در این قوه هستیم."

این در حالی است که مطابق گزارش مجلس، مدیریت قوه قضاییه به شیوه های مختلف و حتی با اقدام قضایی علیه اعضای کمیته تحقیق و تفحص، در مقابل بررسی های آنها ایجاد مانع کرده و جلوی بررسی پرونده های قضایی را گرفته بود:"قوه قضائیه دایره استثنائات و محدودیت‌های تعامل و همکاری با هیأت را گسترش داد تا جایی که محدوده‌ تحقیق و تفحص از قوه قضاییه را صرفاً درچارچوب و محدوده‌ی اداری و مالی جایز دانسته و در این حوزه نیز بعد از سپری شدن ماه‌ها، معاونت اداری و مالی قوه قضاییه پاسخ قانع کننده ای ارائه نداده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا پس از خروج از پیمان موشکی با روسیه یک موشک کروز را آزمایش کردپنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که این آزمایش روز یکشنبه گذشته در جزیره سن نیکلاس ایالت کالیفرنیا انجام شد و این موشک پس از طی مسافتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر به هدف خود اصابت کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت یکی از افراد نزدیک به البغدادی در الانباروزارت دفاع عراق یکی از افراد نزدیک به سرکرده گروه تروریستی داعش را در الانبار بازداشت کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه ۱۱۱ نفر از معلمان ایران در اعتراض به دور تازه بازداشت معلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شهردار قم هم ۶ فرزندش در خارج از ایران اقامت دارند♦️شهردار قم هم ۶ فرزنداش در خارج از ایران اقامت دارند ⚡️در حالی که اقامت فرزندان مسئولان جمهوری اسلامی در خارج از ایران، به یکی از موضوعات بحث برانگیز و انتقادی تبدیل شده ،‌ این بار شهردار قم اقامت فرزندانش در خارج از ایران را تایید کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده سنتکام از پیوستن بحرین به ائتلاف امنیت کشتیرانی در خلیج فارس استقبال کردفرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام از پیوستن بحرین به ساز و کار حفاظت از کشتیرانی آزاد و امنیت دریانوردی در خلیج فارس استقبال کرد. ژنرال کنت مکنزی در بیانیه ای که دوشنبه ۲۸ مرداد منت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »