روایت نیروهای پلیس و ارتش میانمار که برای اجتناب از خشونت به هند گریخته‌اند

26/12/1399 11:59 ق.ظ

در حالی که خشونت علیه معترضان به حکومت نظامیان در میانمار ادامه دارد، ده‌ها نیروی پلیس و ارتش این کشور برای اجتناب از اعمال خشونت علیه هموطنانشان به هند گریخته‌اند بیشتر بخوانید🔽

«از من می‌خواستند آدم‌های بی‌گناه، افرادی مثل پدر و مادر خودم را بکشم.» یک مقام دولت محلی میزاروم به خبرگزاری فرانسه گفت در یک ماه و نیم گذشته دست‌کم ۳۰۰ شهروند میانمار از جمله شمار قابل توجهی از ماموران پلیس، افسران ارتش و خانواده‌هایشان برای گریز از اعمال خشونت علیه شهروندان، به هند پناهنده شده‌اند.

راهپیمایی معترضان به خشونت پلیس در میانمار باز هم به خون کشیده شد مرز میان میانمار و ایالت میزاروم یک رودخانه رو به خشکی است و گذر از آن دشوار نیست. داوطلبان محلی به پناهجویان کمک می‌کنند و پس از ورود به هند، امکانات اولیه در اختیارشان قرار می‌دهند.

این در حالی است که دولت هند تا کنون دست‌کم ۸ نظامی را به میانمار بازپس فرستاده است. یک مامور پلیس زن با نام مستعار چوا که با کیوه همخانه است می‌گوید: «نظامیان به ما دستور دادند تا به مردم شلیک کنیم. من پلیس هستم اما مثل بقیه شهروندانم. نمی‌توانستم چنین دستوری را اجرا کنم.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

«صد روایت، یک روایت»؛ اقدامی علیه فراموشی با روایت زندانیان جمهوری اسلامی

روایت پلیس؛ ریشه‌های آتش و اعتراض در سراوانbeehnam سلام، آقا من یک سوال دارم در مورد تنها ناو_جنگی ایران دماوند در دریای مازندران که چند سال پیش به صورت مشکوکی غرق شد؟ قضیه اون چی بود؟ کار باکو و إسرائيل یا روسیه بود؟

صد روایت، یک روایت؛ روز جمهوری اسلامی و روایت بیش از چهار دهه زندان، شکنجه و اعدامaidaghajar از دیروز دارم صد_روایت_یک_روایت رو دنبال میکنم و میخونم، کار خیلی خوبی رو شروع کردن. عالی

سنت 'گروگانگیری' در سیاست خارجی جمهوری اسلامی به روایت تصویر | DW | 31.03.2021گروگانگیری در ایران سال ۱۳۵۸ با حمله به سفارت آمریکا مرسوم شد و با زندانی کردن و پرونده‌سازی برای گردشگران، محققان و دو تابعیتی‌ها و سپس معامله بر سر آنها ادامه یافت. شماری از پرونده‌ها در این گزارش تصویری: وقتی سواد، توانایی، مدیریت نباشد، فقط تحصیلات حوزوی و تخصص در فتوی در امور پایین تنه ملاک پیشرفت باشد، برای پول باید روش دزدان دریایی را پیش گرفت از زمانی که خمینی گور به‌گور شده این حرکت کثیف را که سفارت امریکا حمله کردند و امریکاییان را به گروگان گرفتند از آن زمان کشور ایران مورد تحریم قرارگرفت ، و در تمامی جهان کشور ایران را تروریست نشان دادند حالا من ب اینکه چ آدم عقده ای پشت این اکانته ندارم، و اینکه رسانه باید بی طرفانه فقط گزارش بکنه ولی اینکه هزاران ایرانی به دلیل تحریم یک جانبه آمریکا،از کشور های دیگه بهش استرداد شدن و محکومیت های سنگین گرفتن،درحالیکه این تحریم ها هم غیرقانونیه اسمش چیه؟

بهترین ایستگاه‌های راه‌آهن اروپا به روایت تصویر | DW | 26.03.2021موسسه بین‌المللی حمایت از مصرف کنندگان در واشنگتن 'Consumer Choice Center' پنجاه ایستگاه قطار در کشورهای اروپایی را زیر ذره‌بین قرار داده است. بهترین ایستگاه‌های راه‌آهن اروپا در این گزارش تصویری: این ایستگاه قطار شهر لاپیزیک در آلمان است که بعد از فروپاشی دیوار برلین باز سازی شد و جلو آن از انبار به پاساژ سه طبقه تبدیل گردید و یک گذر زیر زمینی و قطار داخل شهری نیز بان اضافه گردید

سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که از زمان کودتای اول فوریه در میانمار تاکنون ۱۳۸ نفر کشته شده اند.

یک مقام دولت محلی میزاروم به خبرگزاری فرانسه گفت در یک ماه و نیم گذشته دست‌کم ۳۰۰ شهروند میانمار از جمله شمار قابل توجهی از ماموران پلیس، افسران ارتش و خانواده‌هایشان برای گریز از اعمال خشونت علیه شهروندان، به هند پناهنده شده‌اند.

راهپیمایی معترضان به خشونت پلیس در میانمار باز هم به خون کشیده شد

مرز میان میانمار و ایالت میزاروم یک رودخانه رو به خشکی است و گذر از آن دشوار نیست. داوطلبان محلی به پناهجویان کمک می‌کنند و پس از ورود به هند، امکانات اولیه در اختیارشان قرار می‌دهند.

این در حالی است که دولت هند تا کنون دست‌کم ۸ نظامی را به میانمار بازپس فرستاده است.

یک مامور پلیس زن با نام مستعار چوا که با کیوه همخانه است می‌گوید: «نظامیان به ما دستور دادند تا به مردم شلیک کنیم. من پلیس هستم اما مثل بقیه شهروندانم. نمی‌توانستم چنین دستوری را اجرا کنم.»

چوا به جنبش نافرمانی مدنی میانمار پیوسته است. جنبشی با هزاران یا شاید میلیون‌ها عضو که تظاهرات دولتی و اعتصاب‌های گسترده را سازماندهی می‌کند. با این حال تلاش‌های این حرکت، تاکنون منجر به عقب‌نشینی حاکمان نظامی نشده است.