روایت یک زندانی زیر حکم اعدام دیگر؛ برادر هوشمند علیپور می‌گوید این زندانی کُرد با شکنجه شدید مجبور به اعتراف شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

برادر هوشمند علیپور، زندانی سیاسی کُرد ایرانی محکوم به اعدام، می‌گوید، برادرش در حالی با حکم ناعادلانه اعدام در زندانی مرکزی سنندج روبرو شده است که اردیبهشت ماه سال جاری هم‌پرونده‌ای او با عفو مشروط از زندان آزاد شد.

هه‌ژار علیپور می‌گوید، اعترافات هوشمند که «تحت شکنجه، تهدید، و فشار مجبور به اعتراف اجباری شده، اعترافات کذبی است که چند بار در تلویزیون ایران منتشر شده است.» هه‌ژار علیپور در رابطه با وضعیت پرونده برادرش می‌گوید که وکیل پرونده به احکام صادره اعتراض کرده است، یک فرجام به حکم اعدام در دیوان عالی کشور و اعتراضی به حکم ۱۶ سال زندان در دادگستری استان کردستان ثبت شده است، اما تا به امروز هیچ نتیجه‌ای در رابطه با روند مرحله تجدیدنظر اعلام نشده است.

هوشمند علیپور و محمد استادقادر در تاریخ ۱۲ مرداد سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر سقز بازداشت و در تاریخ ۸ دی ۱۳۹۸ حکم اعدام برای علیپور صادر شده است. جمهوری اسلامی مدعی شد این دو نفر «عضو یک حزب کرد مخالف نظام» هستند و اعترافات آنها را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش کرد. عفو بین اللملل همان زمان در واکنش به این اعترافات، ابراز نگرانی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یمن: امارات با تصرف اراضی جزیره سقطرا رسما تبدیل به یک دولت اشغالگر شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

همکاری همه قوا و به خط شدن همه ظرفیت کشور، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر استرئیسی در پایان نشست سران قوا: همکاری همه قوا و به خط شدن همه ظرفیت کشور، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ابراز همبستگی دوستان کایلی مور گیلبرت با او در دومین سالگرد زندانی شدنش در ایرانهمزمان با دومین سالگرد بازداشت کایلی مور گیلبرت پژوهشگر بریتانیایی‌استرالیایی در ایران، روز شنبه صدها تن از دوستان او در بریتانیا با وی ابراز همبستگی کردند و برای یادآوری نام او دویدند.تصاویر این برنامه جمعی با هشتگ «با کایلی می‌دویم» در توییتر بازتاب یافت
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مرگ یک دانش‌آموز در پی ابتلا به کرونا در گتوند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تایید مرگ یک دانش‌آموز کرونایی در شهرستان گتوندیک دانش‌آموز پسر مقطع دوم ابتدایی ساکن شهر ترکالکی از شهرستان گتوند که دارای بیماری قلبی مادرزاد بود، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در روسیه؛ شناسایی 5449 مورد جدید دیگر در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »