روایت داروسازان و مردم از کمبود دارو

03/10/1398 07:21:00 ب.ظ

«وضعیت دارویی کشور قرمز است و حداکثر تحمل شش ماه فشار موجود را دارد.» این حرف یک دکتر داروساز در تهران است که به شدت از وضعیت دارویی در ایران ن نگران است و شرایط را فوق بحرانی توصیف می­کند. اخبار_ایران

این حرف یک دکتر داروساز در تهران است که به شدت از وضعیت دارویی در ایران، به ویژه داروهای خارجی و مورد نیاز بیماران سرطانی، قلبی‌وعروقی و اعصاب‌ و ‌روان نگران است و شرایط را فوق بحرانی توصیف می­کند.

«فرید» که ۱۰ سالی است در بازار دارویی ایران مشغول کار است و هم با شرکت‌های خارجی تولید دارو و هم شرکت‌های داخلی مراوده کاری دارد، می­گوید: «هیچ وقت وضعیت دارویی کشور به این اندازه بحرانی نبوده است و داروخانه‌ها با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم نکرده­اند.»

او با اشاره به این که در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از داروهای مورد نیاز کشور نایاب یا کم‌یاب شده‌اند، می‌گوید: «از یک طرف دولت به دلیل نداشتن ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، مجوز وارد کردن بسیاری از داروها را قطع کرده و از طرف دیگر بسته شدن کانال‌های مالی که به دنبال اعمال تحریم‌های امریکا علیه ایران اتفاق افتاده، بیش از همیشه توان دارویی کشور را تضعیف کرده است.»

فرید در خصوص بازار دارویی ایران می­گوید: «در بازار دارویی ایران دو دسته شرکت­های خارجی در کنار شرکت‌های تولید دارو داخلی کار می­کنند؛ یک دسته آن‌هایی هستند که با کسب مجوزهای لازم، در ایران شرکت ثبت کرده­اند و در کشور دارو تولید می­کردند مانند "نوارتیس" سوییس یا "بایر" آلمان. دسته دیگر نیز شرکت‌هایی هستند که در ایران تنها دفتر نمایندگی تاسیس کرده و دارو وارد می­کردند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

دولت مجارستان: هزینه‌های دارو و درمان نازایی از این پس رایگان استدولت مجارستان در چارچوب طرح افزایش نرخ زاد و ولد در این کشور، مسئولیت اداره شش کلینیک نازایی را که سابق بر این در اختیار بخش خصوصی بود، بدست می‌گیرد. خدا خیرشون بده 😆💪 خجالت نکشیدید از انتخاب این عکس؟ یورونیوز عکس انتخاب کردنت نشانه اوج حرفه‌ ای گری خبرنگارانت هست سقوط ابتذال

معاون اول رئیس‌جمهور: پرداخت یارانه معیشتی ادامه می‌یابد / کمک‌ها و حمایت‌ها از مردم ‌بیشتر می‌شود- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ــ معاون اول رئیس‌جمهور گفت: پرداخت یارانه معیشتی ‌ادامه می‌یابد‌ و امیدوارم ‌با راهکارها‌ و جذب منابع جدید کمک‌ها و حمایت‌های بیشتری از مردم شود. خبر از بالای بیست برابر شده فیش های گاز دارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شیوع افسردگی در ایران؛ انتقاد وزیر بهداشت از کمبود نشاط | DW | 22.12.2019وزیر بهداشت با گلایه از دامن زدن به دلمردگی و یاس، شیوع بیماری‌های روانی را زنگ خطری برای سلامت جامعه خواند و خواستار توجه عمومی به این مشکل شد. افسردگی، اضطراب و پرخاشگری اختلال‌های رایج در کشور معرفی می‌شوند. آره والا توهر خونه ایی حتما یه بسته کلرو دیاسپوکساید یا نوتریپتیلین پیدا میکنی اعصاب منشا بیماری های گوارشی و قلبی که در ایران زیاد شده🤔🤔🤔🤔🤨🤨🤨🤨🙄 وزير بهداشت نگفت بايد يه پولي به حوزه علميه قم بديم تا براي جامعه دعا كنند یکی از مهم ترین دلایل افسردگی ، ماهواره ها و اینستاگرام هست ؛ جاهایی که فقط خوشی های دیگران برای ما نشان داده می شود ؛ مقایسه واقعیات زندگی خودمان با لحظات خوشی و شادی دیگران ؛

درد ناداری در رگ‌های «اسلامشهر»/ نه اغتشاش کردیم و نه بانک آتش زدیم«اسلامشهر» شهری کارگری در جنوب غربی پایتخت، خوب نفس نمی‌کشد؛ با هر دم و بازدم، تمام تنش به ناله می‌افتد؛ اسلامشهر انگار خودش کارگری‌ست که در این بعدازظهر دود گرفته‌ی دی ماه، با لباس‌های چربی گرفته و با دستان آغشته به دوده و سیاهی، در ظاهر و باطن بسیار خسته است.

سارایوو، مقصد جدید گردشگران اروپاییشهر سارایوو، پایتخت کشور بوسنی و هرزگووین به یکی از مقاصد گردشگری پررونق در زمستان تبدیل شده است این گزارش را بخوانید 🔽

استیضاح رحمانی‌فضلی را به بعد از انتخابات موکول می‌کنیمنماینده مردم تهران گفت: هیأت رئیسه می‌گوید مقام رهبری با استیضاح وزیر کشور به خاطر در پیش بودن انتخابات مخالف‌اند، لذا اعلام وصول آن را به بعد از انتخابات موکول می‌کنیم.