روایت دیدار «مخفی» فرمانده سپاه با خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی؛ «حسین سلامی گفت که اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ می‌شد»

20/10/1400 05:14:00 ق.ظ

والدین محمدحسین و زینب اسدی‌لاری که در حادثه شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی جان باختند فاش ساختند کسی که به آنها گفته اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ درمی‌گرفت، فرمانده سپاه بوده است.

سیاسی, بایگانی

والدین محمدحسین و زینب اسدی‌لاری که در حادثه شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی جان باختند فاش ساختند کسی که به آنها گفته اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ درمی‌گرفت، فرمانده سپاه بوده است.

والدین محمدحسین و زینب اسدی‌لاری که در حادثه شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی جان باختند فاش ساختند کسی که به آنها گفته اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ درمی‌گرفت، فرمانده سپاه بوده است.

نسخه چاپیمحسن اسدی‌لاری و زهرا مجد، والدین محمدحسین و زینب اسدی‌لاری که در حادثه شلیک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی جان باختند فاش ساختند، کسی که به آنها گفته است اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ با آمریکا درمی‌گرفت، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، بوده است.

آقای اسدی‌لاری و خانم مجد، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در گفت‌وگویی با روزنامه شرق که روز دوشنبه ۲۰ دی منتشر شده است، گفتند که آقای سلامی حدود چهل روز پس از سانحه سرنگونی هواپیما با واسطه یکی از اعضای خانواده این دو مخفیانه به دیدار آنها آمده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩به نیت 14 معصوم پس طبق چرندیات خودت.مسافرین پرواز۷۵۲ اوکراینی بلا گردون ولایت اسلامی علی گدا و شماها بودن از نابودی.

Shame بهر دلیلی که هواپیما راعمدی زده باشن جنگی رخ نمی‌داد چونکه قبل ازموشکباران هماهنگی صورت گرفته بودطبق معمول محاسبات اشتباه میلیاردها دلار به ایران خسارت خواهدزد ارتباط دادن گوز و شقيقه توسط سردار سلامی . جنگ نعمت است خدا این نعمت عزیز دا ازما نگیرد این والدین دو مسافر اوکراینی تا حالا کجا بودند چرا با دیگر خانواده‌های داغدار همکاری نکردن حالا چه طور شده که سر کله شان پیدا شده؟؟؟💩

حتی اگر این ادعا صحیح باشد بسیاری که اینها را پخش می کنند دلشان برای هیچ چیز نسوخته تنها دشمنان ایران هستندکه می خواهند به هر بهانه ای کلتوان دفاعی کشور را تخریب کنند.عین خریت فکری است که برای اشتباه و یا حتی جنایت یک 'پلیس' کل نیروی پلیس را از بین برد اوج فاجعه در یک مملکت انجاست که عده ای روضه خوان و اراذل و اوباش بیسواد سکاندار امور مملکت شوند! سلامی اگر سپاه نبود حداکثر میتوانست لبو فروشی کند!

سپاس که 176 نفر رو کشتی و نذاشتی جنگ بشه الانم لطف کن منو بکش چون زنده باشم خواهرت رو... دیگه رسما اعتراف کرده ن... یه روزی توجیه آمریکا برای زدن بمب اتمی رو که همین بود نقد میکردن حالا خودشون دارن از همین راه توجیه میکنن.

بازدید فرمانده کل سپاه از مناطق سیل زده میناب+فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 بازدید فرمانده کل سپاه از مناطق سیل‌زده میناب فرمانده کل سپاه به صورت سرزده از وضعیت مناطق سیل زده میناب، چابهار و کنارک واقع در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بازدید کرد سيل

از انهدام جنگنده خودی تا سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ نقش سپاه در ناامنی آسمان ایرانساقط شدن هواپیمای مسافربری با موشک‌ها سپاه در بامداد ۱۸ دی دو سال پیش نخستین مورد نبود از مواردی که یک هواگرد خودی قربانی سامانه‌های پدافندی نیروی هوافضای سپاه پاسداران می‌شد. طالبان بازداشتی‌ها را در صندوق عقب خودرو می‌اندازد!

