روایت‌های سپیده قلیان از زندان (بخش دهم): دامادی خون

11/04/1399 08:58:00 ب.ظ

زندان‌بان مورد علاقه‌ام خیلی تند و تیز بود. قبلاً با «مکیه» اسمش را «فرفره» گذاشته بودیم. گفت: «اگر چشم‌بنداتونو بالا بزنید، دماغاتون خورد می‌شه تو صورتتون.» بخش دهم از روایت_سپیده_قلیان_از_زندان👇 sepideqoliyan سپیده_قلیان اطلاع_رسانی

صبح یکی از جمعه‌های بهمن‌ماه بود؛ وقتی که خواب دست از سرم برنمی‌داشت. چند روزی بود بی‌هیچ دلیلی فقط می‌خوابیدم.

فقط خواب بود که مرا از یک واقعیت به واقعیتی دیگر هُل می‌داد؛ واقعیتی که تازه آزاد شده و دوباره برگشته بودم به همان سلول‌هایی که بوی مرگ و خون می‌دادند؛ واقعیت هولناکی که برادرهایم («مهدی» و «اسماعیل») همراهم آمده بودند؛ این واقعیت که مریضی‌ تنم بیشتر شده بود؛ واقعیت سیاه غرق‌شدن‌مان در سیاهی کش‌داری که حق‌مان نبود.

یک شب خواب دیدم دوباره در خانه کتک خورده‌ام؛ همین‌طور الکی؛ مثل همیشه که الکی کتک می‌خوردم. برادرم موهایم را می‌کشید و آن‌قدر کتکم زد تا بی‌هوش شدم. می‌گفتم چه خوش‌بختم که سلولی دارم برای خودم. همین بود که بازجوها هم از روحیه‌ام شگفت‌زده شده بودند. من یک سلول داشتم در حالی که در خانه‌مان این سلول را هم نداشتم. می‌خوابیدم تا به وسیله واقعیت‌ها، یک سری از واقعیت‌های دردناک دیگر را تاب بیاورم.

وقتی صدای پایش می‌آمد، حس می‌کردم مادرم آمده است. وسط بازداشتگاه فریاد زد: «آقایان بیدار شید، امروز سلمونیه! مو و سرتون رو می‌تراشم. با چشم‌بند تو سلولاتون آماده باشید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

روایت سپیده قلیان از زندان (بخش نهم)؛ مکیه، فرهان، بازجو و آمنه ذبیح‌پور

روایت سپیده قلیان از زندان (بخش نهم)؛ مکیه، فرهان، بازجو و آمنه ذبیح‌پور

اختصاصی| رئیس کل دادگستری استان مرکزی: تمام 41 کارگر آذرآب تبرئه شدند / ‌حامی مطالبات قانونی ‌کارگرانیم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimکارگران آذرآب تبرئه شدند رئیس کل دادگستری استان مرکزی: پرونده کارگران آذرآب درمرجع بدوی محکومیت تعلیقی داشتند این پرونده بار دیگر با رافت اسلامی و نگاه حمایتی از کارگران بررسی شد در نهایت اقدام به تبرئه تمامی ۴۱ کارگر شد

اسرائیل؛ تاخیر در روند انضمام بخش هایی از کرانه غربیتازه ترین اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، حکایت از آن دارد که روند انضمام بخش هایی از کرانه غربی رود اردن در موعدی که پیشتر تعیین شده بود، انجام نمی شود.

فرانسه تایید حکم ۵ سال زندان فریبا عادلخواه را محکوم کرددولت فرانسه روز سه شنبه از تایید حکم ۵ سال زندان فریبا عادلخواه در ایران به عنوان اقدامی که 'فقط برای مقاصد سیاسی صورت می گیرد' انتقاد کرده است.

یکی دیگر از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ به زندان و شلاق محکوم شدیکی دیگر از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ به زندان و شلاق محکوم شد بر اساس دادنامه فوق آقای شیری به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. لازم به ذکر است که اجرای حکم صادره به مدت یک سال به تعلیق درآمده است.