روایت یک محرومیت از تحصیل

24/10/1399 03:03 ب.ظ

اعتمادآنلاین از یک پرونده مجهول در دانشگاه_آزاد گزارش می دهد: روایت یک محرومیت از تحصیل / مجید شیعه‌علی، دانشجو: دانشگاه آزاد حکم دادگاه را اجرا نکند، شکایت کیفری می‌کنم این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

ماجرای دانشجویان ستاره‌دار یا محروم از تحصیل اگرچه حالا دیگر به گوش‌ها آشناست، اما هر بار رخدادی جدید، پرونده این دانشجویان را بیشتر در هاله ابهام فرو می‌برد. این بار پرونده درباره دانشجویی است که دادگاه هم رأی به حق تحصیل او داده، اما مسئولان دانشگاه با وجود رأی دادگاه هم او را ثبت‌نام نکرده‌اند. ماجرای دانشجویان ستاره‌دار یا محروم از تحصیل اگرچه حالا دیگر به گوش‌ها آشناست، اما هر بار رخدادی جدید، پرونده این دانشجویان را بیشتر در هاله ابهام فرو می‌برد.

این بار پرونده درباره دانشجویی است که دادگاه هم رأی به حق تحصیل او داده است، اما مسئولان دانشگاه آزاد با وجود رأی دادگاه هم او را ثبت‌نام نکرده‌اند.نیلوفر حامدی:

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

/ مجید شیعه‌علی، دانشجو: دانشگاه آزاد حکم دادگاه را اجرا نکند، شکایت کیفری می‌کنم

ماجرای دانشجویان ستاره‌دار یا محروم از تحصیل اگرچه حالا دیگر به گوش‌ها آشناست، اما هر بار رخدادی جدید، پرونده این دانشجویان را بیشتر در هاله ابهام فرو می‌برد. این بار پرونده درباره دانشجویی است که دادگاه هم رأی به حق تحصیل او داده است، اما مسئولان دانشگاه آزاد با وجود رأی دادگاه هم او را ثبت‌نام نکرده‌اند.نیلوفر حامدی:

«آزمون دکتری سال 97 بود. پس از قبولی در آزمون کتبی، برای مصاحبه دعوت شدم و این مرحله را هم گذراندم. منتظر مرحله نهایی بودم که وقتی وارد سایت شدم دیدم آن بخشی که مربوط به اعلام نتیجه نهایی است برای من باز نمی‌شود. ماجرای من از همان روزها آغاز شد.» اینها را مجید شیعه‌علی می‌گوید. دانشجویی که حالا بعد از گذشت 2 سال و نیم از این ماجراها و گذراندن جلسات متعدد دادگاه، بالاخره توانسته حکم قانونی برای تحصیل را هم بگیرد، اما هنوز مسئولانی هستند که در مقابل رأی دادگاه هم مقاومت می‌کنند.بعد از اینکه بخش اعلام نتیجه نهایی در سایت برای او باز نمی‌شود به خیال اینکه مشکل از نقص فنی است با دانشگاه تماس می‌گیرد. سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به او می‌گوید که باید حضوری به دانشگاه برود. در دانشگاه به بخش حراست معرفی می‌شود و آنجا از او می‌پرسند که مشکلش چیست. او که منتظر بوده مشکل را از زبان مسئولان دانشگاه بشنود شوکه می‌شود و ادامه ماجرا را این‌گونه برایتعریف می‌کند: «انتظار داشتم آنجا به من بگویند مشکل چیست، اما آنها شروع به پرسش کردند. اینکه ماجرا چیست؟ آیا پرونده‌ یا محکومیتی داشته‌ای؟ قبلاً در دانشگاه مساله‌ای داشته‌ای؟ به همه پرسش‌ها پاسخ خیر دادم و گفتم، من اینجا آمده‌ام تا شما به من بگویید موضوع چیست. در نهایت گفتند، ما هم اطلاعی نداریم و اگر ادعا می‌کنی که مشکلی وجود نداشته، پس حتماً اشتباهی رخ داده و حل می‌شود. قرار بود مشکل یک‌روزه حل شود و من هم راهی مشهد شدم. از آن روز مدام تماس می‌گرفتم که نتیجه چه شد، اما پاسخی دریافت نمی‌کردم. مجدداً حضوری مراجعه کردم که به من خبر دادند از یک نهاد ویژه نامه‌ای آمده است و به همین دلیل نمی‌توانیم ثبت‌نام کنیم. شروع به تماس تلفنی و نامه‌نگاری به آن نهاد کردم اما فایده نداشت.»وقتی هیچ کدام از این کارها نتیجه‌ای نداد، در نهایت شیعه‌علی اقدام قانونی را در دستور کار قرار داد. جلسه دادگاه برگزار شد، اما نماینده آن نهاد ویژه در جلسه شرکت نکرد و رأی به نفع این دانشجو صادر شد. دادگاه حق تحصیل را جزو حقوق شهروندی برشمرد و دانشگاه را موظف به ثبت‌نام کرد. نماینده حقوقی دانشگاه آزاد اما به رأی اعتراض کرد و مشهد را برای این رأی صالح ندانست. در نتیجه پرونده به تهران آمد. با وجود این، دادگاه تجدید نظر نماینده حقوقی دانشگاه آزاد را به خاطر طی نشدن مراتب حقوقی به رسمیت نشناخت و رأی قبلی عینا تکرار و نهایی شد.