تجمع خانواده‌ قربانیان هواپیمای اوکراینی در دومین سالگرد این حادثههمزمان با دومین سالگرد سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، شماری از خانواده‌های قربانیان این پرواز و دادخواهان شلیک به هواپیمای 752 توسط سپاه پاسداران، در سگهای آل_سعود درحالیکه مخالفان خود را با اره تکه تکه میکنند، خاشوخچی، به مزخرف گویی علیه ایران ادامه میدهند... حکومتی که به اصطلاح شاهش تا کمر حم میشه تادست زن کشور دیگری که اونها رو گاو_شیرده نامیده، بوس کنه، چه بهش میشه گفت؟ 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

نماینده کنگره آمریکا: ایران مانع تحقیق درباره سانحه هواپیمای اوکراینی شده استدر دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران، کلودیا تنی، نماینده کنگره آمریکا تاکید کرد که ایران در تحقیقات مربوط به سانحه هواپیمای نماینده کونگره آمریکا گوه خورد با شما سگهای آل_سعود... راستی تکه های بدن خاشوخچی پیدا شد؟

از انهدام جنگنده خودی تا سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ نقش سپاه در ناامنی آسمان ایرانساقط شدن هواپیمای مسافربری با موشک‌ها سپاه در بامداد ۱۸ دی دو سال پیش نخستین مورد نبود از مواردی که یک هواگرد خودی قربانی سامانه‌های پدافندی نیروی هوافضای سپاه پاسداران می‌شد. طالبان بازداشتی‌ها را در صندوق عقب خودرو می‌اندازد!

دیدار نخست وزیر کانادا با خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی

share نسخه چاپی محسن اسدی‌لاری و زهرا مجد، والدین محمدحسین و زینب اسدی‌لاری که در حادثه شلیک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی جان باختند فاش ساختند، کسی که به آنها گفته است اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ با آمریکا درمی‌گرفت، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، بوده است.از بندرعباس ، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه صبح امروز یکشنبه به صورت سرزده از وضعیت مناطق سیل زده میناب،کنارک و چابهار واقع در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بازدید کرد.عدم وجود مدرک دال بر عمدی بود ساقط شدن این هواپیما به میان آمده، اما مقامات ارشد نظامی و سیاسی رژیم جمهوری اسلامی را به‌عنوان مقصران و مسببان اصلی در مظان اتهام قرار داده است؛ مقاماتی که با نبستن حریم هوایی کشور به‌خصوص بر فراز مناطق نظامی و حساس به روی هواپیماهای مسافربری، از آن‌ها به عنوان عاملی بازدارنده در برابر حملات تلافی‌جویانه احتمالی ایالات متحده آمریکا استفاده کردند.January 8, 2022 سپاه پاسداران این هواپیما را در 8 ژانویه 2020 با پرتاب دو موشک سرنگون کرد و تمام 176 سرنشین آن، از جمله 164 شهروند ایرانی این پرواز را به قتل رساند.

آقای اسدی‌لاری و خانم مجد، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در گفت‌وگویی با روزنامه شرق که روز دوشنبه ۲۰ دی منتشر شده است، گفتند که آقای سلامی حدود چهل روز پس از سانحه سرنگونی هواپیما با واسطه یکی از اعضای خانواده این دو مخفیانه به دیدار آنها آمده است. زهرا مجد اظهار داشت: «ایشان [حسین سلامی] با معاونش آمد و چقدر گریه و زاری و این‌ها که کاش من در آن هواپیما بودم و کاش من رفته بودم و. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با تشکر از نیروی دریایی سپاه ، بسیج و گروه های جهادی بر تداوم مردم یاری و کمک رسانی تا عادی شدن کامل اوضاع و نیز آمادگی برای وضعیت های احتمالی آتی در این مناطق تاکید کرد.. چه عواملی ایمنی پروازهای غیرنظامی بر فراز ایران را کاهش داد؟ آن‌چه در جریان عملیات موسوم به «عملیات شهید سلیمانی»، یعنی حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد در عراق و بسته نشدن حریم هوایی در حین و پس از آن بر فراز مناطق حساس نظامی ایران رخ داد، امر جدیدی نبود و پیشتر در جریان دو حمله موشکی دیگر نیروی هوافضای سپاه پاسداران به عراق و سوریه تکرار شده بود.. وی افزود: با بارش‌های مجدد آتی ، امکان دارد مردم دوباره دچار مشکلاتی بشوند شب‌ها سرد است قرارگاه های تشکیل شده سپاه با فراهم نمودن وسایل گرمایشی مثل بخاری کمک کنند تا مردم اذیت نشوند و شرایط رو به بهبودی و آرامش برود. بعد گفتند شما می‌دانید بچه‌های شما چه جایگاهی دارند و از شهید وسط جبهه جنگ هم نقششان بیشتر است.» عباس صادقی که در واقعه شلیک به هواپیمای اوکراینی پسر، دختر و نوه‌اش را از دست داده است در مراسم دومین سالگرد جانباختگان گفت: «برای دادخواهی و جلوگیری از تکرار چنین فاجعه‌ای، عاملین این جنایت از جمله حسین سلامی، حاجی‌زاده و وزیر سابق راه را به محاکمه می‌کشانم.

