روایت اعدام‌های پس از انقلاب بر پرده سینما

29/10/1400 06:00:00 ب.ظ

کاوه مدیری سه دهه بعد از اعدام خواهرش توسط جمهوری اسلامی، به پشت سرش نگاه کرد، فیلم اثرگذارِ میترا را ساخت و قصه‌ خواهرِ اعدام‌شده و مادرِ سوگوارش را روی پرده سینماهای جهان بُرد.

کاوه مدیری سه دهه بعد از اعدام خواهرش توسط جمهوری اسلامی، به پشت سرش نگاه کرد، فیلم اثرگذارِ میترا را ساخت و قصه‌ خواهرِ اعدام‌شده و مادرِ سوگوارش را روی پرده سینماهای جهان بُرد. کاوه مدیری، کارگردان میترا من در دورانِ سختیِ پس از مرگ میترا به دنیا آمدم و سال‌های اول زندگی‌ام واقعاً در این درد خانوادگی بزرگ شدم و همیشه کنجکاو بودم که این فرد چه کسی بوده؟ چه شده؟ چه اتفاقی برای او افتاده؟ خصوصاً وقتی که [همه اینها] بعد از یک...

کاوه مدیری، کارگردان میترا من در دورانِ سختیِ پس از مرگ میترا به دنیا آمدم و سال‌های اول زندگی‌ام واقعاً در این درد خانوادگی بزرگ شدم و همیشه کنجکاو بودم که این فرد چه کسی بوده؟ چه شده؟ چه اتفاقی برای او افتاده؟

خصوصاً وقتی که [همه اینها] بعد از یک دوره‌ای می‌آید که با چه آرزوها و امیدی به آن دوره نگاه می‌شده و چه نتیجه‌ای داده و چه اتفاق‌هایی بعدش افتاده است. بیشتر از هر چیز شما آقای مدیری در این سال‌ها به ایران سفر کردید؟

مشکل خاصی نبود ولی دیگر بعدش سفر نکردم. اولین بار سال ۱۹۹۹ بود که به ایران رفتم و واقعاً فوق‌العاده بود. با این که اینجا بزرگ شده‌ام از نوجوانی همیشه این احساس را داشتم که من مای یک جای دیگر هستم و فرهنگی که با آن در خانه بزرگ شده‌ام یک فرهنگ دیگر است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

بری روزن: ایران باید پیش از هر توافقی گروگان‌ها را آزاد کندبری روزن که می‌خواهد به وین برود و همزمان با مذاکرات احیای برجام اعتصاب_غذا کند به صدای آمریکا گفت: برای توافق هسته‌ای با جمهوری_اسلامی، ایران ابتدا باید همه گروگان‌ها را آزاد کند و دوم این که اگر بار دیگر گروگان‌گیری کرد، هرگونه توافقی باید لغو شود

امارات از شورای امنیت خواست حملات حوثی‌ها به این کشور را محکوم کندنمایندگی امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد خواستار آن شد تا حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ به این کشور به‌طور قاطعانه‌ای از سوی شورای امنیت محکوم شود.نمایندگی

طالبان از کشورهای اسلامی خواست تا حکومت این گروه را به رسمیت بشناسندملا حسن آخوند رئیس دولت طالبان از همه کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی خواست تا حکومت طالبان در افغانستان را به رسمیت بشناسند.

اتحادیه اروپا در سالگرد بازداشت ناوالنی از روسیه خواست او را آزاد کنداتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۷ دی از روسیه خواست الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را آزاد کند.

گارد ساحلی ترکیه 17 پناهجو را از خطر مرگ نجات دادگارد ساحلی ترکیه 17 پناهجو را از خطر مرگ نجات داد نیروهای گارد ساحلی ترکیه طی عملیاتی در سواحل شهرستان آیوالیک استان بالیکسیر، 17 پناهجو که به دلیل خرابی موتور قایقشان در دریا سرگردان بودند را از خطر غرق شدن نجات دادند.

پمپئو: حوثی‌ها جان آمریکایی‌ها را تهدید می‌کنند اما بایدن آن‌ها را تروریست نمی‌داندمایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا در اظهاراتی گفت، شبه‌‌نظامیان حوثی که توسط جو بایدن به عنوان تروریست شناخته نمی‌شوند، با حمله به دو مرکز حمل‌ونقل جهانی ازمشاور کارتر انتظار بیش ازاین نیست خیانت بایدن لیاقت ریاست ج امریکا را ندارد و امریکا و جهان را به مخاطره انداخته