. سرلشکر سلامی عنوان کرد: نیروی دریایی سپاه، سپاه امام سجاد(ع)، قرارگاه خاتم النبیاء(ص)، گروه‌های جهادی، ارتش و سایر نهادها در حال خدمت‌رسانی هستند. دلیل اصلی عدم اطلاع‌رسانی پیش از انجام این حملات تلاش برای حفظ اسرار نظامی به‌منظور غافلگیری نیروهای دشمن بود؛ تلاشی که با چاشنی نادیده گرفتن اصول ایمنی هوانوردی همراه بود.. می‌گفتند می‌دانید اگر اینها نبودند، چه جنگی می‌شد؟ گفت اگر که این اتفاق نمی‌افتاد، ۱۰ میلیون جمعیت کشته می‌شدند و این واقعه باعث شد که این جنگ رخ ندهد..» این زوج روز شنبه در مصاحبه‌ای با وبسایت انصاف‌نیوز گفته بودند که معتقدند سپاه پاسداران هواپیمای اوکراینی را به عنوان سپر انسانی زده و می‌خواسته که آن را گردن آمریکا بیندازد. بی‌شک مقامات ارشد حکومتی و دولتی و لشکری رژیم جمهوری اسلامی که در تصمیم‌گیری جهت بسته نشدن حریم هوایی کشور پس از حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق دخیل بودند، مسببان اصلی بروز فاجعه برای پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی اوکراینی محسوب می‌شوند. زهرا مجد و محسن اسدی‌لاری در همان مصاحبه عنوان می‌کنند که به آنها گفته شده است «اگر این هواپیما نمی‌افتاد، جنگ سختی همان روز بعد اتفاق می‌افتاد.

آمریکا حمله می‌کرد و جان ده میلیون نفر به خطر می‌افتاد». آنها اما به منبع این نقل قول اشاره نکرده بودند و این برای نخستین بار است که نام حسین سلامی را دراین‌باره می‌گویند.. پیش از این، انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس ۷۵۲ اوکراین در گزارشی تحقیقی نوشته بود که شواهد حاکی است سرنگونی این هواپیما توسط سپاه پاسداران «عمدی و در راستای ایجاد سپر انسانی برای ممانعت از حمله آمریکا» بوده است. خانواده قربانیان: سپاه هواپیمای اوکراینی را به عنوان سپر انسانی زد که گردن آمریکا بیندازد با این حال مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند که شلیک به هواپیمای اوکراینی بر اثر «خطای انسانی» بوده است. خانم مجد و آقای اسدی‌لاری در مصاحبه با روزنامه شرق به محدودیت‌هایی که جمهوری اسلامی بر سر برگزاری مراسم سوگواری برای آنها به‌وجود آورده است اشاره کردند و فاش ساختند که نیروهای امنیتی حتی بر نوشته روی سنگ مزار فرزندانشان نیز نظارت داشته‌اند.

آنها می‌گویند که از علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، حسین سلامی و امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، شکایت کرده‌اند و با این که خیلی‌ها به آنها می‌گویند که امیدشان به محاکمه این افراد واهی است، اما تا موقعی که نفس دارند، امید خود را از دست نخواهند داد. پرواز پی‌اس ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین بامداد ۱۸ دی سال ۹۸ به‌فاصله کوتاهی پس از پرواز از فرودگاه بین‌المللی تهران با شلیک دو موشک پدافند سپاه پاسداران سرنگون شد و تمامی ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند. جمهوری اسلامی پس از چند روز پنهان‌کاری و اظهارات متناقض و خلاف واقع، سرانجام اذعان کرد که پدافند ضدهوایی سپاه به این هواپیمای مسافربری شلیک کرده، اما دلیل شلیک «خطای انسانی» است. اوکراین، کانادا و برخی ناظران می‌گویند این ادعا را قبول ندارند و حکومت ایران در حال لاپوشانی دلایل اصلی این ماجراست. با استفاده از گزارش‌های روزنامه شرق و رادیو فردا؛ س.

ن انتخاب سردبیر .